loader

Düğün makyajında en çok yapılan 5 hata

Favoriye Ekle

Gelin makyajında en çok yapılan 5 hatayı belirledik! Yakında düğünün varsa ve gelin makyajı araştırmasındaysan, sana harika tüyolar veriyoruz.

Gelin makyajı modelleri, gelin adayların en çok araştırdığı ve (maalesef ki) en çok hata yaptığı konulardan birisi. Düğün fotoğraflarında kusursuz görünmek, düğün gecesi prenses gibi hissetmek istiyorsan gelin makyajının harika görünmesini sağlamalısın. Bu yılın gelin makyajı trendleri ışığında, "Düğün makyajı nasıl olmalı?" sorusunu cevaplıyor, profesyonel bir etkiyi nasıl elde edebileceğini ve uzak durman gereken makyaj hatalarını açıklıyoruz!

1. Tarzına uymayacak şeyler denemek

Tarzına uymayacak şeyler denemek

Düğün makyajı özel olmalıdır. Günlük makyajından farklı, daha özenli ve romantik olmalı. Düğün için geri sayım başladığında, her gelin gibi internette dolaşıp güzel gelin makyajları örneklerini araştırmak son derece normal ama başka birisinde çok güzel duran bir gelin makyajı sende de aynı şekilde durmayabiilr.

Öncelikle, tek bir modele odaklanmadan yapacağın en iyi şey, gelin makyajı provası yapmak. Kendine ve tarzına en çok yakıştırdığın renkleri ve memnun kaldığın makyaj ürünlerini bu şekilde deneyerek bulabilirsin. Gelin makyajını yaparken seni tamamen değiştirecek, iddialı makyaj taktiklerinden uzak durmalı, doğal güzelliğini ön plana çıkaracak makyaj önerilerini tercih etmelisin.

Sezonun abartılı makyaj trendlerinden uzak durup, daha çok nude ve toprak tonlarına yönelebilirsin. Düğün makyajında kullanabileceğin bir far paleti önerisi istersen, Lancome Hypnose Far Paletleri'nden rose gold tonlu 09 Fraicheur Rose rengini deneyebilirsin. Işıltılı ve sıcak tonlu bu palet, romantik bir göz makyajı elde etmeni sağlayacak.

2. Sezon trendleri arasında kaybolmak

2. Sezon trendleri arasında kaybolmak

Hepimiz makyaj trendlerini yakından takip ediyor ve çok seviyoruz. Fakat konu gelin makyajına geldiğinde, sezon trendlerini bir kenara bırakıp doğru ve profesyonel bir görünümün peşine düşmelisin. Gelin makyajında klasikleşmiş, kendine en yakın gördüğün makyaj tekniklerini denemelisin. Düğün gününde daha önce deneyimlemediğin sezon trendleri yerine, sana yakıştığına emin olduğun makyaj ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsin. Sezon trendleri arasında bunu mutlaka denemeliyim dediğin farklı bir trend varsa düğün sonrası partide bu trendi uygulayabilirsin. Düğün gecende çekilmiş fotoğraflarına yıllar sonra baktığında, "Keşke yapmasaymışım!" demeyeceğin, genel geçer ve tüm dönemlerde popülerliğini devam ettiren stilleri tercih etmelisin.

3- Yanlış fondöten seçmek

3. Yanlış fondöten seçmek

Gelin makyajının en hassas konularından birisi de doğru fondöteni seçmektir. Düğün günü için kalıcılığı yüksek, cilt tonuna ve cilt tipine en uygun fondöteni seçmelisin.

Bunun için sana önerimiz Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten. 40 farklı renk seçeneği arasından cilt tonuna birebir uyan rengi kolayca bulabilirsin. Cilde kadife gibi bir his veren Teint Idole Fondöten, 24 saate kadar kalıcı, suya, tere, neme ve hayatın tüm diğer şartlarına karşı dayanıklı. Düğünde gelin makyajının bozulmayacağına ve pürüzsüz görüneceğine emin olabilirsin.


4- Kontürü ve allığı fazla kaçırmak

4- Kontürü ve allığı fazla kaçırmak

Sadece düğünlerde değil, davet makyajlarında da en sık gördüğümüz makyaj hatalarından biri fazla uygulanan allık ve kontür! Allığını olması gerekenden fazla uyguladığını aynada fark etmek bazen zor olabiliyor. Davet boyunca çektiğin fotoğraflara baktıktan sonra 'Ben ne kadar çok allık sürmüşüm!' diyebilirsin. Bunun önüne geçmek için makyajın bittikten sonra selfie çekerek, fotoğraflarda allığının nasıl göründüğünü kontrol edebilirsin.

Eğer hem allıkta hem de kontür uygulamasında doğal ama bir o kadar da etkili bir sonuç elde etmek istiyorsan, cilt tonunla uyumlu renkte toz ürünlerden yardım alabilirsin. Gelin makyajında kullanabileceğin, en doğal allık önerilerimizden biri Lancome Blush Subtil allıklardan 02 Rose Sable rengi. Bu doğal pembe tonu, tüm cilt tonlarına çok yakışıyor ve masum bir etki veriyor.

5- Makyajını sabitlememek

5- Makyajını sabitlememek

Gelin makyajının gece boyu bozulmamasını istiyorsan makyaj sabitleyici kullanman şart! Saçların için nasıl sabitleyici sprey sıkıyorsan, makyajının kalıcılığı için de makyaj spreyi kullanmalısın. Lancome Fix It, Forget It Makyaj Sabitleme Spreyi düğün gecende özenle hazırlanan gelin makyajının bozulmadan saatlerce ilk yapıldığı andaki gibi kalmasını sağlayacak. Bu spreyi kullandığında, gelin makyajını gece boyunca tazelemeye ihtiyaç duymayacaksın, bize güven!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler