loader

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı

Favoriye Ekle

Benim ve benim gibi profesyonel makyaj sanatçılarının uyguladığı 5 makyaj sırrını öğrenmek ister misin?

Makyaj yapan her kadın gibi senin de yaptığın bir makyajdan bir beklentin var. Mesela gözlerinin yüzüne oranla küçük olduğunu düşünen biri makyaj videosu izleyeceği zaman "Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri" başlığı gördüğü an o video onu kalbinden vurur. Ben de durum bilinciyle her soruya cevap olabilecek makyaj sırlarımı paylaştığım bir video ile karşındayım! Hangi ürünü kullanırsak kullanalım makyaj hilelerinin teknikle ilgili olduğunun altını çizdiğim, makyaj rutinini değiştirecek sırlarımı öğrenmeye hazır mısın? 

Işıltılı Cilt Makyajının Sırrı

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı_1

Sırlardan bahsetmeye ten makyajıyla başlıyorum. Islak görünümlü makyajı andıran ama ne ıslak ne mat bitişli, ışıltılı ten makyajlarının sırrı bahsedeceğim ikilide saklı. Son zamanlarda ışıltılı ten makyajlarını da çok tercih ettiğim için L’Oréal Paris True Match fondöten ile L’Oréal Paris Glow Drops ikilisini ayrı bir seviyorum. Elimin üzerinde fondöten fırçası ile karıştırıp cildime yuvarlak hareketlerle uyguluyorum. True Match ile Glow Drops’u birbiriyle karıştırırken dikkat edilmesi gerekene önemli nokta ise Glow Drops’u gereğinden fazla eklememek. Çünkü fazla eklendiği bir durumda hem cildime uygun fondöten renginden uzaklaşmış, hem de çok fazla ışıltı vermiş olurum.

Pürüzsüz Görünen Göz Altlarının Sırrı 

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı_2

Benim gibi mor göz altlarına sahipsen göz altlarına cilt renginden daha açık tonlarda bir kapatıcı uygulamadan önce içerisinde turuncu alt tonu bulunan bir kapatıcı uygulamalısın. Ben de tam da bu yüzden göz altı makyajıma içerisinde turuncu alt tonu bulunan L’Oréal Paris True Match concealer ile başlıyorum ve fırça yardımıyla göz altlarıma dağıtıyorum. Daha sonra göz altlarımı aydınlatmak için aynı concealer’ın daha açık bir tonunu göz çevreme uyguluyorum. Kapatıcının uygulanması hakkında bir önemli bilgi de göz altlarımın iç kısmına daha yoğun, dış kısmına daha az yoğunlukta ürün uyguluyor olmam. Bunun sebebi ise gözümün dış çevresindeki mimik çizgilerimin içerisine ürünün dolmasını engellemek.

Editörün Notu: Uygulama yaparken aydınlatıcıyı göz kapaklarımın üzerine çok fazla uygulamaktan kaçınıyorum çünkü concealer’ın yapısı göz makyajında uygulayacağım kalem, far ya da eyeliner’ın yapısını bozarak gün içerisinde yağlanma yaparak makyajımın bozulmasına neden olabilir.

Yüz Boyutlandırmanın Sırrı

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı_3

Yüzümü boyutlandırırken benim en çok dikkat ettiğim nokta elmacık kemiklerimin alt kısmına kontür uygulaması oluyor. Benim daha yuvarlak bir yüz yapım olduğu için kontür uygularken elmacık kemiklerimin alt kısmına dik bir çizgi çekerek yüzümün daha ince göstermeyi amaçlıyorum. Daha uzun bir yüz tipine sahip olanlarımız ise bu çizgiyi daha yan çekerek yüzünü daha doğru bir şekilde boyutlandırabilir. L’Oréal Paris Infailible Scultp Kontür paletindeki koyu renk ile elmacık kemiklerimin alt kısmına dik bir çizgi çektikten sonra fırça yardımıyla dağıtarak fondötenimle bütünleşmesini sağlıyorum. Fırçamda kalan fazla ürünü de alın köşelerime uygulayarak kontürün o sonradan kondurulmuş görünümünü kırıyorum.

Sonrasında daha küçük bir fırça ile yine kontür paletindeki koyu renkten alarak burun kenarlarıma uyguluyorum. Bu adımda da burnumu daha ince göstermeyi amaçlıyorum. Bu adımda dikkat edilmesi gereken nokta ise burnum üst kısmına değil kenarlarına az miktarda ürün uygulamak.

Bunların dışında alt dudağımı daha dolgun göstermek için alt dudağımla tenimin birleştiği noktaya kontür paletinde bulunan koyu renk ile yine düz bir çizgi çekiyorum ve parmak uçlarımla dağıtıyorum. Burada koyu rengin gizleyici, geri plana iten özelliğinden sonuna kadar yararlanmış oluyorum ve dudaklarım daha büyük görünüyor.

Koyu renk ile işim bittikten sonra L’Oréal Paris Infailible Scultp Kontür paletinde bulunan açık renk ile çene kemiğimin ve burnumun üst kısmını, alnımın orta kısmını yine fırça yardmıyla aydınlatıyorum. Böylelikle makyajımda yüzümü boyutlandırdığım kısım da bitmiş oluyor ama L’Oréal Paris Infailible 24H Ultra-Matte Prestige Pudra ile makyajımı sabitlemeyi ihmal etmiyorum!

Doğal Kaş Görünümünün Sırrı

via GIPHY

Seyrek kaşları doğal bir şekilde dolgun göstermenin en önemli püf noktası kaşın her yerini doldurmamaktan geçiyor. Tüm boşlukları doldurup dövme görünümü yaratmamak adına daha az ürün uygulamakta fazda olduğunu düşünüyorum. L’Oréal Paris Paradise Brow Pomade’ın fırçası ile kaşımın alt hattından başlayarak ürünü kaşlarıma uyguluyorum. Uygularken dikkat edilmesi gereken önemli nokta alt kısmından yukarıya doğru uygulayarak kıl görünümü vermek. Böylelikle doğal bir görünüm elde etmeyi amaçlıyorum.  

Editörün Notu: Kaşlarıma daha çok kremsi yapıda ürünler uygulamayı tercih ediyorum. Bunun en önemli sebebi kremsi yapıdaki ürünlerin kalıcılığı toz ürünlere nazaran daha fazla oluyor. L’Oréal Paris Paradise Brow Pomade’ı uyguladıktan sonra da kaş maskarası yardımıyla kaşlarıma eşit bir şekilde dağıtarak kalıcılığını arttırıyorum.

Çarpıcı Göz Makyajının Sırrı

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı_4

Göz makyajına L’Oréal Paris Infailible Scultp Kontür paletindeki koyu renk ile göz kapaklarımın katlanma bölgesine gölgelendirme işlemiyle başlıyorum. Dairesel hareketlerle uygulayarak yoğunluğu gözlerimin dış kısmına veriyorum. Bu adım gözlerime derinlik katmış oluyor. Daha sonraki adımın seyrek kirpik görünümünden şikâyet edenler için önemli. Siyah göz kalemi L'Oréal Paris Le Khol'ı üst göz kapaklarının iç kısmına bol miktarda uyguluyorum. Bu uygulama kirpik diplerimde daha yoğun kirpik görünümü elde etmemi sağlıyor. Sonrasında aynı kalem ile üst kirpik diplerimin dış kısmına çizgi çekiyorum ve far fırçası yardımıyla çizgiyi dağıtıyorum.

Göz Makyajıma ışıltı katmak için L’Oréal Paris Merry Metals Eye Paint Diamonds’ı parmak uçlarımla göz kapağımın tam orta noktasına uyguluyorum. Göz makyajımda son adım olarak her zamanki gibi maskara var. L’Oréal Paris False Lash Superstar XFiber Maskarayı kirpik diplerimden başlayarak kirpik uçlarına kadar zig-zag hareketleri yaparak uyguluyorum. Alt kirpiklerimi da sadece fırçanın ucunu değdirerek belirginleştirmeyi unutmuyorum.

Ema Aydın ile Profesyonellerin 5 Makyaj Sırrı_5

Makyajımı tamamlamadan önce elmacık kemiklerimin,dudaklarımın ve burnumun üst kısmına, göz pınarlarıma ve kaşlarımın alt kısmına L’Oréal Paris True Match Highlight Pudra-Icy Glow ​ aydınlatıcı uyguluyorum. Bu arada aydınlatıcı paletinde bulunan renkler kış ayları için âşık olunası! Aydınlatıcı uygulamasını da bitirdikten sonra sıra geliyor allık sürmeye. Allığı gülünce yanaklarımızda öne çıkan kısma uyguluyorum. Son olarak L’Oréal Paris Color Riche Matte Addiction Ruj - 103 Blush in a Rush numaralı ruju ile dudaklarımı renklendiriyorum.

Makyaja başlarken yola profesyonel makyaj sanatçılarının 5 sırrı diye çıkıp ama çok daha fazlasından bahsettik. Umarım içlerinden biri kesinlikle uygulayacağım dediğin makyaj sırrın olur!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler