loader

Düğünler için adım adım simli göz makyajı

Favoriye Ekle
Düğünler için adım adım simli göz makyajı

Düğün gününde herkesin dikkatini çekmek istiyorsan simli göz makyajı tercih etmeni öneririz. Gelinlerin de çok sevdiği bu göz makyajı, 2017 yılında popülerliğini koruyor. Düğün mekanına, gelinliğine ve tarzına göre yorumlayabileceğin simli göz makyajı; hem gözlerini olduğundan daha iri gösterecek, hem de seni gece boyu enerjik hissettirecektir. Simli göz makyajını yakından incelemek istiyorsan seni yazının devamına alalım.

1. Adım: Primer uygula

null

Düğün gününde göz makyajının gece boyu kalıcı olmasını istiyorsan mutlaka primer uygulamalısın. Göz kapağına süreceğin primer sayesinde makyajın gece boyu yerinden kıpırdayamayacaktır. Genellikle gelinlerin en çok şikayet ettiği konulardan birisi, gece sonunda akan maskara ve göz kalemidir. Makyaj yaparken su geçirmez ürünler kullanırsan terlemeye ve gece boyu dans etmene rağmen göz makyajında bozulma görülmeyecektir.

2. Adım: Baz rengini sür

null

Simli göz makyajı yaparken öncelikle göz kapağının tamamına baz rengi farını uygulamalısın. Göz makyajının temelini oluşturacak bu rengi dilersen ışıltılı tonlardan seçebilirsin. Böylece göz makyajında alttan gelen bir ışıltı görünecektir.

Editörün önerisi: Eğer çabuk yağlanan göz kapakların varsa toz farları kullanmanı tavsiye ediyoruz. 

3. Adım: Rengini seç

 

null

Simli göz makyajının en can alıcı noktasına geldik. Göz makyajında kullanacağın rengi seçerken ten rengini de göz önünde bulundurmalısın. Eğer buğday tenliysen mor rengi sana çok yakışacaktır. Açık tenliler ise füme simli makyaj sayesinde çok daha havalı görünebilirler. Seçtiğin simli farı göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Göz makyajını yaparken mutlaka far fırçasını yanında bulundurmalısın. Düğün gününde parmakla uygulamak yok!

4. Adım: Göz makyajını tamamla

 

null

Simli göz makyajın için kirpik dibinin ve katlanma çizgisinin arasına daha açık renkli olan simli farını sür. Böylece katlanma çizgisinden aşağı doğru gölgeli bir görünüm yakalayacaksın. Daha sonra bu iki rengi birbirine iyice karıştır. Far fırçanı yuvarlak hareketlerle uygulayarak farını dağıt.

Alt kirpik dibine de simli farını ince bir şerit halinde uygula.

Son olarak kirpik gibine sedef rengi simli farını sür böylece gözlerin daha iri ve belirgin görünecektir.

5. Adım: Hacimli kirpikler

null

Düğün makyajında takma kirpik kullanarak daha iddialı kirpiklere kavuşabilirsin. Eğer doğal kirpiklerine güveniyorsan öncelikle maskara bazı uygulamanı tavsiye ediyoruz. Daha sonra iki kat maskaranı sür ve hazırsın!

Editörün önerisi: Kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerini kıvırmayı unutmamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön