loader

Dudak şekline göre hangi ruju seçmeli?

Favoriye Ekle

Dudaklar, yüzün en az gözler kadar önemli bir bölgesi. Çekicilik ve feminenlik açısında da büyük önem taşıyorlar. Bu yüzden rujlar, hayatımızda büyük bir yer tutuyor. Peki dudak şekline göre nasıl bir ruj seçmen gerektiğini biliyor musun? Dudaklarını dolgun gösterecek makyaj tüyoları ve en iyi ruj önerileri ile karşındayız. İşini kolaylaştıracak rehberimize hemen göz at!

İnce dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

Dudak şekline göre hangi ruju seçmeli?

İnce dudaklara sahipsen, koyu renkli ruj trendini es geçmelisin. Koyu renkli rujlar dudaklarını daha ince gösterme eğiliminde olabilir. Eğer özel günlerde bordo gibi tonları tercih etmek istersen mutlaka dudak kalemiyle dudak çerçeveni biraz genişletmelisin. İnce dudaklarına mat ruj sürmek istediğinde mutlaka yumuşak ve kadifemsi bitişe sahip olanları tercih etmelisin.

İnce dudaklara özel makyaj önerileri

İnce dudaklara özel makyaj önerileri

Açık renkli rujlar dudakları olduğundan daha dolgun ve kalın gösterme özelliğine sahiptir. Dudak çizgilerini de renklendirerek dolgun dudaklar illüzyonu yaratır. Kadife bitişli mat rujlar, ince dudaklılar için kusursuz bir bitiş sağlar. Diğer bir alternatif ise, şeffaf parlatıcı uygulamak. Parlaklık, ışığı daha fazla yansıttığı için dudaklarını da daha dolgun gösterir.

Dudaklarını daha dolgun göstermek için NYX Professional MakeupLip Lingerie XXL nude renklerini kullanabilirsin. Uzun süre kalıcı, maskeye bulaşmayan NYX mat rujların 24 farklı renk seçeneği arasından ten rengine uygun olan nude tonunu bulabilirsin. Ayrıca bu serideki Maxx Out rengi, gül kurusu tonuyla ince dudaklılara çok yakışacak.

Lipliner dudaklarını dolgun gösterme adımında imdadına koşuyor. Üst ve alt dudak çizgine dudaklarının renginde bir dudak kalemi uygula. NYX Professional Makeup Slide On Lip Pencil, yumuşacık sürümü ve suya dayanıklı yapısıyla en çok sevilen dudak kalemlerinin başında geliyor. Bu serideki Staged rengi her dudak rengine yakışan nadir renklerden biri!

İpucu: Üst dudaklarının ortasında yer alan v şeklindeki alana ve alt dudaklarının kenarlarına aydınlatıcı sürersen, dudakların çok daha dolgun gözükür.

Dolgun dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

Dolgun dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

Birçok kadının rüyası olan dolgun dudaklarını fazla kalın buluyorsan, abartılı bir görünümden kaçınmak için yoğun parlatıcı kullanımından uzak durmalısın. Çünkü dudak parlatıcıları dudaklarının daha da büyük görünmesine yol açacaktır.

Koyu renkler de dudaklarına bütün ilgiyi çekeceği için dudaklarının daha ön planda olmasına yol açabilir, aman dikkat!

Dolgun dudaklılar için makyaj önerileri

Dolgun dudaklılar için makyaj önerileri

Dolgun dudaklı kadınlardansan, mat likit ruj ve koyu renkli rujları rahatlıkla kullanabilirsin. Bordo, kırmızı ve canlı pembeler senin için ideal. Nude renkleri de hafifçe matlaştırıp kullanarak doğuştan sahip olduğun avantajını çok daha iyi kullanabilirsin.

Dolgun dudaklarına yakışacak mat likit ruj arıyorsan NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL rujları ile tanışmalısın. Vegan formüllü lüks hafif yapısı ve mükemmel mat bitişi sayesinde bu rujları denedikten sonra başka mat ruj kullanmak istemeyeceksin. Maskeye ve bulaşmaya dayanıklı olan NYX mat rujlardan Straps Up ve Deep Mesh tonları tam senin gibi dolgun dudakları olanlar için ideal! Koyu ruj renklerini, yok gibi göz makyajıyla birleştirerek günlük makyajına uyarlayabilirsin.

İpucu: Rujunu uygulamadan önce dudaklarını pürüzsüzleştirmek istiyorsan dudak kalemi kullanabilirsin. NYX Professional Makeup Slide On Lip Pencil dudak kalemi yumuşacık ucu sayesinde ruj gibi tüm dudağa uygulanabiliyor. Kalın dudaklarını öne çıkarmak için Cheeky ve Revamp renklerini denemeni öneririz. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler