loader

Ela gözlere en çok yakışan renkler hangileri?

Favoriye Ekle

Ela gözlere en çok yakışan renkler ve ela gözler için makyaj önerilerini listeledik!

Nadir göz renklerinden olan ela gözler, birçok tonla harika bir uyum yakalar. Eğer senin de gözlerin elaysa ve ela göz makyajında kullanabileceğin renkleri keşfetmek istiyorsan doğru yerdesin! Ela göz rengine en çok yakışan far renklerini senin için sıralıyoruz. İşte, harika göz rengini ortaya çıkarmak için kullanman gereken renkler! Merak etme, ela göz makyajının nasıl yapıldığını ve hangi ürünleri kullanman gerektiğini de makalemizde bulabilirsin!

Ela gözler için makyaj önerileri

Kahverengi far tonları

1.Kahve tonlar

Ela göz rengi, kahve tonları da barındırdığı için gözlerinin rengini ortaya çıkarmak için ışıltılı kahverengi tonlarını kullanabilirsin. Açıktan koyuya, kahvenin her tonu senin için ideal!

Ela gözlerine kahve tonlarında makyaj yapmak için Maybelline New York Nudes of New York far paletinden yardım alabilirsin. Bu far paletindeki ışıltılı nude ve kahve tonlar sayesinde dumanlı veya buğulu göz makyajları yapmak mümkün! Ela gözlerini ortaya çıkarmak istiyorsan göz kapağında mutlaka ışıltılı bitişli olan far renklerini seçmelisin. Dış köşeler ve katlanma çizgisi için mat kahve farları kullanabilirsin. Nudes of New York far paletinde hem ışıltılı hem de mat bitişli kahve tonlarını bulabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Altın tonlarında göz makyajı

Altın tonlar

Ela gözlerindeki altın ve yeşil tondaki yansımaları belirginleştirmek için dore tonlarında göz farlarını kullanabilirsin. Özellikle ışıltılı, altın rengindeki göz farıyla güzel gözlerini ortaya çıkaran bir gece makyajı oluşturabilirsin. Göz makyajının ışıltılı görünmesi için krem farları kullanabilirsin. Krem far kullanmayı hem çok pratik buluyoruz, hem de kalıcılığı sayesinde gün içinde hiç pişman olmuyoruz!

Maybelline New York Color Tattoo 24H Creamy Mattes Göz Farı 174 Urbanite rengi tam istediğimiz altın tonlarındaki farlardan biri! Biz ela göz makyajı için altın renkli farı biraz da bronz tonlarla karıştırmayı tercih ediyoruz. Color Tattoo farlardan 35 numaralı On And On Bronze rengiyle ideal ela göz makyajı yaratabilirsin. Altın ve bronz uyumunu özellikle bronz makyajında değerlendirmelisin.

Lavanta ve mürdüm tonlarında göz makyajı

4.Lavanta ve mürdüm tonları

Ela gözlerindeki yeşil tonlarını ön plana çıkarmak istiyorsan, lavanta ve mürdüm tonlarını mutlaka denemeni öneririz. Gece dışarı çıkmayı planladığında, ''siyah küçük elbise'' ve bu renklerdeki makyajınla çok konuşulacaksın!

Mürdüm tonlarında göz makyajı yapmak için Maybelline New York Color Strike Kalem Farlarından yardım almalısın. Kremsi his bırakan formülü sayesinde dakikalar içinde gözlerinde mor, mürdüm ve lila tonlarını elde edebilirsin. Biz ela gözlere en çok 15 Tempt ve 30 Spark renklerini yakıştırıyoruz. Rahat uygulama sağlayan ucunu kullanarak iddialı veya günlük görünümler oluşturmak mümkün!

Bej ve karamel tonları

bej ve karamel tonları

Gözlerindeki yeşil tonu ortaya çıkarmak için bej ve karamel rengindeki tonlar da harika bir seçim olur. Bej ya da karamel tonda bir göz farını uygulayıp, kuyruklu eyeliner oluşturduğunda ortaya çıkan görünümü bizce çok beğeneceksin!

Bej, karamel veya bronz tonlarında göz makyajı yapacaksan mutlaka ıslak bitişli farları kullanmalısın. Kremsi bir his bırakan Maybelline New York Color Strike Kalem Farları bu görünüm için ideal! Maybelline farlardan 35 Flash rengini kullanarak ideal bronz-karamel karışımını yakalayabilirsin. Göz farını gözlerinin tamamına uygula. Eğer gözlerini daha belirgin bir hale getirmek istersen Maybelline New York Tattoo Liner Jel göz kalemlerinden Deep Onyx rengini kullanmalısın. Kirpik diplerini yoğunlaştır ve minik bir eyeliner kuyruğu çekerek göz makyajını tamamlayabilirsin.

Romantik soft pembe

Romantik soft pembe

Bakışlarını biraz yumuşatmak ve sade bir makyaj oluşturmak istiyorsan, açık pembe veya lila tonlarını deneyebilirsin. Hemen hemen her göz rengine yakışan bu tonlar, ela gözlerde ise farklı bir havaya bürünüyorlar. Gözlerine soft pembe tonları yansıtmak için Maybelline New York The Blushed Nudes far paletini sana öneririz. İçeriğindeki 12 farklı nude ve pembe far renklerini kullanarak ela gözlerine uygun romantik görünümler yaratabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler