loader

Dudaklar ön plana!: Sana en çok yakışacak ruj rengini bul

Favoriye Ekle
Dudaklar ön plana!: Sana en çok yakışacak ruj rengini bul

Belki duymuşsundur, her bir saniyede dünyada 27 tane ruj satılıyor. Rujlar kadınların gizli silahı! Nude veya kırmızı, mat veya parlak hepimizin makyaj masasının olmazsa olmazları. Ancak fondöten seçerken olduğu gibi, konu ruja geldiğinde de uyman gereken bazı altın kurallar var... Sana en uygun ruj rengine karar vermek için, rehberimize bir göz at!

Cilt tonuna göre

Cilt rengin ne kadar açıksa ten renginle kontrast yaratan yoğun pigmentli rujlardan o kadar kaçınmalısın. Bizim önerimiz pastel renkler gibi daha belli belirsiz tonlara yönelmen. Daha sofistike bir etki için pop pembe veya karmen kırmızı gibi her ten rengiyle uyum sağlayacak renklere yönelebilirsin. Eğer koyu bir cilt tonun varsa, fuşya, mor veya turuncu gibi yoğun pigmentli iddialı renkler tercih etmeyi dene.

Göz rengine göre

Açık renk gözlerini ön plana çıkarmak için, pembe, nude veya mercan tonlarını tercih et. Ela gözlerini vurgulamak içinse bordo ve pralin tonlarına güveniyoruz. Kahve gözlüysen, kırmızı rujunla harika bir kontrast yaratacak, badem gözlerini en havalı şekilde ön plana çıkaracaksın.

Saç rengine göre

Sarı saçlı mısın? Doğal renkler tercih ederek saç renginle uyum yakala. Saçların ne kadar koyu ise o kadar koyu tonlara yönel: Kırmızıdan, bordoya elinde bir çok seçenek var. Kırmızı rujunu en kusursuz şekilde uygulamak için rehberimize göz atmayı unutma. Son olarak, sezonun trendi nude rujlar her bir saç rengi için kurtarıcı silahımız olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön