loader

Duruma Göre Ruj Rengi Seçme Rehberi

Favoriye Ekle

Ruj olmadan bir makyaj düşünemiyoruz ama ne renk ruju hangi durumlarda süreceğini biliyor musun? Cevaplar bu yazımızda!

Bize sorarsan tam bir ruj canavarıyız. Aynı tondan 4-5 adet rujumuz var ama yine de yetmez! En açık nude tonlarından en koyu bordolara, pembelerden kahverengilere geniş bir renk skalasına sahibiz ruj konusunda. E haliyle bu kadar çok ruja sahip olunca kararsızlık da kaçınılmaz oluyor. Düşündük ki, ne renk rujları hangi durumlarda kullanmanın daha doğru olacağını anlatan bir ruj rengi seçme rehberi hazırlarsak, hepimizin işi biraz daha kolay olacak!

Günlük ruj renkleri

Maybelline Color Sensational Ruj Nude Renkler

Adı üstünde, “günlük” yani rahat edeceğin, nerede olursan ol abartılı olmayacak ruj tonlarını tercih edebilirsin. Nude tonlar, yani ten rengine yakın tonlar günlük olarak her zaman çok kullanışlı tonlar. Ne renk göz makyajı yapmış olursan ol, üzerinde nasıl bir kombin olursa olsun, nude tonlar her zaman her şeye uyum sağlıyorlar.

Ruj Önerisi: Maybelline Color Sensational 987 Smoky Rose

Alışverişe uygun ruj renkleri

L'Oréal Paris Color Riche Satin 143 Pink Pigalle

Alışverişe gideceksin, hatta markete bile gideceksindir ama dudağına bir ruj sürmeden gitmek istemezsin ya; İşte böyle zamanlarda açık tonlarda pembeleri ve

şeftali rengi ruju tercih edebilirsin. Nude tonların içinde pembelik ve turunculuk barındıran tonları bu tarz günlük aktiviteler için ideal. Seni her zaman daha bakımlı ve özenli göstereceği bir gerçek.

Ruj önerisi: L'Oréal Paris Color Riche Satin 143 Pink Pigalle

Aile ile yemek için uygun ruj renkleri

Aile ile yemek için uygun ruj renkleri

Ailenle dışarıda yemek yemeğe gideceksen ve bunun için uygun tonda bir ruj arıyorsan, sana önerimiz biraz daha likit mat nude rujlar olacak. İçindeki pembeliğin veya turuncuların daha belirgin ve koyu olduğu rujlar, keyifli bir aile yemeğine çok uyum sağlayacak ve seni son derece doğal ve güzel gösterecek. Ayrıca likit mat oluşu ile yemek yerken bile çıkmayacak ve rujun bozuldu mu dert etmek zorunda kalmayacaksın.

Ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink 65 Seductress


İş görüşmesine uygun ruj renkleri


Maybelline Color Sensational 133 Almond Hustle

İş görüşmesine giderken yapılan makyaj inanılmaz önemli. Bir kere kesinlikle abartmamalısın. Sakın aklından yoğun buğulu bir göz makyajı veya kırmızı rujlar geçmesin! Bir iş görüşmesi için ideal makyaj “no makeup” yani yokmuş gibi görünen makyaj olmalı. Bir şey yapmamış gibi ama aynı zamanda özenli görünen makyajında, biraz nude ve satin bitişli rujları tercih edebilirsin.

Ruj Önerisi: Maybelline Color Sensational 133 Almond Hustle

Toplantıya uygun ruj renkleri

Maybelline Lifter Gloss 004 Silk

İş görüşmeleri kadar olmasa da toplantılar da son derece önemli. Bu yüzden yine çok abartılı olmayan ama yine de ciddi ve özenli görünmene yarayacak bir makyaj stili tercih edebilirsin. “Yokmuş gibi makyaj”ına biraz daha renk katmak için hafif bir göz makyajı ile beraber dudaklarında nemlendirme etkili bir lip gloss tercih edebilirsin. Pembe tonlu lip bir lip gloss, dudaklarının canlı ve nemli görünmelerini sağlayacak. Bir de uzun konuşmalı toplantılarda dudakların kurumamış olacak!

Lip gloss önerisi: Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı 004 Silk

Kızlarla gece eğlencesine uygun ruj renkleri

Maybelline Super Stay Matte Ink 115 Founder

İşte biraz çılgın renkleri deneyebileceğin bir zaman: Eğer kızlarla gece dışarıda eğlenmeyi planladıysan, canlı ruj renklerini tercih edebilirsin. Canlı fuşya tonları, kızlar gecesinde çok eğlenceli duracaktır. Üstelik likit mat bir ruj tercih edersen, eğlenceni bölüp ikide bir rujunu tazelemek zorunda kalmazsın!

Ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink 115 Founder

İlk randevuya uygun ruj renkleri

Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı Petal

Karnında kelebekler uçuşuyor, heyecandan elin ayağına dolaştı çünkü onunla ilk kez buluşacaksın ama bir türlü ne renk ruj süreceğine karar veremiyorsun öyle mi? Makyajında romantik ve masum dokunuşlar her zaman ilk buluşma için çok uygun. Sen de böyle bir zamanda pembe tonlarını mutlaka denemelisin. Hem abartılı durmayacak, hem de yüzüne tatlı bir sıcaklık katacak pembe tonlardaki rujlarla hedefi 12’den vuracağına inancımız tam! Üstelik pembe tonlarda bir lip gloss tercih edersen, dudakların çok daha dolgun ve çekici görünecektir.

Ruj Önerisi: Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı Petal

Partiye uygun ruj renkleri

Maybelline Super Stay Matte Ink Believer

Parti makyajı dedin mi akan sular durur! İstediğin kadar cesur ve yaratıcı olabileceğin parti makyajlarında, dudaklarında dikkat çekici renkler tercih edebilirsin. Bordolar, koyu morlar veya parlak pembeler, artık sen ne renk istersen sürüp, tüm dikkatleri dudaklarında toplayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler