Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu

Bu hileleri bir tek makyaj uzmanları biliyor, bir de artık sen biliyorsun! İster günlük ruj, ister gösterişli kırmızı; bundan sonra evden kusursuz dudaklarla çıkacaksın.

1) Herhangi bir ruju 12 saat kalıcı ruja çevir

Rujun ilk katını sür. Peçeteyle nazikçe fazlalığı al. Ufak bir fırçayla transparan pudra uygula. Bir kat daha ruj sür. Tekrar peçeteyle silip pudrayı uygula. İnce bir kat daha ruj sür. Kalıcı rujun seninle!

2) Aynı ruj renklerinden sıkıldın mı? Ombreyi dene

Beğendiğin renkte bir ruju -bizim tavsiyemiz fuşya- dudaklarının orta noktasına sür. Daha sonra ufak bir ruj fırçasıyla, rengi yukarı ve aşağı yavaşça yayarak degradeli bir görünüm elde et. Böylece, dudaklarının çizgilerine yakın kısımları daha açık renkli, ortalarıysa yoğun görünecek.

3) Mat rujunu kendin yap, dikkatleri üzerine çek

Dudaklarını nemlendir. Doğal tonlarda bir kalemle çerçeve çiz. Rujunu uygula. Bir peçeteyi dudaklarına fazla güç uygulamadan, nazikçe bastır. Peçete üzerinden transparan pudrayı fırçayla dudaklarına sür. Et voilà!*

4) Mat ruj imalatının başka bir yolu...

Rujunu sür ve ruj renginle aynı tonda bir toz allığa parmak ucunu batır. Daha sonra allığı dudaklarına sür. Rujun anında matlaşacak ve rengini daha çok belli edecektir.

5) Ateş gibi kırmızı dudaklar için

Dudaklarına toz pudra uygulayarak başla. Kırmızı renkli bir dudak kalemiyle çerçeve çiz. Kırmızı rujunu dikkatlice bu çerçeve içine uygula. Peçeteyi öper gibi bir hareketle, ruj fazlalağını al. Ufak bir fırçayla ince bir kat transparan pudra sür. Tekrar ruju uygula.

6) Taşmaları şeffaf dudak kalemiyle engelle

Beyaz bir dudak kalemin yoksa, acilen edin. Çünkü bu mucizevi ürün, her renk ruj ve parlatıcıyla uyumludur ve rengin taşmasını engelleyerek kusursuz bir dudak makyajı sunar.

7) Işıltılı göz farıyla dolgun dudaklara kavuş

Dilediğin renkteki rujunu dudaklarına uygula. Parmak ucunu ışıltılı pembe göz farına batır ve ardından parmağındaki farı, alt ve üst dudaklarının orta noktalarına sür. Hafifçe yay. Bu illüzyon, dudaklarına derinlik katarak onları daha dolgun gösterir.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Rouge Caresse Ruj 202 Impulsive Fuchsia

Rouge Caresse Ruj 202 Impulsive Fuchsia

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Rouge Caresse Ruj 202 Impulsive Fuchsia

Rouge Caresse Ruj 202 Impulsive Fuchsia