loader

Duyduk duymadık demeyin! Cilde dolgun görünüm kazandıran içeriklerden birini açıklıyoruz: Hyalüronik Asit!

Favoriye Ekle

Hyalüronik asit cildin nemlenmesi için mükemmel bir aktif içeriktir. Hyalüronik asidin cildi nemlendirme, yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı özelliklerine ek, cilde dolgun görünüm kazandırmada da pek çok işlevi bulunur.

Hyalüronik asidin cilde dolgun görünüm verme özelliği

Vichy Türkiye (@vichyturkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 15, 2018 at 11:36öö PDT)

Hyalüronik asit birçok cilt bakım kreminde içerik olarak bulunurken; aslında doğal olarak cildin kendi yapısında da bulunan bir maddedir.

Yapısı nedeniyle nemi muhafaza etme ve koruma yeteneğine sahiptir ve cildi dolgun görünüm vermede yardımcıdır. Hyalüronik asit moleküler bir sünger gibi davranır ve bu özelliği onu cilt bakımında çok değerli bir bileşen haline getirir. Cilt üzerinde bir bariyer oluşturarak cildi daha yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirmede yardımcıdır; cildin daha nemli olmasını sağlar.

Hyalüronik asit nemi tutarak, cildin dolgun görünmesine yardımcı olur. Hyalüronik asit, ciltteki ince çizgileri yumuşatmaya ve cilde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya destek olur.

İçeriğinde doğal Hyalüronik asitler bulunan cilt bakım ürünlerini günlük bakım rutininize dahil ederek siz de bu aktif içeriğin gücünden yararlanabilirsiniz. Yeni Nesil Nem Bakımı Vichy Mineral 89 ile cildinizi nemlendirirken, çevresel faktörlere karşı cilt bariyerinizi güçlendirebilirsiniz. Cildinizin günlük nem ve güç kaynağı olarak cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz Mineral 89 ile cildinizin daha canlı ve dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İster tek başına, ister cilt bakım rutininizin ilk adımı olarak uygulayabileceğiniz bu ürün parfümsüz olduğu için kadın erkek farketmeksizin tüm cilt tipleri için uygundur.

Hyalüronik asit yaşlanma belirtilerine karşı nasıl etki gösterir?

Vichy Türkiye (@vichyturkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 30, 2018 at 6:06öö PDT)

Yaşlandıkça vücudun Hyalüronik Asit üretme kabiliyeti doğal olarak yavaşlayabilir. Cildin sahip olduğu doğal Hyalüronik Asit seviyesinin yıllar geçtikçe azalmaya başlarken, bu durum deride, dermal dehidrasyona neden olabilir ve cilt üzerinde kırışıklıklara meydana gelmeye başlayabilir. Bir başka deyişle, bu, cildin nemi koruma kabiliyetini kaybettiği; sıkılık, esneklik ve dolgunluk kaybına neden olduğu anlamına gelir.

Cildin nemsiz olması, ince çizgilerin daha görünür hale gelmesine; sarkmalar, esnek olamayan bir cilt ve ya mat görünümlü bir cildin oluşmasına neden olabilir

Güçlü nemlendirme özellikleriyle topikal olarak uygulanan Hyalüronik Asit cildin nemli ve yumuşak olmasını sağladığı için, cilt bakımı ürünlerinde mutlaka yer alması gereken önemli bir içerik haline getirmektedir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön