loader

Ekstra Siyah Maskaralar Hakkında Bilmen Gerekenler

Favoriye Ekle

Simsiyah göz makyajına kim hayır diyebilir ki? Gözleri olduğundan daha koyu, iddialı ve gösterişli gösteren simsiyah göz makyajı modellerini çok seviyoruz. Siyah göz makyajının en önemli makyaj malzemesi de ekstra siyah maskara! Yoğun siyahlıktaki maskaralar, göz makyajına ekstra koyu görünüm kazandırıyor, kirpikleri daha belirgin hale getiriyor.

Ekstra siyah maskaranın, normal maskaradan farkı nedir? Klasik maskaralar yerine neden ekstra siyah maskara kullanman gerektiğini anlatıyoruz. Şimdiden müjdeli haberi verelim, makalemizin sonunda simsiyah maskara önerisi seni bekliyor :)

Ekstra siyah maskara nedir?

Ekstra siyah maskara nedir?

Kirpiklerimizde simsiyah bir görünüm yaratan ve göz makyajının daha koyu renkli görünmesine yardımcı olan maskaraya ekstra siyah maskara diyoruz. Ekstra siyah maskara, klasik siyah maskaradan daha koyu siyah etki gösterir.

Simsiyah maskarayı genellikle kirpiklerinde dramatik siyahlık seven, göz makyajının daha belirgin olmasını isteyenler tercih ediyor. Kabul edelim, biz de bu gruba giriyoruz. Ekstra yoğun siyah maskaranın yarattığı hacimli ve göz alıcı etkiyi diğer maskaralardan almak imkansız! Özellikle konu gece makyajı olunca ekstra siyah maskara mutlaka makyaj masamızda yer almalı.

Ekstra siyah göz makyajı nasıl olmalı?

Ekstra siyah göz makyajı nasıl olmalı?

Ekstra siyah göz makyajı denildiğinde aklımıza yoğun siyah dumanlı göz makyajı geliyor. Hem gündüz, hem de gece makyajına uyarlanabilen siyah göz makyajının en büyük tamamlayıcısı tabii ki ekstra siyah maskara!

Yoğun göz makyajını gündüz makyajına uyarlamak için füme veya bronz tonlarıyla koyu renkli makyajını yumuşatabilirsin. Gözlerini ortaya çıkarmak ve daha gölgeli göstermek için koyu far rengini göz kapağının katlanma çizgisine sürebilirsin. Göz kapağının tam üzeri aydınlık ve açık tonlarda olmalı. Böylece gözlerin daha büyük görünür. Gözlerinin dış köşelerini badem şeklinde göstermek için koyu renkli farını dışarı doğru taşırarak karıştır. Yoğun göz makyajını belirginleştirmek için kirpik diplerine eyeliner veya göz kalemi sürerek göz yapısını ortaya çıkar.

Ekstra siyah maskara ile büyük gözlerin tadını çıkar

Ekstra siyah maskara ile büyük gözlerin tadını çıkar

Yoğun siyah maskaraların gözlerini daha büyük gösterdiğini biliyor musun? Kirpiklerini kıvıran ve dışarı doğru hacimlendiren maskaralar her zaman gözlerini daha açık ve belirgin gösterir. Bu nedenle siyah göz makyajı yapanların gözlerinin daha büyük göründüğünü düşünürsün.

Açık renkli maskaralara göre, ekstra siyah maskara, kirpiklerinin daha belirgin olmasını sağlayacak. Göz makyajı yapmadığın günlerde dahi gözlerini belirginleştirmek için artık hangi maskarayı kullanman gerektiğini biliyorsun.

En iyi ekstra siyah maskara

L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Siyah Maskara

Bugüne kadar denediğimiz en iyi ekstra siyah maskara kuşkusuz L'Oréal Paris Bambi Eye Ekstra Siyah! Gözleri tıpkı ceylan gözü gibi iri ve dışarı doğru çekik gösteren bu maskara, simsiyah etkisiyle gözlerimizi olduğundan daha büyük gösteriyor.

Loreal ceylan göz etkili maskara, özel bombeli silikon fırçası sayesinde tüm kirpikleri kavrıyor, içten dışarı doğru kıvırarak kirpiklerin belirginleşmesini sağlıyor. Bambi Eye maskaranın en sevdiğimiz özelliği kirpiklerini hacimlendirirken aynı zamanda uzun görünmesini de sağlıyor. Bizim gibi kısa kirpikliler için Loreal maskara mükemmel bir icat!

Maskaranın ekstra siyah rengi, hızlı sabitleniyor ve asla topaklanma yapmıyor. Çok kere test edilen ve makyaj.com editörleri tarafından onaylanan bu makyaj malzemesini şiddetle öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler