loader

Düğün özel: Fotoğraf çekiminde hayatta kalma rehberi

Favoriye Ekle

Müstakbel gelin olarak düşünmen gerekenlerin fazlalığınından haberdarız! Gelinlik modeli, gelin makyajı, gelin saçı derken, tüm bunların yanında fotoğraf çekimi de düşünülmesi gerekenlerin başında geliyor! Yıllar boyu hayatının en mutlu gününün anısı olarak kalacak düğün fotoğraf çekiminde, gelin makyajınla kusursuz görünmen için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Photo by Marius Muresan on Unsplash

Kusursuz gelin makyajı

Kusursuz gelin makyajı

Photo by Orlova Maria on Unsplash

Fotoğraflarda güzel çıkmak, elbette öncelikli olarak keyifli ve yüksek enerjili olmana bağlı. Bunun haricinde dikkat edileceklere göz atmaya ne dersin?

Gelin Ten Makyajı

L'Oréal Paris'in Infaillible Matte fondöteni

Beyaz gelinliğin içinde ışıltılı bir cilt için, makyaja başlamadan önce cildine ışıltı verecek bir makyaj bazı uygulayabilirsin. Böylece gelin makyajın tamamlandığında, cildinde içten gelen bir ışıltıya sahip olacaksın, bu da fotoğraflarda çok canlı ve sağlıklı görünmeni sağlayacak. Cildine çok doğal bir ışıltı verecek L'Oréal Paris Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendirici'yi kullanabilirsin. Bu ışıltılı ten ürünü aynı zamanda cildini 8 saate kadar nemli tutacak.

Düğün makyajında cildinin tamamen pürüzsüz, tüm kusurları gizlenmiş ve mat  görünmesi için mat bir fondöten tercih edebilirsin. Özellikle yağlı veya karma bir cilde sahipsen, fotoğraflarca cildinin parlamaması için yağ kontrolü sağlayan bir fondöten çok işine yarayacak. L'Oréal Paris'in Infaillible Matte fondöteni, hafif yapısı, yüksek kapatıcılığı ve mat bitişi ile gelin makyajında cildinin kusursuz görünmesini sağlayacak.

Düğün özel: Fotoğraf çekiminde hayatta kalma rehberi_1

Özellikle düğün öncesi ne kadar stresli olduğunu düşünürsek, koyu göz altı morlukları ve sivilceler için ekstra müdahaleye ihtiyaç duyabilirsin. Bunun için sana önerimiz L'Oréal Paris'in More Than Concealer kapatıcısı olacak. Tüm yüze uygulanabilen bu kapatıcı, yüksek kapatıcılığı ile ihtiyaç duyduğun tüm kapatıcılığı sağlayacak ve yüzünde ağırlık yaratmayacak. Üstelik çok da kalıcı!

Yüzüne doğal bir renk ver

Yüzüne doğal bir renk ver

Gelin makyajında cildine verdiğin doğal bir sıcaklık, fotoğraflarda çok daha canlı çıkmanın garantisi. Bunun için allık, bronzer ve aydınlatıcılar işine yarayacak. Cilt tonunla uyumlu bir allık seçimi, yüzünü doğal bir şekilde ısıtacak bir bronzer ve seni çok daha enerjik gösterecek bir aydınlatıcı ile gerçekten fark yaratabilirsin.

L'Oréal Paris'in Bronze Please bronzerı, bu konuda bir harika! Doğal tonu ve yumuşak yapısı ile cilde çok güzel bir sıcaklık veriyor. Hele ki bir yaz geliniysen, bu bronzer olmadan "Evet" dememelisin! Bronze Please bronzerı yüzünün yüksek noktalarına, elmacık kemiklerinin altına ve alnına uygula. Hatta bu bronzer tüm vücuda uygulanabildiği için omuzlarına ve dekolte bölgene de uygulayabilirsin. Fotoğraflarda bronz görünmenin küçük sırrı!

Allık adımında ise cilt tonuna uygun, aynı zamanda da kalıcı bir allık tercih etmelisin. Eğer allığı gülümseyerek uygularsan, yüzünün çok daha yukarıda ve canlı gösterebilirsin. L'Oréal Paris'in Melon Dollar Baby allığı, romantik pembe tonuyla tam gelin makyajların göre! Bu pembe renk yüzüne çok masum bir etki verecek.

Yüzüne doğal bir renk ver 2

Aydınlatıcı adımında da doğal ama aynı zamanda güçlü bir etkisi olan L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcı tavsiyemiz! Likit yapıdaki bu aydınlatıcı, yüzün yüksek noktalarına uygulandığında çok doğal bir etki veriyor. Yüzünü her pozda hareket ettirdiğinde kameralar o doğal ışıltıyı yakalyacak ve fotoğraflarda harika görüneceksin!

Işıltılı ve kalıcı gelin göz makyajı

Gelin makyajında sıra gözlere geldiğinde, romantik bir etki elde etmek için bizim en sevdiğimiz makyaj tüyosu, metalik krem tonunda bir farı göz pınarlarına uygulamak. Böylece gözlere çok daha romantik ve masum bir hava verebilirsin. Bunun için sana önerimiz L'Oréal Paris Color Queen farlardan satin bitişli bir krem rengi olan 17 Don't Stop Me. Bu farı göz pınarlarına ve göz kapaklarının tam ortasın uyguladığında gözlerin çok daha boyutlu görünecek.

Düğün özel: Fotoğraf çekiminde hayatta kalma rehberi_2

Gelin makyajının olmazsa olmazlarından biri de suya dayanıklı maskaradır! Tüm gece kirpiklerinde akmadan, bulaşmadan duracak, aynı zamanda da kirpiklerini çok daha hacimli ve kıvrık gösterecek bir maskaraya ihtiyacın olacak. Bu yüzden sana gözümüz kapalı L'Oréal Paris Unlimited Very Different Waterproof Maskara'yı öneriyoruz. Kirpik liftingi etkisiyle kirpikleri inanılmaz kaldıran, kıvıran ve hacim veren bu maskara fotoğraf çekiminde seni yarı yolda bırakmayacak!

Kalıcı likit mat ruj

Düğün özel: Fotoğraf çekiminde hayatta kalma rehberi_3

Gelin makyajında kalıcı olacak bir ruj tercih etmen gerek. Likit mat rujların da her ne kadar bitişleri çok güzel olsa da iyi nemlendirmediğinde dudaklarını kurutma ihtimali olabilir. İncecik ve hafif yapısıyla varlığını hissetmeyeceğin, kendi dudağınmış gibi olacak ama aynı zamanda da yoğun renk verecek bir likit mat ruj fotoğraflarda da seni bir adım öne çıkaracak. L'Oréal Paris'in Rouge Signature likit mat rujları, dudakta yokmuş hissi ve uzun süre kalıcılıklarıyla mükemmeller!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler