loader

Duruma göre makyaj önerileri: Ne zaman, hangi ruju kullanmalı?

Favoriye Ekle

Hepimizin, çantamızda sürekli bulundurduğumuz bir rujumuz vardır. Güvenebileceğin bir ruju daima çantanda bulundurman güzel bir alışkanlık olsa da, bazen biraz değişiklik yapmak da hiç fena olmayabilir. Genelde rujumuzu giydiğimiz kıyafetlere göre seçsek de, kullanacağımız ruju seçerken aslında gideceğimiz yer, gireceğimiz ortamı da düşünmeliyiz. Biz de bu durumu düşündük ve hangi etkinliğe ve duruma hangi ruj rengini seçmen gerektiğiyle ilgili öneriler hazırladık. Bir göz atmaya ne dersin?

1.İşe giderken:

Eğer kurumsal bir şirket gibi resmi bir yerde çalışıyorsan, görünümünün özenli ve elegan olmasına dikkat etmelisin. Şeker pembesi gibi, pek de ciddi olmayan bir renk yerine nude tonları kullanabilirsin. Kahverengi tonlar içeren, pembe bir ruju deneyip, hoş bir görünüm sağlayabilirsin.

2.Partiye giderken:

Bir kokteyl veya partiye davetliysen, bordo rujlar tam da bu etkinliklere göre! Koyu bordo rujlar, açık veya toplu, her saç modeliyle de uyum sağlayabilir. Dudaklarındaki bordo görünümü gece boyunca koruyabilmek için, rujunu uyguladıktan sonra transparan pudra ile rujunu sabitleyebilirsin.

3.Arkadaşlarınla eğlenceli bir gece:

Arkadaşlarınla gece kulübüne gideceğinde, kırmızı gibi parlak ve canlı bir renk tercih edebilirsin. Herkesin nude rujları arasında, dudakların oldukça ön plana çıkacaktır. Özellikle de fotoğraf çektirirken, herkesten daha çarpıcı görünen dudaklara sahip olabilirsin.

4.Özel bir buluşmaya giderken:

Çok fazla yoğun olmayan, fuşya bir rujla ilk buluşmaya gidebilirsin. Abartısız ve uzun süre kalıcı olan, bu renkte bir ruj uzun süre konuşsan da, bir şeyler yiyip, içsen de dağılmaz. Yani ilk buluşmaya giderken, rujunun dağılıp dağılmadığını düşünmek yerine, rahatlayıp, kendin olmalısın!

5.Alışverişe giderken:

Eğer alışverişe gideceksen, rahat kıyafetler seçmeli ama asla özensiz görünmemelisin. Kırmızı bir ruj en sade görünümünü bile farklılaştırır. Beyaz tişört ve skinny kot pantolon kombinini, kırmızı rujun bir anda çok şık gösterebilir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler