loader

Dumanlı göz makyajı ipuçları: Nasıl uygulamalıyım?

Favoriye Ekle
Dumanlı göz makyajı ipuçları: Nasıl uygulamalıyım?
null

Dumanlı göz makyajları sofistike makyaj stilleri için en ideal göz makyajı stili. Üstelik son derece pratik! Neden mi? Tek bir far paleti ile en havalı güzellik stillerini yakalamamız mümkün. Eğer uygulayacağın makyaj tonlarına karar verdiysen sırada uygulama aşaması var. Dumanlı göz makyajını kolayca uygulamak için rehberimiz sana yol gösterecek!

Uygulama zamanı

Cildinin temiz olmasına, ten renginin gözlerini vurgulayabilmen için eşit olmasına ve kirpiklerinde bir önceki makyajından maskara kalıntı kalmamış olmasına dikkat etmelisin. Daha iddialı bakışlar için kirpik kıvırıcından yardım alabilirsin. Kıvırıcını üç dört saniye kadar saç kurutma makinası yardımıyla ısıt ve daha sonra kirpiklerine uygula.

Birinci adım

Maskara uygulamasıyla başla. Kirpik çizgine olabildiğince yakın bir uygulama için, aşağıya doğru bakarken, kirpik diplerinden, kirpik uçlarına doğru uygula. Aynı işlemi birkaç defa, kirpiklerin dilediğin yoğunlukve uzunluğa ulaşana kadar tekrarlayabilirsin.

İpucu: Kirpiklerinin birbirine yapışmasını önlemek için maskaranı zigzag hareketlerle uygulamayı dene.

İkinci adım

Koyu tondaki farını göz kapaklarınınortasına uygula ve göz çevrene cömertçe dağıt. Aynı tondaki farını alt kirpik çizgine de uygulamayı unutma.

Üçüncü adım

En açık tondaki farla kaş çizgini aydınlat. Göz makyajına doğal bir ışıltı katmak için gözaltlarına da çok hafif uygulama yap.

İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön