loader

Dudak şekline göre hangi ruju seçmeli?

Favoriye Ekle

Dudaklar, yüzün en az gözler kadar önemli bir bölgesi. Çekicilik ve feminenlik açısında da büyük önem taşıyorlar. Bu yüzden rujlar, hayatımızda büyük bir yer tutuyor. Peki dudak şekline göre nasıl bir ruj seçmen gerektiğini biliyor musun? Dudaklarını dolgun gösterecek makyaj tüyoları ve

en iyi ruj önerileri

ile karşındayız. İşini kolaylaştıracak rehberimize hemen göz at!

İnce dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

İnce dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

İnce dudaklara sahipsen, mat rujlardan kesinlikle uzak durmalısın. Çünkü bu rujların yapıları dudaklarını sarmaya yönelik olduğu için onları daha da kapatacaktır. Çok koyu renkli rujlardan da dudaklarını daha küçük göstereceği için uzak durmalısın.

İnce dudaklara özel makyaj önerileri

İnce dudaklara özel makyaj önerileri

Açık renkli rujlar dudakları

olduğundan daha kalın gösterme

özelliğine sahiptir. Dudak çizgilerini de renklendirerek dolgun dudaklar illüzyonu yaratır. Diğer bir alternatif ise, şeffaf parlatıcı uygulamak. Parlaklık, ışığı daha fazla yansıttığı için dudaklarını da daha dolgun gösterir. Dudaklarını daha dolgun göstermek için NYX Professional Makeup - This is Everything Lip Oil kullanabilirsin. Rujunun üzerine parlatıcı sürmek ince dudaklarını daha büyük gösterecektir.

Lipliner bu noktada imdadına koşuyor. Üst ve alt dudak çizgine dudaklarının renginde bir dudak kalemi uygula. Ardından aynı kalemle tüm dudaklarını boya ve nude renkte bir ruj sür.

İpucu: Üst dudaklarının ortasında yer alan v şeklindeki alana ve alt dudaklarının kenarlarına aydınlatıcı sürersen, dudakların çok daha dolgun gözükür.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dolgun dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

Dolgun dudaklıların en çok yaptığı makyaj hatası

Birçok kadının rüyası olan dolgun dudaklarını fazla kalın buluyorsan, parlatıcılardan uzak durmalısın. Parlatıcı dudaklarının daha da büyük görünmesine yol açacaktır.

Koyu renkler de dudaklarına bütün ilgiyi çekeceği için dudaklarının daha ön planda olmasına yol açabilir.

Dolgun dudaklılar için makyaj önerileri

Dolgun dudaklılar için makyaj önerileri

Dolgun dudaklı kadınlardansan, mat likit ruj ve koyu renkli rujları rahatlıkla kullanabilirsin. Bordo, kırmızı ve canlı pembeler senin için ideal. Nude renkleri de hafifçe matlaştırıp kullanarak doğuştan sahip olduğun avantajını çok daha iyi kullanabilirsin. Ruj üstüne allık ya da transparan pudra uygulamak, istediğin mat görünümü verecektir.

Dolgun dudaklarına yakışacak mat likit ruj arıyorsan Maybelline New York Color Sensational Vivid Matte 35 Rebel Red ruj ile tanışmalısın. Gün boyu dudakta kalıcı olan yapısı ve yoğun pigmentli renk seçenekleri ile biz bu seriyi çok seviyoruz.

İpucu: Rujunu uygulamadan önce dudaklarına ince bir kat fondöten sür. Böylece dudaklarının konturu daha çok belli olacak ve dudak şeklin daha güzel

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön