Düğün özel: Davetliler için güzellik önerileri

Düğün özel: Davetliler için güzellik önerileri

Durun tahmin edelim, bir yakınınızın yaz düğününe davetlisiniz değil mi? Haziran ayı herkes birer birer evlenirken, katılmamız gereken davetlerin sayısı da gitgide artıyor. Artan davetlere ters orantılı olarak stil seçeneklerinin de gitgide azaldığını düşünüyorsan endişelenme, imdadına yetiştik!

Stil

Konu düğün stiline karar vermeye geldiğinde, göz önünde bulundurman gereken ilk konu katılacağın düğünün ambiyansı olmalı. Eğer önceden tahmin edemiyor ve düğün sahibine soramıyorsan ipucu olması için düğün davetiyene bir göz atmanı öneriyoruz.

Şık ve sofistike mi? Beyaza ve siyaha bürünmekten kaçın. Çünkü o gün, beyaz geline özel olacak, siyahı ise yas tuttuğun bir güne sakla. Peki beyaz ve siyahı bir arada monokrom bir elbiseyle kullanmaya ne dersin?

Bohem ve natürel mi? Eğer düğün açık havada gerçekleşecekse upuzun bir elbise istediğin etkiyi sağlayacak.

Trendy mi? Eğer yeterince havalı olmadığını düşünüyorsan bizim önerimiz tek renk bir elbise giyip, kişiliğini aksesuarlarınla yansıtman.

Makyaj

Stiline karar verdiğimize göre, sıra makyajda! Bu sene bizim iki favori güzellik trendimiz, dumanlı gözler ve parlak renkler...

Parlak bir renk: Göz makyajını olabildiğince doğal tutmalısın, bunun için ince bir göz kalemi uygulaması ve birkaç kat maskara yeterli olacak. Artık dudaklarında dilediğince parlayabilirsin! Rujunun tonuna karar verirken, elbiseni göz önünde bulundurmayı unutma.

Doğal dumanlı göz makyajı: Gri veya kahve tonlarında göz farıyla, hafif bir dumanlı göz makyajı etkisi yarat ve iki kat maskara uygulayarak göz makyajını tamamla. Dudaklarında ise nude tonları tercih et.

İyi eğlenceler!