loader

Düşük göz kapaklıların bilmesi gereken 6 göz makyajı uygulaması

Favoriye Ekle

Eğer düşük göz kapaklarına sahipsen, birkaç basit makyaj tüyosuyla gözlerinin daha açık ve kalkık görünmesini sağlayabilirsin!

Düşük göz kapağı, kaş kemiğinde bulunan derinin göz kapağını örtmesiyle oluşan bir görünüm. Düşük göz kapağına sahip olanlar genelde göz makyajlarının görünmemesinden ve gözlerinin düşük görünmesinden şikayetçi olurlar. Peki birkaç makyaj tüyosu ile gözlerinin daha çekik, kalkık ve açık görünmesini sağlayabileceğini biliyor muydun? İşte düşük göz kapakları için göz makyajı tüyolarımız karşında!

1.Aydınlık ve açık gözler için:

1.Aydınlık ve açık gözler için:

Göz kapağında pek alan olmayışı ve göz kapaklarının düşük olması yüzünün biraz yorgun görünmesine neden olabilir. Buna engel olmak içinaçık tonda ışıltılı farlara yönelebilirsin. Özellikle göz pınarlarından gözünün orta kısımlarına ve kaş altına uygulayacağın ışıltılı bir krem far, gözlerinin çok daha aydınlık ve açık görünmesini sağlayacak.

Düşük göz kapağı olanlar için far önerisi: Lancome Ombre Hypnose Stylo kalem farlardan 01 Or Inoubliable rengi

2. Anında kalkık gözler için:

2. Anında kalkık gözler için:

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Anında daha kalkık görünen gözler elde etmek için yapman gereken kirpiklerine yoğun hacim verecek ve kaldıracak bir maskara kullanmalısın. Böylece gözlerin çok daha açık, göz kapakların daha kalkık görünecek. Maskarayı uygularken özellikle kirpiklerinin dış köşelerine daha yoğunluk vermeni öneriyoruz.

Düşük göz kapağı olanlar için maskara önerisi: Lancome Hypnose Drama Maskara

3. Çarpıcı dumanlı bakışlar için:

3. Çarpıcı dumanlı bakışlar için:

Düşük göz kapağına sahipsen, göz makyajında seni en çok uğraştıran şey, göz kapağına sürdüğün farın görünmemesi olmalı. Göz kapağın düşük olduğu için katlanma bölgeni iyice gölgelendirerek gözlerini daha açık gösterebilirsin. Bunun için toprak tonlarda bir far paleti kullanabilirsin. Far paletindeki mat kahverengi farı kaş kemiğinin altına uygulayıp iyice dağıtarak burayı gölgelendirebilir ve bir illüzyon yaratabilirsin. Bu şekilde gözlerinin çok daha kalkık görüneceğine emin olabilirsin.

Düşük gözlüler için far paleti önerisi: Lancome Hypnose Far Paleti Brun Adore

4.Renkli gözler:

4.Renkli gözler:

Düşük göz kapakların var ve gözlerin de renkliyse, doğru far rengi seçiminle gözlerini çok daha belirginleştirebilirsin. Mavi gözlüysen pembe ve mor gibi far tonları, kahverengi gözlüysen bordo farlar, yeşil gözlüysen bakır, ela gözlüysen de kahve tonlu farları tercih edebilirsin. Bu göz farlarını ise alt kirpik diplerine, dış kısımlara doğru kalınlaştırarak uygulayabilirsin.

Renkli gözlüler için far paleti önerisi: Lancome Hypnose Far Paleti Terre de Sienne

5.Doğal kedi gözler:

5.Doğal kedi gözler:

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Düşük göz kapaklarını anında çekik gösterecek en iyi makyaj tüyosu, eyeliner uygulamak. Fakat en zor kısmı da bu, kirpik dibine uyguladığın eyelinerını düşük göz kapağın kapatabilir. Bunun için eyeliner kuyruğuna yoğunluk vermelisin. Tek yapman gereken eyeliner kuyruğunu, alt kirpik çizgini takip ederek yukarı doğru çekmek ve keskin bir kuyruk elde etmek. Böylece gözlerin çok daha çekik görünecek.

Düşük gözlüler için eyeliner önerisi: Lancome Grandiose Eyeliner

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön