loader

Düğün & Gelin Makyajı Rehberi

Favoriye Ekle

Eğer gelin makyajını evde kendin yapacaksan, hiç endişe etme! Evde gelin makyajı için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını senin için bir araya getirdik!

Düğün günün sonunda geldi çattı! Bu özel günde makyajını kimselere emanet etmek istemiyorsan, kendi gelin makyajını kolaylıkla yapabilirsin. İstediğin renkleri, daha önceden deneyimlediğin ürünleri kullanarak gelin makyajında kusursuz bir görünüm yakalayabilirsin.

Düğün gününden önce sana yakışan renklerin ne olduğuna ve nasıl bir makyaj istediğine karar ver. Gerisini bize ve marifetli ellerine bırak! İşte karşında düğün ve gelin makyajı rehberimiz!

Yüz şekline göre gelin makyajı nasıl yapılır?

Yüz şekline göre gelin makyajı nasıl yapılır?

Gelin makyajı modelini belirlerken, yüz şeklinin önemi büyük. Yüzünü doğru bir şekilde boyutlandırmak ve sana yakışacak gelin makyajı modelini belirlemek için, yüz şeklini dikkate almalısın.

Makyajını yaparken aynayı başın tam karşıya bakacak şekilde konumlandırmalı ve ışığı karşıdan almalısın. Böylece gölgelendirme işlemlerini en doğru şekilde yapabilirsin. Yüz şekline göre gelin makyajı tüyoları ise şu şekilde:

Oval yüzler için gelin makyajı:

Oval yüzlere genellikle tüm düğün makyajı modelleri yakışıyor. Yüz hatların birbiriyle son derece uyumlu olduğu için doğal bronzer uygulamalarına yer verebilirsin. Aydınlatıcı ile burun, kaş altı ve elmacık kemiklerini belirginleştirebilir, allık ile yüzünün daha lift etkisi kazanmasını sağlayabilirsin.

Yuvarlak yüzler için gelin makyajı:

Yuvarlak yüz şeklini biraz daha ovale dönüştürmek için elmacık kemiklerinin altına kontür uygulayabilirsin. Ayrıca yüzünün biraz daha uzun görünmesi için çene ve alın kenarlarını da gölgelendirebilirsin. Allığını ise elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru uygulamaya dikkat etmelisin.

Kare yüzler için gelin makyajı:

Kare yüz şeklinde, alın ve çene kısmını biraz daha daraltmak için yüzünün dış köşelerini gölgelendirmelisin. Alın kenarlarını ve çene köşelerini doğal bir kontür ürünü ile gölgelendirerek daha uzun bir yüz görünümüne sahip olabilirsin.

Üçgen yüzler için gelin makyajı:

Üçgen bir yüz şekline sahipsen, alnın geniş, çenen dar demektir. Bu görünümü biraz olsun dengelemek için kontür uygulaması için alın kısmına yoğunlaşabilirsin. Alın köşelerini ve şakaklarını gölgelendirdiğinde yüzün daha orantılı görünecek.

Düğün makyajı: Porselen gelin makyajının ipuçları

1. Makyaj bazı

Düğün makyajı: Porselen gelin makyajının ipuçları

Ten makyajına başlamadan önce cildini makyaja hazırlamalısın. Kalıcı ve kusursuz ten makyajının olmazsa olmazı makyaj bazıdır. L'Oréal Paris Infaillible Prime Lab Makyaj Bazları, gelin makyajında çok işine yarayacak. Nemlendirici, aydınlatıcı, kızarık giderici ve gözenek gizleyici makyaj bazları hem cildindeki kusurları gizleyecek, hem de makyajının daha kalıcı olmasını sağlayacak.

2. Fondöten adımı

Gelin makyajı: Kalıcı ten makyajının ipuçları

Gelin makyajı için fondöten seçerken kapatıcılığı yüksek ve uzun süre ciltte kalabilen fondötenleri kullanmalısın. Yüksek kapatıcılıkta, doğal bitişli ve bütün bir düğün boyunca bozulmadan kalacak bir fondöten arıyorsan, Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten'i önerebiliriz. Bu fondöten, cildindeki tüm kusurları tek seferde gizleyecek ve gece boyunca da cildinde bozulmadan kalacak. Özellikle transfere, bulaşmaya ve suya dayanıklı formülüyle bu fondöteni tazeleme ihtiyacı bile duymayacağına emin olabilirsin.

3. Kapatıcı

Tabii ki düğün hazırlığının verdiği yorgunluk ve stres yüzünden göz altlarında koyu halkalar oluşmuş olabilir. Bu göz altı morluklarını gizlemek, yüzüne çok daha dinlenmiş ve kusursuz bir etki vermek için L'Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı'yı uygulayabilirsin. 24 saat kalıcı bu kapatıcının çok az bir miktarı bile kusurları gizlemeye yetiyor. Üstelik nemlendiren formülü ile ciltte kuru bir görünüme de neden olmuyor. Sadece göz altlarında değil, tüm yüzünde kullanabilirsin.

Editörün Önerisi: Ten makyajının kalıcılığını artırmak, düğün boyunca yüzünde sabit bir şekilde kalmasını sağlamak ve parlama yapmasını önlemek için pudra da kullanabilirsin. L'Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Pudra Fondöten, hem pudra hem fondöten görevini görüyor. Tek dokunuşta yüksek kapatıcılık veriyor. Bu pudra fondöteni daha yakından incelemek için makalemize göz atabilirsin.

Gelin makyajında göz makyajı nasıl olmalı?

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?_2

Gelin makyajını yaparken göz makyajında kullanacağın renkler çok önemli. Göz makyajın ne çok koyu ve yoğun, ne de çok sade olmalı. Kahverengi, somon ve inci renginin tonları, en sık kullanılan gelin makyajı renklerindedir. Göz makyajı yaparken katlanma çizgisine bir geçiş farı uygulamalı, göz kapağının üzerine de ışıltılı tonları uygulamalısın. Daha sonra bu iki rengi iyice birbirine karıştırarak göz makyajını tamamlayabilirsin. Gözlerinin dış köşelerine, mat kahve tonları uygulayarak bakışlarını boyutlandırabilirsin. Tüm farları sabırla birbirlerine karıştırarak yumuşak bir geçiş elde etmeye dikkat et, işin tek püf noktası bu.

Maybelline Nudes of New York Far Paleti'ni

Gelin makyajında kullanabileceğin bu doğal tonları içeren bir far paleti önerisi istersen, Maybelline Nudes of New York Far Paleti'ni öneririz. İçerisindeki nude tonlardaki mat ve ışıltılı tonlar gelin makyajına çok uyacağı gibi, farların pigmentli ve yumuşak yapılarıyla göz makyajı yapmanı çok kolay bir hale getirecek.

Maskara

Gelin makyajında iddialı kirpiklerini konuşturmak istiyorsan ama takma kirpik takmayı beceremeyeceğini düşünüyorsan, sana kirpiklerinde lifting etkisi yaratacak, aynı zamanda simsiyah etki verecek bir maskara önerimiz var. Maybelline Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından yola çıkarak tasarlanmış fırçasıyla en kısa kirpikleri bile dipten kaldırıyor, kıvırıyor ve hacim veriyor. Böylece gelin makyajında kirpiklerine lifting yaptırmış gibi görüneceksin ve takma kirpiğe ihtiyacın kalmayacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Gelin makyajı için allık önerisi

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?_3

Gelin makyajının en can alıcı konularından biri allık rengidir. Eğer taze ve canlı bir görünüm istiyorsan, tercihini pembe allıktan yana kullanmalısın. Yüzüne doğal ve masum bir etki verecek pembe allık önerisi istersen, Maybelline Fit Me Allıklardan 30 Rose rengini önerebiliriz. Allığını yanaklarına gülümseyerek uygula ve elmacık kemiklerine doğru devam ettir.

Hangi renk allık sürmeli?

Yüzüne hem bir sıcaklık vermek hem de geri plana atmak istediğin noktaları gölgelendirmek için bronzer ile kontür yapabilirsin. Doğal tonlu, turunculuk içermeyen bir bronzer ile yüzünü ısıtabilir ve boyutlandırabilirsin. Bunun için önerimiz, Maybelline City Bronzer bronzlaştırıcı pudralar, doğal tonları ve yumuşacık yapılarıyla kontür için kullanılabiliyorlar.

Bu makyajı yüzünde canlı bir şekilde denemek için tıkla:

Gelin makyajında ruj rengi nasıl olmalı?

gelin makyajında ne renk ruj sürülür?

Gelin makyajında genellikle doğal ve nude tonlardaki ruj rengi tercih ediliyor. Sen de klasik gelin makyajından uzaklaşmak istemiyorsan nude rujunu sürebilirsin. Rujunu uygulamadan önce dudak kalemiyle dudaklarını çerçevelemeyi unutmamalısın. Ayrıca bütün düğün boyunca "Acaba rujum çıktı mı?" diye endişelenmene sebep olmayacak, tazelemene gerek kalmayacak bir mat ruja ihtiyacın olacak.

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi, gelin makyajına çok yakışacak, sıcak tonlu bir nude ruj. Süper mat ve süper kalıcı bu likit mat ruju uygulayıp, düğün boyunca ruj tazeleme derdinden kurtulabilirsin.

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi, gelin makyajına çok yakışacak, sıcak tonlu bir nude ruj. Süper mat ve süper kalıcı bu likit mat ruju uygulayıp, düğün boyunca ruj tazeleme derdinden kurtulabilirsin.

Düğün makyajı modelleri

Sana ilham olması açısından, son zamanların en sevilen ve popüler olan gelin makyajı modellerini listeledik:

düğün makyajı modelleri

düğün makyajı modelleri 2

düğün makyajı modelleri 3

düğün makyajı modelleri 4

düğün makyajı modelleri 5

düğün makyajı modelleri 6

düğün makyajı modelleri 7

düğün makyajı modelleri 8

düğün makyajı modelleri 9

düğün makyajı modelleri 10

düğün makyajı modelleri 11

düğün makyajı modelleri 12

düğün makyajı modelleri 13

düğün makyajı modelleri 14

düğün makyajı modelleri 15

düğün makyajı modelleri 16

düğün makyajı modelleri 18

düğün makyajı modelleri 19

düğün makyajı modelleri 20

düğün makyajı modelleri 21

düğün makyajı modelleri 22

düğün makyajı modelleri 23

düğün makyajı modelleri 24

düğün makyajı modelleri 25

düğün makyajı modelleri 26

düğün makyajı modelleri 27

düğün makyajı modelleri 28

düğün makyajı modelleri 28

düğün makyajı modelleri 29

düğün makyajı modelleri 31

düğün makyajı modelleri 30

düğün makyajı modelleri 32

düğün makyajı modelleri 34

düğün makyajı modelleri 33

düğün makyajı modelleri 35

düğün makyajı modelleri 36

düğün makyajı modelleri 37

düğün makyajı modelleri 38

düğün makyajı modelleri 39

düğün makyajı modelleri 40

41

düğün makyajı modelleri 42

düğün makyajı modelleri 43

düğün makyajı modelleri 44

düğün makyajı modelleri 45

düğün makyajı modelleri 46

düğün makyajı modelleri 47

düğün makyajı modelleri 49

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler