loader

Dumanlı gözler: 4 adımda bahar versiyonunu elde et

Favoriye Ekle

Dumanlı göz makyajı, çok sevdiğimiz göz makyaj stillerinden. Baharın enerjisini ne kadar sevdiğimizden bahsetmiyoruz bile! Öyleyse gelin, birlikte dumanlı göz makyajının bahar versiyonunu elde edelim.

Sıra sende

Minimal bir stil uygulamasından daha fazlasına ihtiyacın olmayacak. Bu ters dumanlı göz makyajı, kesinlikle makyajının odağı olacak!

Birinci adım: Açık renkli farı sür

Dramatik görünüm, tamamen gözlerinin alt kısmında toplanacak. Bu yüzden, göz kapaklarını açık renkli -somon rengi- hafif ışıltılı bir farla renklendir. Bunu yaparken yassı bir fırça kullan.

İkinci adım: Alt kirpik dibini çiz

Siyahlık etkisini yoğun olarak veren bir göz kalemini, alt kirpik diplerinin iç ve dış kısımlarına çek.

Üçüncü adım: Karıştır

Ufak ve yassı bir fırçayı alt kirpik diplerindeki rengi hafifçe dağıtmak için kullan. Keskin kenarları yumuşat, dış ve iç köşelere böylelikle renk eklemesi yap. Kirpik diplerinin iç kısımlarındaki göz kalemin solduysa, biraz daha ekleme yap.

Dördüncü adım: Dumanlı görünüm ver

Bu kez görünümünü iyice dumanlı ve çekici bir hale getir. Bunun için serin kahverengi tonlarında bir farı, yassı ve ufak bir fırçayla siyah göz kalemi üzerine, köşelere odaklanarak uygula. Bu adım, görünümünü yumuşatmana ve her dumanlı gözün ihtiyacı olan adım adım renklendirmeyi sağlayacaktır.

Beşinci adım: Hacim ver

Hiçbir dumanlı göz makyajı, maskarasız bitmiş sayılmaz. Hacim veren ekstra siyahlıkta bir maskarayla göz makyajını tamamla.

Altıncı adım: Süsle

Son olarak dudaklarına somon rengi bir ruj uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön