loader

Düşmanını tanı: Cildi sabote eden 7 gizli şey

Favoriye Ekle
Düşmanını tanı: Cildi sabote eden 7 gizli şey

1) Kirli yastık kılıfı

Çarşaflarını ve nevresimlerini yıkama sıklığın sandığından daha önemli. Tabii erkenden yaşlanmak istemiyorsan... Yastık kılıfı üzerinde kir ve yağ birikimini engellemek için 2-3 günde bir yastık kılıfını yenilemelisin.

2) Sık telefon kullanımı

En yakın arkadaşınla uzuun bir dedikodu seansından sonra telefonuna baktığında hoş olmayan izler olduğunu farketmişsindir. Bunlar tam olarak makyaj kalıntıların, ter ve sebum oluyor. Bu izleri görmezden gelmek yerine, mutlaka kolonyalı mendille temizle ve ekran filmini birkaç ayda bir değiştirmeyi ihmal etme.

3) Aşırı peeling uygulaması

Yüz temizleme fırçaları ya da peelingleri çok sık, örneğin her gün kullanmak cildine yarardan çok zarar verir. Ne de olsa her şeyin fazlası zarar, değil mi? Temizleme fırçasını yalnızca akşam kullanmak, peelingi ise iki haftada bir uygulamak yeterlidir.

4) Sık alkol alımı

Bunu duymaktan çok hoşlanmayacağını biliyoruz, ancak geçirdiğin eğlenceli zaman boyunca aldığın alkol, su kaybına sebep oluyor. Bu da cildini kurutuyor. Geceden kalma halin bu yüzden pek hoş görünmüyor. İkinciyi içmeden bir daha düşünmen iyi olacaktır.

5) Yetersiz su tüketimi

Daha az alkol, daha çok su! Günde en az sekiz bardak su içmek başta sağlığın için çok yararlı. Bununla birlikte elbette cildinin de nemli, taze ve parlak görünmesini sağlıyor. Selüliti azaltması ve böbreklerini temizlemesi de cabası!

6) Yanlış diyet

Daha önce duymuşsundur; ne yiyorsan osun! Sebze, meyve ve bol protein içeren diyetler sağlığın için çok gerekliyken, tek tip beslenmeye yönelik olanlarsa sana ve cildine zarar verebilir. Bu yüzden ağır ve yetersiz diyetlerden uzak durmalısın.

7) Sıcak duş

Kendini çok iyi hissettiriyor olabilir, ancak durum göründüğü gibi değil! Sıcak su cildindeki nemi emerek seni kuru ve çatlamaya yatkın bir ciltle başbaşa bıraktır. Ilık su, hatta duştan çıkmadan önce uygulayacağın soğuk su, kan dolaşımını hızlandıracaktır. Bebek yağının mükemmel bir nemlendirici olduğunu da hatırlatalım.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön