loader

Ela gözlere en çok yakışan renkler hangileri?

Favoriye Ekle

Nadir göz renklerinden olan ela gözler, birçok tonla harika bir uyum yakalar. Eğer senin de gözlerin elaysa ve ela göz makyajında kullanabileceğin renkleri keşfetmek istiyorsan doğru yerdesin! İşte, harika göz rengini ortaya çıkarmak için kullanman gereken renkler!

1.Kahve tonlar

Ela göz rengi, kahve tonları da barındırdığı için kahve göz makyajı ile harika bir uyum içerisindedir. Bu kahve yansımaları ortaya çıkarmak için kahve göz farını göz kapağına ve alt kirpik diplerine uygulayabilirsin. Açıktan koyuya, kahvenin her tonu senin için ideal!

2.Altın tonlar

Ela gözlerindeki altın ve yeşil tondaki yansımaları belirginleştirmek için dore tonlarında göz farlarını kullanabilirsin. Özellikle ışıltılı, altın rengindeki göz farıyla güzel gözlerini ortaya çıkaran bir gece makyajı oluşturabilirsin.

3.Mavi alt tonlu göz farlarından kaçınmalısın

Ela gözlerin kaçınması gereken renkler, mavi tonlarıdır. Eğer mutlaka kullanmak istiyorsan, bebek mavisini veya koyu lacivert tonlarını deneyebilirsin.

4.Lavanta ve mürdüm tonları

Dramatik bir göz makyajı ile dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan, lavanta ve mürdüm tonlarını mutlaka denemeni öneririz. Gece dışarı çıkmayı planladığında, ''siyah küçük elbise'' ve bu renklerdeki makyajınla çok konuşulacaksın!

5.Bej ve karamel tonları

Gözlerindeki yeşil tonu ortaya çıkarmak için bej ve karamel rengindeki tonlar da harika bir seçim olur. Bej ya da karamel tonda bir göz farını uygulayıp, kuyruklu eyeliner oluşturduğunda ortaya çıkan görünümü bizce çok beğeneceksin!

6.Romantik soft pembe

Bakışlarını biraz yumuşatmak ve sade bir makyaj oluşturmak istiyorsan, açık pembe veya lila tonlarını deneyebilirsin. Hemen hemen her göz rengine yakışan bu tonlar, ela gözlerde ise farklı bir havaya bürünüyorlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön