loader

Düğün Makyajı Rehberi

Favoriye Ekle
Düğün Makyajı Rehberi

Yaz mevsiminde neredeyse her hafta sonu düğüne gidenler burada mı? Yaz aylarında karşımıza çıkan düğün davetleri bizi biraz strese sokmuyor değil. Uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarla karşılaşacak olmak, tabii güzel bir makyaj yapmak yapmak, etkileyici görünmek düğün öncesi paniğe sebep olabiliyor. Tabii önce gelin makyaj trendlerinden ilham aldığımız düğün makyaj modellerine ihtiyacımız var.

Arkadaşlarının veya akrabalarının düğününde güzelliğinden emin olmak ve kusursuz görünmek için sana harika bir düğün makyaj önerimiz olacak. Kalıcılığı yüksek aynı zamanda da doğal bir bitişi olan bu düğün davetlisi makyajı sayesinde eski arkadaşlarınla karşılaşmaktan endişe duymayacak, tam tersi düğün salonuna oldukça özgüvenli adımlarla gideceksin.

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?
 

Kapatıcı ten makyajı

kapatıcı ten makyajı

Düğün için makyaj yaparken kapatıcılığı yüksek aynı zamanda da ince yapılı bir fondöten kullanmalısın. Böylece yüzünde kalın ve yoğun bir fondöten tabakası olmayacak tam tersi ince bitişli fondötenin sayesinde yüzün daha sağlıklı ve kendiliğinden kusursuz gibi görünecek. Düğün makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabı ten makyajında gizli!

Peki, kapatıcılığı yüksek ince yapılı bir fondöten bulmak mümkün mü? Tabii ki evet! Öncelikle Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöteni tüm cildine uygula. Eğer ten makyajında yoğun kapatıcılık istiyorsan fondötenini makyaj süngeriyle tampon hareketlerle uygulamalısın. Böylece fondöteni dağıtmadan daha etkili uygulayabilirsin. Gece boyu dans edecek olanlar ten makyajlarını stick fondöten ile yoğunlaştırmalılar. Likit fondöteninin üzerine Lancôme Teint Idole Ultra Wear stick fondöteni uygula. Stick fondöten olmasına rağmen incecik yapıya sahip ve kolayca yayılabilen bu fondöten gecenin sonuna kadar kusursuz görünmeni sağlayacak. Şimdi sırada düğün için makyaj modellerini araştırmakta!

Kapatıcı kullan

Kapatıcı kullan

Düğün makyajlarında en çok yapılan hatalardan biri yanlış kapatıcı uygulaması oluyor. Kapatıcını göz altına yanlış bir şekilde uyguladığında gecenin ilerleyen saatlerinde kapatıcının dağıldığını ve yapay bir görünüme büründüğünü göreceksin.

Doğal düğün makyajı için likit kapatıcını nokta nokta şeklinde göz altına ters üçgen olarak sürmelisin. Kapatıcını dilersen parmağınla veya kapatıcı fırçası ile uygulayabilirsin. Kapatıcını dağıtarak veya çekiştirerek uygulamamalı, tam tersi tampon hareketlerle göz altına hafifçe bastırarak uygulamalısın. Eğer cildindeki izlere de kapatıcı uygulamak istiyorsan, kapatıcının cildinde doğal görünmesi için cilt izinin tam üzerine ve biraz da çevresine uygulamalısın. Sade düğün makyajı için kapatıcının belli olmaması gerekiyor.

Editörün önerisi

editörün önerisi

Hangi kapatıcıyı kullanmalı?: Kapatıcı konusunda ne kadar seçici olduğumuzu biliyorsun. Gece boyu göz altı halkalarımızı ortaya çıkarmaması için biz düğünlere giderken Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcıyı kullanıyoruz. Çizgilere dolmayan ve kolay sabitlenen etkisiyle gece boyu yerinden kıpırdamıyor. Hafif düğün makyajının sırlarını artık öğrendin.

Allık sürmeyi unutma!

Allık sürmeyi unutma!

Allıksız düğün olmaz! Uçuş uçuş elbiselere en çok renkli ve sağlıklı ten makyajı yakışıyor. Bu yüzden evde düğün makyajı yaparken kırmızı, pembe, fuşya tonlarında allık kullanmaktan çekinme. 

Düğün makyajı nasıl olmalı diye sorarsan bize göre kalıcı olmalı. Kalıcı makyaj yapmak istiyorsan mutlaka likit veya stick ürünler kullanmalısın. Biz de düğün davetlisi makyajında stick allıklardan yardım alarak gecenin sonuna kadar bizi sağlıklı gösterecek bir görünüm yakalıyoruz.

Editörün önerisi

Editörün önerisi

 Lancôme Teint Idole Stick allıkların hem rengi hem de yapısı tam aradığımız cinsten. Allığı sürmek için önce gülümsüyoruz. Daha sonra ortaya çıkan yanaklarımızın üzerine allığı uyguluyor ve parmaklarımızla hafif yukarı doğru dağıtıyoruz. 

Bronzer uygula

Bronzer uygula

Düğün makyajında mutlaka kullanman gereken makyaj ürünlerinin başında bronzer geliyor. Bronz tenini ön plana çıkarmak ve daha ışıltılı görünmek için mutlaka bronzer sürmeni öneriyoruz.

Bronzerının daha sağlıklı ve pembemsi görünmesini istiyorsan paletin çevresindeki bronzerı ortadaki pembe rengiyle karıştırabilirsin. Bronzerını yüzünün yüksek bölgelerine uygula. Aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinin üzerine, kaş altına ve biraz da dudak üzerine uygulamalısın. 

Editörün önerisi

Editörün önerisi

Son zamanlarda deneyip elimizden düşürmediğimiz bir bronzerle seni tanıştıralım. Lancôme Bronze & Glow paletin içindeki bronzer ve aydınlatıcı renkleri seni solaryumdan ve güneşin altında saatlerce yatmaktan kurtatıyor.

Doğal Düğün Makyajı
 

Doğal Düğün Makyajı

Düğün davetlerine giderken doğal ve canlı bir makyaj yapmak istiyorsan öncelikle cildini iyice nemlendirmeli ve üzerine ıslak bitişli bir fondöten uygulamalısın. Cildini nemlendirmek için Lancôme Advanced Genifique Serum'dan yardım alabilirsin. Cildinin ihityacı olan nemi ve aydındınlık görünümü serumla yakaladıktan sonra fondötenini ıslak makyaj süngeri ile yayabilirsin. 

Doğal düğün daveti makyajını da dudak parlatıcısıyla tamamlamalısın. Lancôme - L'Absolu Gloss Sheer - 351 Sur Le Toits ıslak görünümlü doğal makyajına çok yakışacak. Evde düğün makyajı nasıl yapılır artık biliyorsun!

Doğal makyaj hangi görünüme yakışır?: Yaza uygun şifon uçuş uçuş elbiseler doğal ve aydınlık makyaja uygun.

Düğün Göz Makyajı
 

düğün göz makyajı

Yaz düğünlerinde koyu renk göz makyajları yerine kızıl veya pembe tonlarındaki göz makyajlarına yönelmelisin. Bu renkler hem seni diğer davetlilerden ayıracak hem de daha enerjik görünmeni sağlayacak. 

Yoğun dumanlı göz makyajı klasik düğün elbiselerine yakışıyor. Eğer katılacağın düğünde abiye elbise giymeyi planlıyorsan siyah veya kahve tonlarında dumanlı göz makyajı yapmalısın. Yoğun göz makyajını gece boyu tazeleme ihtiyacı duymamak için su geçirmez maskara ve eyeliner kullanmalısın. 

Editörün önerisi

Editörün önerisi

Yaz renklerinden ilham almak için Lancôme Eye Sugar Far Paleti'ndeki koyu pembe rengini önce göz kapağının katlanma çizgisine, açık pembe rengini de göz kapağının tam üzerine uygulayarak dağıtabilirsin. Gözlerinin dış köşesine de kahve tonlarını uygulayarak göz makyajının daha belirgin olmasını sağlamalısın. Alt kirpik dibine de kahve ve pembe farı karıştırarak ince far fırçası ile uyguladığında buğulu göz makyajında bütünlük yakalacaksın. 

Hacimli kirpikler

Hacimli kirpikler

Göz makyajını ortaya çıkaran en önemli kahraman maskaradır. Düğün göz makyajını ortaya çıkarmak için kirpiklerine uygun bir maskara seçmelisin. Eğer dramatik ve hacimli kirpikleri seviyorsan Lancôme Hpynôse Drama maskara senin için doğru seçim olacak. Kirpiklerini dipten uca doğru bu maskarayla dolgunlaştırabilirsin. Doğru maskara seçimi ile daha hızlı makyaj yapabileceksin.

Düğün için göz makyajının sırlarını uygulama sırası şimdi sende!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön