Dudak şekline göre hangi ruju seçmeli?

Dudak şekline göre hangi ruju seçmeli?

Dudaklar, yüzün en az gözler kadar önemli bir bölgesi. Çekicilik ve feminenlik açısında da büyük önem taşıyorlar. Bu yüzden rujlar, hayatımızda büyük bir yer tutuyor. Peki dudak şekline göre nasıl bir ruj seçmen gerektiğini biliyor musun? İşini kolaylaştıracak rehberimize hemen göz at!

İnce dudaklıysan...

Bunları yapma!

İnce dudaklara sahipsen, mat rujlardan kesinlikle uzak durmalısın. Çünkü bu rujların yapıları dudaklarını sarmaya yönelik olduğu için onları daha da kapatacaktır. Çok koyu renkli rujlardan da dudaklarını daha küçük göstereceği için uzak durmalısın.

Bunları yap!

Açık renkli rujlar dudakları olduğundan daha kalın gösterme özelliğine sahiptir. Dudak çizgilerini de renklendirerek dolgun dudaklar illüzyonu yaratır. Diğer bir alternatif ise, şeffaf parlatıcı uygulamak. Parlaklık, ışığı daha fazla yansıttığı için dudaklarını da daha dolgun gösterir.

Lipliner bu noktada imdadına koşuyor. Üst ve alt dudak çizgine dudaklarının renginde bir lipliner uygula. Ardından aynı kalemle tüm dudaklarını boya ve nude renkte bir ruj sür.

İpucu: Üst dudaklarının ortasında yer alan v şeklindeki alana ve alt dudaklarının kenarlarına aydınlatıcı sürersen, dudakların çok daha dolgun gözükür.

Dolgun dudaklıysan...

Bunları yapma!

Birçok kadının rüyası olan dolgun dudaklarını fazla kalın buluyorsan, parlatıcılardan uzak durmalısın.

Bunları yap!

Dolgun dudaklı kadınlardansan, mat ve koyu renkli rujları rahatlıkla kullanabilirsin. Bordo, kırmızı ve canlı pembeler senin için ideal. Nude renkleri de hafifçe matlaştırıp kullanarak doğuştan sahip olduğun avantajını çok daha iyi kullanabilirsin. Ruj üstüne allık ya da transparan pudra uygulamak, istediğin mat görünümü verecektir.

İpucu: Rujunu uygulamadan önce dudaklarına ince bir kat fondöten sür. Böylece dudaklarının konturu daha çok belli olacak ve dudak şeklin daha güzel görünecek.

Dudaklarla ilgili başka sorun varsa, seni buraya alalım.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Infaillible Parlatıcı 506 RedInfaillible

Infaillible Parlatıcı 506 RedInfaillible

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Infaillible Parlatıcı 506 RedInfaillible

Infaillible Parlatıcı 506 RedInfaillible