loader

Dumanlı göz makyajı: 4 adımda uzmanlaş!

Favoriye Ekle
Dumanlı göz makyajı: 4 adımda uzmanlaş!

Herkesin gardırobunda mutlaka bulunan siyah mini elbise gibi, dumanlı göz makyajı da zamansız bir güzellik tekniği. Kırmızı halının ve podyumların favorisi olan buğulu bakışlar saniyeler içinde stiline dramatik dokunuşlar eklemene yardımcı oluyor. Doğru ürün ve teknikle sen de bu trendin müdavimlerinden olabilirsin.

Gözlerden başla

Makyaja genellikle fondötenle başlarız ancak bu sefer gözlerden başlamak zamandan kazanmana da yardımcı olacak. Çünkü istesen de istemesen de göz altlarına far ve maskara kalıntıları düşecek ancak ten makyajını sona bıraktığın için makyajını bozmadan bu kalıntıları temizleyebilirsin.

Primerı unutma

Nasıl normalde fondöten öncesi primer ile yüzünü makyaja hazırlıyorsan göz çevreni de göz primerın ile makyaja hazırlamalısın. Primerın göz makyajın öncesi pürüzsüz bir baz hazırlayacak ve göz farın daha kolay dağılacak. Üstelik göz makyajın bu sayede daha kalıcı olacak.

Dağıt, dağıt, dağıt...

Göz farını uyguladıktan sonra keskin çizgileri dağıtarak doğal bir görünüm yakala. Buğulu etki için far fırçanı yuvarlak hareketlerle kullan. Farklı bir bölgeyi dağıtmak istersen fırçandaki elinin üzeri ile temizle ve uygulamayı tekrarla.

Dramayı arttır!

Siyah eyeliner olmadan hiçbir dumanlı göz makyajı tamamlanmış sayılmaz. Kalem veya jel eyelinerını üst kirpik çizgine ve alt kirpik çizgine uygula. Kusursuz bir çizgi çekmene gerek yok ne de olsa dumanlı etki için eyelinerını dağıtman gerekecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön