loader

Düğün özel: Nedimeler için 5 makyaj sırrı

Favoriye Ekle

Yaz geldi, düğün sezonu tam gaz devam ediyor! Sen de nedimelerden biri misin yoksa? Gelinin en yakınlarından biri olarak düğün boyunca en güzel görünümünde olmak ve bir yandan da aklın arkada kalmadan gecenin tadını çıkarmak istiyorsan, ipuçlarımızdan faydalanabilirsin.

Sıra sende

Bu ipuçlarıyla gelinin yanında sen de ışıldayacaksın!

1) İpeksi ve ışıltılı bir ten elde et

Şık elbisen içinde ışıltılı bir cilt için, düğün öncesinde 1 hafta boyunca her gün nazikçe kese yapabilirsin. Bunun haricinde pürüzsüzleştirdiğin tenini, organik hindistan cevizi yağıyla mis kokulu ve çok daha yumuşak bir hale getirebilirsin. Yağ ile karıştıracağın bir miktar ışıltılı bronz pudrayla da kendi otobronzlaştırıcını yaratabilir, cildine hoş bir bronz ışıltı katabilirsin. Yalnız kıyafetine bulaştırmamaya dikkat!

2) Kontur makyajında ustalaş

Yüzünün fotoğraflarda en iyi haliyle çıkması için bizim tavsiyemiz; yüzüne kontur vermen. Bunun için ihtiyacın olan araçlara ve kontur makyajının detaylı anlatımına buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Kontur makyajını vücuduna da uygulayarak, vurgulamak ya da saklamak istediğin kısımları dilediğin gibi gösterebilirsin. Tek hatırlatmamız var; bolca pratik yap!

3) Kalıcı makyaj hazırlığını yap

Düğün gününde gelinin en yakınlarından biri olarak kalıcılık, ihtiyacın olan önemli bir özellik olacak! Günün heyecanı ve hareketliliğiyle, saatler öncesinden yapılmış makyajın dağılabilir. Bu yüzden başta fondötenin olmak üzere mutlaka kalıcı ürünler seçmelisin. Ayrıca, fondötenin mat olmalı ki terlemeden dolayı cildinde parlama sorunu oluşmasın. Bununla birlikte, makyaj sonunda transparan pudrayla sabitleme yapman çok önemli. Göz makyajını kalıcı kılmak içinse, göz çevrene ve kapaklarına primer sürerek makyajına başlaman iyi olacaktır. Ruju daha uzun süre taşımak için de ruj öncesinde dudaklarına fondöten sürebilir, ruj üzerine transparan pudra eklemesi yapabilirsin.

4) Acil durum çantası hazırla

O gün ihtiyaç haline gelebilecekler üzerine iyice düşün ve liste yap. Ardından acil durum çantanı hazırlamaya başla. İğne-iplik, ıslak mendil, oje, kapatıcı gibi işlevsel eşyalar, bir aksilik olması durumunda hayat kurtarıcılar arasındaki yerlerini alırlar.

5) Makyaj denemeleri yap

Elbiseni seçtikten sonra rengine en iyi giden makyajı bulmak için en az 3 deneme yap. En beğendiğin stilde ustalaşmana yardımcı olmak için daima buradayız! Yazılarımız arasında favori makyaj stilini mutlaka bulacak ve püf noktalarını böylelikle öğrenebileceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön