loader

Dumanlı Göz Makyajını En Üst Seviyeye Taşımanın Yolunu Bulduk!

Favoriye Ekle

Aniden çıkan bir davete giydiğin mini siyah elbise gibi, dumanlı göz makyajı da en büyük kurtarıcımız! Dumanlı göz makyajı, gözünü olduğundan büyük gösterdiği gibi, çarpıcı ve seksi bakışlara sahip olmanı sağlar. Ünlülerin davetlerde kullandığı bu makyajı, sen de çok kolay bir şekilde yapabilirsin. Tek yapman gereken, şimdi sana söyleyeceğimiz kolay adımları takip etmek ve sana vereceğimiz makyaj tüyosunu bir kenara not etmen!

1. Göz kalemi ile başla

maybelline tattoo liner gel göz kalemi 900 deep onyx

Dumanlı göz makyajını kolay bir hale getirmek için yapabileceğin en pratik şey, siyah bir göz kalemi ile başlamak. Kalemi göz kapağına gelişi güzel bir şekilde uyguladıktan sonra, far fırçası ile dağıtabilirsin. Böylece çok yoğun ve kalıcı bir baz elde etmiş olacaksın.

Maybelline New York'un Tattoo Liner Gel göz kalemleri hem çok kolay sürülüyor ve dağıtılıyor, hem de sabitlendikten sonra da asla bir yere kıpırdamıyor, bulaşmıyor. Göz içinden bile akmayan siyah göz kalemi önerisi arıyorsan, 900 Deep Onyx rengine bakabilirsin.

2. Far paleti ile devam et

maybelline new york nudes of new york far paleti

Göz kalemini dağıttıktan sonra, içerisinde dumanlı göz makyajında kullanmak istediğin renkleri barındıran bir far paleti ile devam edebilirsin. İçerisindeki kahve ve doğal tonları ile etkileyici dumanlı göz makyajları yapmaya yarayan Maybelline New York Nudes of New York far paleti, bizim en sık tercih ettiklerimizden. Göz kaleminin üzerine, bu paletteki mat kahverengi farı uygulayarak daha yoğun bir görünüm elde edebilirsin. 

3. Dağıt, dağıt!

dumanlı göz makyajı

Gözlerinin katlanma bölgesine geldiğinde, paletteki koyu mor, kahve veya gri rengi uygulayarak yumuşak bir geçiş elde etmelisin. Dumanlı göz makyajının en kritik noktası, farları birbirleriyle çok iyi karıştırarak yumuşak geçişler elde etmek. Bunun için yumuşak uçlu bir far karıştırma fırçasına ihtiyacın olacak!

4. Kirpik liftingi etkisi

maybelline falsies lash lift maskara

Dumanlı göz makyajlarının en büyük tamamlayıcısı kirpikler. Belki de en çok dikkat etmen gereken bu adımda, daha büyük, daha kıvrık, hacimli ve simsiyah kirpik görünümü, gözlerindeki dumanlı etkiyi iki katına çıkaracak. Bunun için kirpik liftingi etkili bir maskara uygulamalısın. Uygularken de, maskara fırçasını kirpik diplerine oturtup zig-zag hareketlerle yukarı çekmeye dikkat etmelisin. Böylece maskarandan maksimum etkiyi almış, tüm kirpiklerine kökten uca hacim vermiş olacaksın.

Editörün Önerisi: Profesyonel kirpik liftingi uygulamasından ilham alarak tasarlanmış Maybelline Falsies Lash Lift maskara, çift boğumlu fırçasıyla en kısa kirpiklerini bile kökten kavrayarak kaldırıyor ve kıvırıyor. Kirpik liftingi etkili bu maskara hakkında daha fazla bilgi almak için bu makalemize tıklayabilirsin.

Bonus: Nude tonlarda ruj tercih et

maybelline color sensational 133 Almond Hustle

İddialı, dumanlı bir göz makyajı yaptığında, tüm dikkatin gözlerinde kalmasını sağlamalısın. Bunun için dudaklarında canlı ve parlak bir renk kullanıp göz makyajınla yarıştırmaktan kaçınmalısın.

Dumanlı göz makyajları ile nude tonlarda rujları kullanmanı öneririz. Özellikle dudak rengine yakın ve mat bitişli rujlar, göz makyajını patlatmanı sağlayacak. Her cilt tonuna yakışacak, dudak tonunda bir ruj önerisi istersen, Maybelline New York'un Color Sensational 133 Almond Hustle rengini deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/