loader

Dudak parlatıcısı mı ruj mu sana daha uygun?

Favoriye Ekle

Son zamanların iki büyük makyaj trendi ile karşı karşıyayız: Ruj vs. Lip Gloss. Her ikisinin de kendisine ait karakteri ve ruhu var. Peki, nereye giderken hangi ruju sürmeli? Gideceğin yere göre rujları seçmene yardımcı oluyoruz. Parlak lip gloss ve klasik rujları gün içinde nasıl kullabileceğini adım adım anlatıyoruz.

Bakalım senin stilin, yaşam tarzın hangisine uyum sağlıyor? Hangi ruju nerede kullanmalısın, açıklıyoruz!

Okula giderken

Dudak parlatıcısı mı ruj mu sana daha uygun?_1

Okula giderken abartıdan uzak, daha naturel ruj tonlarına yönelmelisin. Böylece günün geri kalanında aklın rujunda kalmaz, okulda daha cool görünebilirsin.

Bizim en favori okul ruj rengimiz nude tonlar. Dudak rengine yakın olan nude tonları, okula veya kursa giderken kullanabilirsin. En sevdiğimiz nude rujlardan olan Maybelline New York Color Sensational 745 Wooden Brown rengi, okul makyajına çok yakışıyor. Saten bitişli olan bu renk, dudaklarında fresh ve genç görünüyor. Kremsi uygulaması, yoğun pigmentasyonu ve kalıcı yapısı sayesinde gün içinde ruj tazelemene gerek kalmadan okulda dilediğin kadar sosyalleşip, yüksek enerjini her yere yayabilirsin!

 İşe giderken

Dudak parlatıcısı mı ruj mu sana daha uygun?_1

İşe giderken daha olgun ve klasik makyajları tercih etmeliyiz. Ofis makyajı için mat ruj ideal olacaktır. Seni hem klasik hem de trendy gösterecek olan mat kalem rujları çok seveceksin.

Ofis makyajında hangi renkleri kullanacağın tamamen sana kalmış! Doğal kahverengi tonları ile haftaya başlayarak, Super Stay Ink Crayon 45 Hustle in Heels iddialı kırmızı ile cuma gününü kutlayabilirsin! İşe giderken hızlı ve profesyonel görünen makyaj yapmak için Maybelline New York Super Stay Ink Crayon kalem rujlardan yardım alabilirsin. Gün boyu kalıcı olan bu kalem rujlar, seni zorlu toplantılardan, yemek molasına kadar her daim kusursuz gösterecektir!

Kalem ruj nasıl sürülür?: Kalem rujun kesik kenarı ile önce dudaklarını dikkatlice çerçevele. Sonrasında ise kalem rujunun geniş tarafıyla dudaklarının içini doldur. Tek kat uygulamada bile yoğun bir renk elde edeceğini unutma!

Spor çıkışı

Dudak parlatıcısı mı ruj mu sana daha uygun?_2

Spora gidiyorsan spor boyunca dudaklarını nemlendirmek için dudak nemlendiricisini andıran parlak bitişli rujları kullanmanı öneriyoruz. Vücudun terledikçe dudakların kuruyacaktır. Bu nedenle spor çıkışı cildini nemlendirmeyi de unutmamalısın. Eğer spor çıkışı yorgun görünümünü dengelemek istiyorsan tercihini dudak parlatıcısından yana kullanmalısın. Canlı şeftali tonları spordan sonra yüzüne renk verecektir!

Spor çıkışı için parlak ruj önerisi arayanlar için harika bir ürünle geldik: Maybelline New York Color Sensational Shine Compulsion'ın 8 farklı renk seçeneği dudaklarında fresh bir etki bırakacak. Spordan sonra kuruyan dudaklarına nem sağlayan ve seni daha canlı gösteren bu ruju seveceğine eminiz.

Akşam yemeği

Dudak parlatıcısı mı ruj mu sana daha uygun?_3


Akşam yemekleri her zaman özeldir. Şık bir restaurantta akşam yemeği yerken dudaklarında mat ve göz alıcı renkleri tercih etmelisin. Mesela, kırmızıya ne dersin? Böylece göz alıcı makyajınla yemek yerken de kusursuz görüneceksin.

Kırmızı mat ruju sürmek zor olsa da makyaj.com okuyucularının bu işte zorlanacağına düşünmüyoruz. Kırmızı mat ruju sürerken, likit mat rujunun fırçasıyla önce dudaklarını çerçevele sonra içini yavaşça doldur. Kırmızı ruj sürerken, likit mat rujun kuruyana kadar dudaklarını pek hareket ettirmemeye özen göster.

Editörün önerisi: Kırmızı mat ruj önerisi istiyorsan hemen Maybelline New York Super Stay Matte Ink 118 Dancer rengini denemelisin. Gün boyu kalıcı olan bu mat rujun sende harika görüneceğine eminiz. Canlı kırmızı mat ruj seni çok aydınlık ve çekici gösterecek.

Photo Credit: Istock, Instagram/@maybelline

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler