loader

Düğün özel: Davetliler için güzellik önerileri

Favoriye Ekle
Düğün özel: Davetliler için güzellik önerileri

Durun tahmin edelim, bir yakınınızın yaz düğününe davetlisin değil mi? Yaz aylarında herkes birer birer evlenirken, katılmamız gereken davetlerin sayısı da gitgide artıyor. Artan düğün davetleri sırasında, "Arkadaşımın düğününde ne giysem? Nasıl bir makyaj yapsam?" soruları kafanda dolaşıyorsa, doğru yerdesin! Bu yaz düğün makyajı önerilerimizle karşındayız!

Kalıcılık ön planda

Kalıcılık ön planda

Özel gün makyajlarında en büyük endişemiz, makyajımızın tüm gece boyunca kalıcı olmasını sağlamak. Bunun için de ilk adımda makyaj bazlarına büyük görev düşüyor. Hem sıcak havalarda fondötenin kalıcılığını artıracak hem de parlamayı kontrol altına alacak bir makyaj bazı, düğün makyajının kurtarıcısı.

Lancôme'un Prep & Matte makyaj bazı, ciltteki yağlanmayı kontrol altına alarak matlaştırdığı gibi gözenek görünümünü de gizleyen bir baz. Üzerine uygulayacağın fondötenin kalıcılığını artıran ve gece boyu etkisini kaybetmesini engelleyen bu makyaj bazı, özel günler için ideal!

Pürüzsüz, kadife gibi bir ten makyajı

Pürüzsüz, kadife gibi bir ten makyajı

Düğün makyajı gibi özel günlerde, kadife gibi pürüzsüz görünen bir ten makyajı şart! Bunun için fondöten seçimi çok kritik. Cildinde ağırlık yaratmayacak, tüm cilt kusurlarını gizleyerek cildini eşitleyecek ve aynı zamanda da kalıcı bir fondöten kullanmalısın.

Lancôme'un en popüler fondöteni Teint Idole Ultra Wear fondöten, özel gün makyajları için biçilmiş kaftan. Yüksek kapatıcılığı sayesinde cildi tek seferde kusursuzlaştıran bu fondötenin kullanımı o kadar konforlu ki ciltte varlığı asla hissedilmiyor. Uyguladıktan sonra ciltle bütünleşen yapısı sayesinde verdiği kusursuz etkiyi bir kere denedikten sonra vazgeçilmezin olacağı kesin.

Göz makyajında doğal tonlar

Göz makyajında doğal tonlar

Düğün davetleri gibi özel gün makyajlarında, gözlerde hep doğal tonlar ön planda, gelin makyajları da buna dahil! :) Eğer canlı renklerde bir elbise giymeyi planlıyorsan, gözlerde bronz ve ışıltılı tonlara yönelmeni öneririz.

Lancôme Hypnôse Palette far paletlerinin doğal kahve tonları her zaman böyle özel gün makyajları için en risksiz seçenekler arasında. Far yapıları son derece yumuşak ve pigmentli olduğu için uygulaması da çok kolay. Bu far paletleri sayesinde makyajını kendin rahatlıkla yapabilirsin. Renk önerimiz ise ışıltılı ve mat toprak tonlarıyla Brun au Naturel.

Kirpiklerde takma kirpik etkisi

Kirpiklerde takma kirpik etkisi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Özel günlerde bir çoğumuz takma kirpik kullanmayı tercih ediyoruz ama özellikle sıcak havalarda kirpiklerinin ekstra ağırlaşmasını istemezsen, takma kirpik etkisi yaratan bir maskara tercih edebilirsin.

Lancôme'un en sevilen ikonik maskarası olan Hypnôse Drama maskara, kirpiklere verdiği dramatik hacim ile bizim her zaman kullanmayı en sevdiğimiz maskaralardan. Kirpiklere verdiği yoğun hacim o kadar etkili ki, böyle özel gün makyajlarında takma kirpik etkisiyle gerçek bir kurtarıcı!

Nude ve mat dudaklar

Nude ve mat dudaklar

Ten ve göz makyajın nasıl olursa olsun, kıyafetine göre ruj rengini seçmekte zorlandığında imdadına nude renkli rujlar yetişecek. Tüm zamanların yükselen trendi mat bitişler de olmazsa olmazlardan.

Lancôme L'Absolu Rouge Drama Matte rujlardan favorimiz 510 Ardent Sand. Her renkteki makyaja ve her cilt tonuna uyan bu nude ruj, tüm makyajlarla kullanılabilir bir renk.

Eğer parlak bir ruj kullanmak istersen de önerimiz Lancôme L'Absolu Gloss Sheer likit rujlardan nude renkli 222 Beige Muse rengini deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön