loader

Dur! O göz kalemini paylaşmak istediğinden emin misin?

Favoriye Ekle
Dur! O göz kalemini paylaşmak istediğinden emin misin?

En yakın arkadaşımızla yalnızca duygularımızı ve anılarımızı değil, çoğu zaman her şeyimizi paylaşmak isteriz. Dönüşümlü giyilen kıyafetlere makyaj malzemeleri de eşlik eder olur. Ancak bu ne kadar sağlıklı, hiç sorguladın mı?

Risk: Ruj paylaşımı

En yakın arkadaşının yeni rujuna bayıldığını ve hemen denemek istediğini biliyoruz! Peki ya soğuk algınlığı, virüsler hatta gribin bu yolla bulaşacağını biliyor muydun? Iyy!

Riski yok et: En yakın arkadaşını sende beğendiği ruju satın almaya ikna etmeyi dene. Onda da süper duracağından eminiz! Ya da, yine de paylaşacaksan kullanmadan önce dezenfekte et. Bir parça mendile antibakteriyel jel sürerek ya da kolonya sıkarak, ruju kullanmadan önce bu mendille sil.

Risk: Göz kalemi takası

Kankanla eğlenceli bir geceye hazırlanıyorsun ve gümüş rengi kaleminin, gece kıyafetine mükemmel uyum sağladığını farkettin. Yine de kırmızı ve kaşınan gözlerle eğlenceli bir zaman geçirmeyeceğini göz önünde bulundurarak, arkadaşının kalemini uygulamadan önce bir kez daha düşünmeni tavsiye ederiz!

Riski yok et: Göz kalemini, kullanılmış kısmı yok olana kadar aç. Bittiğinde yeni gibi olacak!

Risk: Maskara denemesi

Manevi kardeşinin yeni aldığı hacim veren maskaraya tam anlamıyla bayıldın! Ancak sen de bu maskaradan edinmeden önce deneme yapmak istiyorsun. Maalesef, maskara şişelerinin içindeki nemli ve karanlık ortam, zarar veren bakterilerin oluşumu için ideal bir ortam!

Riski yok et: Kendine yeni bir maskara almayı düşünebilirsin.

Risk: Fırça kardeşliği

Arkadaşının makyaj fırçaları seninkilerden çok daha işlevsel ve makyajının çok daha güzel olmasını sağladığı için keyifle kullanıyorsun. Ancak bir sorun var: Bakteriler, cilt yağı ve ölü deri hücreleri bu tatlı fırçalar üzerinde yerlerini almış durumda!

Riski yok et: Dezenfekte etme zamanı! Fırçaları yumuşak yapılı bir sabunla ya da bebek şampuanıyla yıka.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön