loader

Düğünlerde Makyajından Tanıyabileceğiniz 3 Kadın Tipi

Favoriye Ekle

Düğün makyajı denilince bizim için akan sular durur. Düğünün en havalısı olmak için neredeyse aylar önceden hazırlanmaya başlarız. Hatta gelinden daha havalı olmak için saç ve makyajında abartıya kaçanlar bile vardır (Yanlış anlaşılmasın, biz değiliz :P ) En çok 'like' alan fotoğraflar da düğünlerden çıkınca, biz de düğün makyajlarını mercek altına almak istedik. 

Instagram'ın bizi en çok güldüren ve eğlendiren hesaplarından biri olan @merickeskin bizim için düğün makyajlarından tanıyabileceğimiz üç profili inceledi. Gelinin en yakın arkadaşı makyajı, görümce makyajı ve dış kapının dış mandalı makyajlarını eminiz sen de bizim kadar iyi biliyorsun. Düğünlerde en dikkat çeken bu üç gruba bir de Meriç'in gözünden bakmaya ne dersin?

Gelinin en yakın arkadaşı makyajı

Düğünlerde Makyajından Tanıyabileceğiniz 3 Kadın Tipi_1

Gelinin en yakın arkadaşı düğünde hem yerinde duramaz, hem de gecenin sonunda göz yaşlarına boğulur. En yakın arkadaşının evlenmesine -çok sevinen aynı zamanda da içten içe kendini yalnız hisseden en yakın arkadaş profili düğünlerin en gösterişli kişilerindendir. 

Meriç Keskin de kendi en yakın arkadaşının düğününden ilham alarak smokey göz makyajı yapıyor. Gelinin en yakın arkadaşı, düğün konuklarıyla gece boyunca yakından ilgileneceği, geline her daim destek vereceği için tazeleme gerektirmeyen kalıcı bir makyaj yapmalıdır. Meriç de bunun için risk almadan koyu gri tonlarında havalı bir göz makyajı yapıyor. 

Öncelikle kirpik diplerini belirginleştirmek için Maybelline New York Master Drama göz kalemini göz kapağına ve alt kirpik diplerine sür. Bu göz kalemi oldukça yumuşak bitişli olduğu için çok rahat yayılıyor. Far fırçasıyla göz kalemini dağıtarak buğulu bir görünüm yakala. Göz makyajını L'Oréal Paris La Petite Palette Fetishist ile koyulaştır. Paletin içindeki siyah rengi alarak göz kaleminin yoğunluğunu arttır ve farını göz kapağının katlanma çizgisine kadar yuvarlak hareketlerle dağıt. Aynı farı alt kirpik diplerine de uygulayarak gözlerini gecenin odak noktası yap.

Meriç, en yakın arkadaşının düğününde gözlerini ortaya çıkarmak için L'Oréal Paris Paradise Waterproof Maskarayı tercih ediyor. Sen de en yakın arkadaşının düğününde waterproof maskara kullanarak duygusal anların makyajını bozmasını engelleyebilirsin!

Görümce makyajı

Düğünlerde Makyajından Tanıyabileceğiniz 3 Kadın Tipi_2

Her ne kadar hepimiz görümceleri eleştirsek de elimize bir fırsat geçtiğinde görümcelik yapmaktan eksik kalmıyoruz. Meriç Keskin, abisinin düğünündeki görümce makyajının aynısını bugün makyaj.com için tekrar yapıyor. 

Görümce makyajının en önemli noktası: Kusursuz görünmek. En az gelin kadar havalı olmak ve düğündeki herkesin iltifatlarını toplamak için pürüzsüz bir ten makyajı yapmak şart. Düğün makyajında fondöten seçerken gece boyu parlama yapmayacak, yüzünden akmayacak ürünleri tercih etmelisin. L'Oréal Paris True Match Fondöten sayesinde görümceler gece boyu istedikleri kadar dans edip eğlenebiliyorlar! Fondötenini makyaj fırçasıyla eşit bir şekilde dağıt. Göz altlarındaki morlukları da Maybelline New York Master Concealer ile gizle. Kapatıcını göz altına nokta nokta şeklinde uygula ve parmaklarınla tampon hareketlerle dağıt. Kapatıcını çene ucuna, burun kemiğinin üzerine ve kaş üstlerine de sürerek aydınlık bir görünüm yakalayabilirsin. Bu adım fotoğraflarda kusursuz görünmeni sağlayacak. 

Dış kapının dış mandalı makyajı

Düğünlerde Makyajından Tanıyabileceğiniz 3 Kadın Tipi_3

Dış kapının dış mandalı ise gece boyu yerinden kalkmayan, telefonu elinden düşürmeyen ama çok eğlendiğini söyleyen konuklardır. Bu profil genellikle +1 olarak gelir ve tüm düğünü uzaktan sinsice izler.

Dış kapının dış mandalı olarak düğüne gelenler en az düğün sahibi kadar ağır makyaj yaparlar. Meriç de bu profil için yanaklarına L'Oréal Paris Life's a Peach allığı bolca uyguluyor. 

Dudaklarında ise daha naturel bir görüntü için Maybelline New York Color Sensational 745 Wooden Brown rengini dudaklarına sürüyor. Mat kahve tonlarındaki bu renk düğünlere çok yakışıyor!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/