loader

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata

Favoriye Ekle

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hatayı belirledik! Sen de bu yılın gelinlerinden biri olmayı planlıyorsan, bu yazımızın çok işine yarayacağına emin olabilirsin!

Gelin makyajı modelleri, gelin adayların en çok araştırdığı ve (maalesef ki) en çok hata yaptığı konulardan birisi. Düğün fotoğraflarında kusursuz görünmek, düğün gecesi prenses gibi hissetmek istiyorsan gelin makyajının harika görünmesini sağlamalısın. Bu yılın gelin makyajı trendleri ışığında, "Düğün makyajı nasıl olmalı?" sorusunu cevaplıyor, profesyonel bir etkiyi nasıl elde edebileceğini ve uzak durman gereken makyaj hatalarını açıklıyoruz!

1- Tarzına uymayacak şeyler denemek

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata_1

Düğün makyajı özel ve biricik olmalıdır. Günlük makyajından farklı, daha önce yaptığın makyaj stilleriyle aynı olmamalı. Düğün için geri sayım başladığında, her gelin gibi internette dolaşıp güzel gelin makyajları örneklerini araştırmak son derece normal ama başka birisinde çok güzel duran bir gelin makyajı sende de aynı şekilde durmayabiilr. Öncelikle, tek bir modele odaklanmadan yapacağın en iyi şey, gelin makyajı provası yapmak. Kendine ve tarzına en çok yakıştırdığın renkleri ve memnun kaldığın makyaj ürünlerini bu şekilde deneyerek bulabilirsin. Gelin makyajını yaparken seni tamamen değiştirecek, iddialı makyaj taktiklerinden uzak durmalı, doğal güzelliğini ön plana çıkaracak makyaj önerilerini tercih etmelisin.Özellikle böyle bir gece için profesyonel makyaj malzemelerinden yardım alman gerektiğini sakın unutma! NYX Professional Makeup'ın bu iş için son derece uygun bir marka olacağını ekleyelim.

Editörün Önerisi: Eğer göz makyajında herkese yakışacak, sıcak tonlar arıyorsan, gelin makyajına çok yakışacak ve çok popüler bir far paleti önerimiz var. NYX Professional Makeup'ın Ultimate Shadow far paletlerinden Warm Neutrals, içerisindeki sıcak toprak tonlarındaki ışıltılı, mat ve metalik farlarla tam gelin makyajlarına göre!

2- Sezon trendleri arasında kaybolmak

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata_2

Hepimiz makyaj trendlerini yakından takip ediyor ve çok seviyoruz. Fakat konu gelin makyajına geldiğinde, sezon trendlerini bir kenara bırakıp doğru ve profesyonel bir görünümün peşine düşmelisin. Gelin makyajında klasikleşmiş, kendine en yakın gördüğün makyaj tekniklerini denemelisin. Düğün gününde daha önce deneyimlemediğin sezon trendleri yerine, sana yakıştığına emin olduğun makyaj ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsin. Sezon trendleri arasında bunu mutlaka denemeliyim dediğin farklı bir trend varsa düğün sonrası partide bu trendi uygulayabilirsin. Düğün gecende çekilmiş fotoğraflarına yıllar sonra baktığında, "Keşke yapmasaymışım!" demeyeceğin, genel geçer ve tüm dönemlerde popülerliğini devam ettiren stilleri tercih etmelisin.

3- Yanlış fondöten seçmek

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata_3

Gelin makyajının en hassas konularından birisi de doğru fondöteni seçmektir. Düğün günü için kalıcılığı yüksek, cilt tonuna ve cilt tipine en uygun fondöteni seçmelisin. Bununla ilgili sana vereceğimiz altın değerinde bir tüyo var: Makyajında güneş koruması içeren fondötenlerden uzak durmalısın. SPF içeren fondötenler, flaşlı fotoğraflarda yüzünün olduğundan daha beyaz görünmesine neden olabilir.

Bunun için sana önerimiz NYX Professional Makeup'ın Can't Stop Won't Stop fondöteni. 45 farklı renk seçeneği arasından cilt tonuna birebir uyan rengi kolayca bulabilirsin. Ayrıca bu fondöten, cilt kusurlarını tamamen gizlediği ve ne kadar partilersen, eğlenirsen eğlen yerinden kıpırdamadığı için tam da gelin makyajına uygun bir fondöten. Eğer ten makyajından beklentin yüksekse ve düğün gecende seni yarı yolda bırakmayacak bir fondöten arıyorsan, Can't Stop Won't Stop fondöten tam sana göre.

4- Kontürü ve allığı fazla kaçırmak

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata_4

Sadece düğünlerde değil, davet makyajlarında da en sık gördüğümüz makyaj hatalarından biri fazla uygulanan allık ve kontür! Allığını olması gerekenden fazla uyguladığını aynada fark etmek bazen zor olabiliyor. Davet boyunca çektiğin fotoğraflara baktıktan sonra 'Ben ne kadar çok allık sürmüşüm!' diyebilirsin. Bunun önüne geçmek için makyajın bittikten sonra selfie çekerek, fotoğraflarda allığının nasıl göründüğünü kontrol edebilirsin.

Eğer hem allıkta hem de kontür uygulamasında doğal ama bir o kadar da etkili bir sonuç elde etmek istiyorsan, cilt tonunla uyumlu renkte toz ürünlerden yardım alabilirsin. Özellikle kontür pudrası rengini doğru seçmek bu noktada kritik. NYX Professional Makeup'ın Highlight & Contour Pro Palette'indeki 8 farklı kontür tonundan cildine en uyan rengi bulabilirsin. Çok doğal aynı zamanda da profesyonel etkili bu kontür pudraları kolay dağılıyor ve etkisi üst üste uygulanarak artırılabiliyor, kısacası kontrol etmesi de çok kolay. Allık olarak da Away We Glow Illuminating Powder'ın doğal pembe tonlarını tercih edebilirsin. Işıltılı bitişleriyle çok doğal ve aydınlık bir etki elde edebilirsin.

5- Makyajını sabitlememek

Makyajını sabitlememek

Gelin makyajının gece boyu bozulmamasını istiyorsan makyaj sabitleyici kullanman şart! Saçların için nasıl sabitleyici sprey sıkıyorsan, makyajının kalıcılığı için de makyaj spreyi kullanmalısın. NYX Professional Makeup Matte Finish Setting Sprey, düğün gecende özenle hazırlanan gelin makyajının bozulmadan saatlerce ilk yapıldığı andaki gibi kalmasını sağlayacak. Bu spreyi kullandığında, gelin makyajını gece boyunca tazelemeye ihtiyaç duymayacaksın, bize güven!

Eğer kendi gelin makyajını kendin yapacaksan, hazırladığımız

gelin makyajı videosunu

mutlaka izlemelisin! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön