loader

Düz kaş nasıl alınır? Kimlere yakışır?

Favoriye Ekle

Son yıllarda gördüğümüz düz kaş trendi popülerliğini arttırarak devam ediyor. Eminiz herkesin aklından kaşlarını bu modelde şekillendirmek geçmiştir ama sen bu riski alabilir misin? Kaş alma tekniklerini biliyor musun?

Sen de bizim gibi kaşlarını düz bir şekilde almak istiyorsan iyi bir araştırma yapmalısın. Düz kaşlar kime yakışır? Hangi yüz ve göz tipine uygundur? Her ne kadar düz kaşları almak kolay görünse de aslında o kadar basit değil (Evet, birkaç kere denendi, çok kolay değil!). Şimdi düz kaşla ilgili bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi seninle paylaşma zamanı geldi.

Düz kaş kimlere yakışır?

Düz kaş kimlere yakışır?

Düz kaşlar yuvarlak, oval ve kalp şeklindeki yüz hatlarına çok yakışıyor. Fakat göz yapısı düşük, kaşları hafif aşağı doğru sarkmaya başlamış kişilere düz kaşları çok önermiyoruz. Çünkü düz kaşlar, kavisli kaşlara göre göz yapısını biraz daha aşağıda gösterirler. Eğer 20'li yaşlarındaysan, göz çevresinde sarkma/kırışıklık problemin yoksa mutlaka düz alınmış kaşları denemelisin.

Zamansız bir model olduğu için düz kaşların modası geçmeyecektir. Bu nedenle kaşlarını düz şekillendirmek istiyorsan, hiç düşünmeden ve geç kalmadan eline cımbızı almalısın.

Düz kaş nasıl alınır?

Düz kaş nasıl alınır?

Öncelikle kaşlarını almadan önce beyaz bir göz kalemi ile düz kaşlarının çerçevesini belirlemelisin. Böylece düz kaş almak senin için daha kolay olacak. Daha sonra bu çizginin içine girmeyecek şekilde, dışarıda kalan kaşlarını cımbız yardımı ile al. Eğer çizginin dışında kalan kaşların yoğunsa iple daha hızlı kaş alabilirsin.

Kaşlarının daha profesyonel görünmesi için makas ile yukarıdan kaşlarının boyunu hafifçe kısaltabilirsin. Son olarak kaşlarını yukarı doğru tara ve düz kaşlarının keyfini çıkar!

Düz kaş makyajı nasıl yapılır?

Düz kaş makyajı nasıl yapılır?

Düz kaşları ortaya çıkarmak için kusursuz kaş makyajı yapmalısın. Eğer kaşlarının arasında boşluk varsa, düz kaşlar istediğin gibi kalın ve gür durmayacaktır.

Kaşlarının arasındaki boşlukları ortaya çıkarmak için önce kaşlarını yukarı tara. Daha sonra ince uçlu kaş kalemiyle kaşlarını doldurmaya başla. Biz düz kaşlarımızı Maybelline New York Brow Ultra Slim kaş kalemiyle dolduruyoruz. Maybelline kaş kalemiyle kaşlarının aralarındaki boşlukları aşağıdan yukarı doğru hafifçe doldur.

Daha kalıcı kaş makyajı

daha kalıcı kaş makyajı

Kaş makyajını daha kalıcı bir hale getirmek için Maybelline New York’un Tattoo Brow Pen kaş kalemi ile tanışmalısın. Acısız microblading deneyimi sunan Tattoo Brow Pen kaş kaleminin 3'lü ucu sayesinde tıpkı microblading gibi kaşlarının aralarındaki boşlukları dolduruyor.

Tattoo Brow Pen kaş kaleminin en önemli avantajı ise doğal bir etki bırakırken aynı zamanda 24 saat kalıcılık sunması. Bu sayede kaş makyajını yenilememize gerek kalmadan düz kaşlarımızın keyfini çıkarabiliyoruz. Tattoo Brow Pen kaş kalemiyle kaşlarını aşağıdan yukarı tarar gibi uygula. Tek seferde yoğun renk veren bu kaş kalemini çok seveceğine eminiz.

Düz kaşları kavisli kaşa çevirmek

düz kaşı kavisli kaşa çevirmek

Düz kaşlarını kavisli kaşa çevirmek istiyorsan ihtiyacın olan tek şey Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı ve bir cımbız. Kaşlarının üzerinden çıkan tüyleri bir süre uzat. Daha sonra kaşlarının alt kısmından başlayarak kaşlarını al ve minik bir kavis oluştur. Bu aşamada kaşlarını adım adım almalısın. Yoksa kavisin istemediğin kadar derin olabilir. Daha sonra kaşlarının üst tarafında fazla olan kaşlarını toparla. Kavisin olduğu noktadaki tüyleri almana gerek yok.

Kaşlarını şekillendirmek için Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı kullanabilirsin. Kremsi bir yapıya sahip olan bu kaş pomadı, kaşlarına çok kolay uygulanır ve hızlı sabitlenir. Kaşlarında adeta kaş dövmesi etkisi yaratan bu kaş pomadı her makyajda kullanmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler