loader

Düğün özel: Kırmızı ruju gelin makyajına adapte et!

Favoriye Ekle

Gelin makyajı

dendiğinde, aklımıza genellikle pembe allık, soft dudak makyajı, yoğun kirpik görünümleri geliyor. Ama kim demiş genele uymak zorundayız diye? Eğer düğün gününde kusursuz bir kırmızı dudak makyajı istiyorsan, kesinlikle yapmalısın! Ancak yanlış uygulamalar talihsiz sonuçlara yol açabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için rehberi

Kendine güven!

Herşeyden önce kırmızı ruju güvenle sürmelisin. Canlı bir dudak makyajı düğün günün için iddialı bir seçim ama aynı zamanda harika sonuçlar yaratmanı da sağlayabilir. Tek ihtiyacın olan biraz özgüven!

Cilt renginle uyumlu olduğundan emin ol

Artık emin olduğumuz birşey var ki, birine yakışan bir diğerine yakışmıyor olabilir. Özellikle konu makyajsa. Kırmızının birden çok tonu ve alt tonu var bu yüzden cilt rengine en uygun tonu seçtiğinden emin olmalısın.

Kalıcı olmasına özen göster

Düğün gününde isteyeceğimiz en son şey dağılan bir makyaj. Çıktığın tüm fotoğrafları seneler boyunca saklayacağını düşünürsek, makyajının kusursuz olması gerek! Kalıcı bir dudak makyajı için ruj öncesinde rujunla aynı tonda bir dudak kaleminden yardım almayı dene. Nemlendirme ve primer uygulaması da bir o kadar önemli!

Geri kalan herşeyi sade tut

Bu özel gününde kusursuz kırmızı bir dudak makyajının sırrı geri kalan tüm makyajını sade tutmaktan geçiyor. Ten makyajının olabildiğince sade olması için natürel tonlarda göz farı, şeftali tonlarında allık ve belki biraz

kontur uygulaması

yeterli olacaktır. Eğer göz makyajını koyu tutarsan makyajın doğallıktan uzaklaşmaya başlayacaktır! Ne de olsa o gün misafirlerin seni görmeye geliyor, makyajını değil!

 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/