loader

En Etkili 4 Evde Kaş Boyama Yöntemleri

Favoriye Ekle

Yüzümüzün çerçevesi olan kaşların güzel görünmesi çok önemlidir. Saçlarını boyattıktan sonra sıra kaş boyama konusuna geçiyor. Kaş boyamak her ne kadar zor görünse de en az saç boyama kadar zordur. Evde kaş boyama için doğru ürünleri bulmalı, kaş rengi açma, kaş rengi kırma gibi konuları detaylıca araştırmalısın. Kaşlarının kusursuz görünmesi saç rengine ve cilt rengine uygun tercihlerde bulunmanı öneririz. Kaş boyama tekniklerine yakından bakmak için seni yazının devamına bekliyoruz.

Kaş boyama nasıl yapılır?

Kaş boyama nasıl yapılır?

Eğer doğal saç rengini değiştirdiysen veya kaşların saçlarına göre daha açık bir renkteyse, kaş boyama işlemini düşünebilirsin. Kaşlarını kuaförde boyatabileceğin gibi evde kaş boyama yöntemlerini de deneyebilirsin.

Genellikle kalıcı bir kaş rengi elde etmek ve sürekli kaş makyajını tazelemek zorunda kalmamak için kaşlarını kaş boyası veya saç boyası ile boyayabilirsin.

1- Evde kaş boyama

Kaşlarını evde nasıl boyayabileceğini merak ediyorsan, kaş için özel üretilmiş kaş boyalarını veya saçına uyguladığın saç boyasını kullanabilirsin. Bunun dışında kalıcı kaş makyajı ürünleri de, kaşlarını boyamadan kalıcı bir kaş rengi elde etmene yardımcı olabilir.

Evde kaş nasıl boyanır?

Birkaç adımda evde kaşlarını nasıl boyayabileceğine bakalım:

1- Kalıcı kaş boyaları: Kaş için üretilmiş kaş boyalarını kaşlarına uygulayabilirsin. Saç boyasına oranla daha yumuşak bir renk bırakan kalıcı kaş boyaları, göz çevresinde kullanmak için biraz daha uygun. Kaş boyasını talimatlarda belirtildiği şekilde uygula ve belirtilen süre kadar beklet. Yaklaşık olarak ayda bir kaş boyasını tekrarlayabilirsin.

2- Saç boyası ile kaş boyama: Kaşlarını, saçına uyguladığın boya ile de boyayabilirsin. Evde saçını boyarken veya kuaförde saçlarını boyatırken, kullanılan boyayı kaşlarına uygulayabilirsin. Burada dikkat etmen gereken en önemli nokta, saç boyası göz çevresinde kullanılmaya uygun olmayabileceği için çok uzun bekletmemek. Yaklaşık 5-10 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Eğer bu sürede yanma veya tahriş gibi bir durum yaşarsan, hemen boyayı çıkarmanı öneririz.

3- Kalıcı kaş makyajı ürünleri ile kaş boyama: Eğer kaşlarını kalıcı boyalar ile boyamaya cesaret edemiyorsan, kalıcı kaş makyajı ürünlerini tercih edebilirsin. 1-2 güne kadar kalıcı olan kalıcı kaş jellerini kaşlarında bekleterek, evde kaş boyama yöntemini deneyebilirsin.

2- Kaş rengi değiştirme

kaş boyama teknikleri

Saçlarını boyattıktan sonra veya kaşlarının daha farklı bir renkte görünmesi için kaş boyama teknikleri ile kaş rengini değiştirebilirsin. Eğer kaşların çok açık renkte ve belli belirsiz bir durumdaysa kaşlarını koyulaştırabilirsin. Kaşları çok koyu olan kişiler de tam tersine kaş rengini açtırarak kaşlarının daha yumuşak görünmesini sağlayabilirler. Kaş rengi değiştirmek yüzünün bütün havasını bir anda değiştirecek ve sana daha taze bir hava katacaktır.

Kendinde bir değişiklik yapmak istiyor ama ne yapacağına karar veremiyorsan kaş rengini değiştirmekle işe başlayabilirsin! Doğru rengi seçmen bu konuda son derece önemli, bu yüzden kaş rengini seçerken saçlarından 1-2 ton daha koyu rengi tercih edebilirsin.

Yeni kaş rengine nasıl karar vermelisin?

kaş rengine nasıl karar verebilirsin?

Kalıcı boyalarla kaş rengini değiştirmeden önce kaşlarının nasıl görüneceğini öğrenmek için kaş boyama tekniklerinden kaş kalemi kullanmalısın. Kaş kalemi ile yeni kaş renklerini dene ve sana en çok yakışan rengi bul.

3- Kaş rengi açma

kaş rengi açma

Kaş rengi açmak için öncelikle kendine en çok yakışan rengi bulmalısın. Özellikle yaz aylarında açık kaş renkleri daha doğal görünüyor. Kaş rengi açmak için aşağıdaki teknikleri deneyebilirsin. Sana en çok yakışan kaş rengini bulduktan sonra bir daha değiştirmek istemeyeceksin!

Kaş kalemi ile kaş rengi açma

kaş kalemi ile kaş rengi açma

Kaş rengini günlük olarak değiştirmek istersen veya kalıcı olarak değiştirmeden önce kaş kalemi ile deneme yapmak istersen, devreye kaş kalemi giriyor. Kaş kalemi kullanarak kaşlarının boyandıktan sonra nasıl görüneceklerini önceden görebilirsin.

Kaş rengini açmak için kaş kalemi seçerken mutlaka yumuşak uçlu ve kolay sürülebilir kaş kalemlerini denemelisin. Kaşlarının tamamını boyayacağın için kaşlarını kırmadan ve yıpratmadan kaş boyama işlemini gerçekleştirmelisin. NYX Professional Makeup Precision Brow Pencil tam da aradığın yumuşaklıkta bir kalem! Kaşların önce çerçevesini belirle daha sonra içini doldur. Kaş makyajı hilelerini öğrendikten sonra kaş rengi değiştirmek sana çok kolay gelecek.

Editörün önerisi: Kaşlarını daha hızlı bir şekilde boyamak için kaş farından da yardım alabilirsin. Kaş farını kullandıktan sonra kaş jeli ile sabitlemeyi untuma!

Kaş boyası ile kaş rengi açma

kaş boyası ile kaş boyama

Kaşlarını kalıcı olarak boyamak, daha doğal ve naturel görünmelerini sağlamak için kaş boyalarını kullanabilirsin. Kaş boyaları, saç boyalarına göre daha risksizdir. Kaş rengini açmak için kaş boyası kullanmak en ideal sonucu yaratır. Kaş boyama teknikleri arasında en kalıcı çözümü kaş boyaları sağlar.

Kaş boyaları aynı zamanda kirpikler için de kullanılabilir. Kirpik rengini de açmak istiyorsan temiz bir maskara fırçası ile kirpiklerini de boyayabilirsin.

Editörün önerisi: 3 güne kadar kalıcı kaş boyası istiyorsan Maybelline New York Tattoo Brow Gel Tint Kaş Jeli'ni mutlaka denemelisin. Kaşlarda 72 saate kadar kalıcı renk değişikliği sağlayan bu kaş boyasını biz severek kullanıyoruz.

4- Kaş rengi nasıl açılır?

En Etkili 4 Evde Kaş Boyama Yöntemleri_1

Kaş rengini kalıcı olarak açmak için saç açıcıları da kullanabilirsin. Aman dikkat, saç açıcılar kaşların direkt etki ettiği için hızlı bir değişim olacaktır. Bu nedenle saç açıcısını kaşlarında kısa bir süre tutmalısın. Kaş rengini kırmak isterken kaşlarından olma!

5- Kaş Rengi Koyulaştırma

kaş rengi nasıl açılır

Kaş renginin daha belirgin ve koyu görünmesi için kaş kalemi, kaş boyası veya saç boyası gibi ürünlerden yardım alabilirsin. Kaş rengini koyulaştırırken cilt rengine uygun olup olmadığına bakmalı, kaşlarının doğal göründüğünden emin olmalısın.

Kaş rengini koyulaştırırken, saç rengine yakışıp yakışmadığına da dikkat etmeni öneririz.

Kaş kalemi ile kaş koyulaştırma

kaş kalemi ile kaş rengi koyulaştırma

Kaş rengini koyulaştırmak için kullanacağın en pratik ürün kaş kalemidir. Baştan aşağı koyu giydiğin günlerde ve koyu renkli makyaj yapmak istediğinde kaş kalemi ile kaşlarını koyulaştırman sana çekici bir hava katacaktır. Tabii öncelikle kaş rengine uygun bir kaş kalemi seçmelisin.

Kaş rengini koyulaştırırken uzun süre kalıcı bir etkiye sahip olan kaş kalemi kullanmalısın. Gün içinde kaşlarından akan kaş kalemini tekrar kullanmak istemezsin, değil mi? Bizim bugüne kadar kullandığımız en etkili kaş kalemlerinden biri Maybelline Tattoo Brow Ultra Slim kaş kalemi. İncecik ucu ile kaşlarımızı dipten uca doğal bir şekilde dolduruyor, rengini değiştiriyor ve kalıcı bir görünüm sağlıyor.

Kaş - kirpik boyası ile kaş koyulaştırmak

kaş rengi koyulaştırma

Kirpiklerinde kalıcı bir değişiklik için kaş ve kirpik boyalarını kullanabilirsin. Bu tarz boyalar, kaş ve kirpiklere uygun olarak üretildiği için beklenmedik bir sonuç ile karşılaşmazsın.

Kaşlarını koyulaştırmak için saç renginden ilham alabilirsin. Kaşlarını koyulaştırırken saç renginden 2-3 ton koyu renklere kadar çıkabilirsin. Daha koyusu yüzünde yapay bir görüntü kalmasına neden olabilir.

6- Saç Boyası ile Kaş Boyamak

saç boyası ile kaş boyama

Saç boyası ile kaş boyamak en yaygın yapılan kaş boyama işlemlerinden biridir. Saç boyaları daha kalın telli olan saçlar için üretildiği için kaşlarda çok hızlı bir etki gösterir. Bu nedenle kaşlarını saç boyası ile boyarken dikkat etmeli ve sürekli kaş rengini kontrol etmelisin.

Saç Boyası ile Kaş Boyanır Mı?

Saç boyası ile kaş boyanabilir. Önemli olan seçtiğin renk ve kaşlarında ne kadar boyayı tuttuğundur. Kaşlarını saç boyası ile boyarken bir profesyonelden yardım alabilirsin.

Saç Boyası ile Kaş Boyanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Boyası ile Kaş Boyanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlarını boyamadan önce kaşlarının temiz ve kuru olmasına özen göster. Kaşlarına boyayı mutlaka maskara fırçası gibi bir aplikatör ile uygula. Böylece boya kaşlarının aralarına da girecektir.

Saç boyasını kaşlarında uzun süre tutmamalısın. Kaş boyama tekniklerini denerken çok dikkatli olmalısın. Kaşlarını boyadıktan sonra mutlaka sıkı kontrol et, istediğin renk olunca kaşlarından boyayı sil ve kaşlarını yıka.

Editörün Önerisi: Eğer kaşlarını kalıcı bir şekilde saç boyası ile boyamayı göze alamıyorsan, sana harika bir önerimiz var: Maybelline Tattoo Brow 36H Styling Gel Kaş Maskarası ile dövme etkili bir kaş görünümü elde edebilirsin. Bu renkli kaş maskarası, kaşlarını baştan yaratmak için ideal. 36 saate kadar kalıcı, yoğun pigmentli ve suya-tere-bulaşmaya dayanıklı formülü ile kaşlarını tüm gün boyunca bozulmadan şekillendirebilirsin.

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Uzun süre kalıcı, bozulmayan bir kaş makyajı yapmak aslında hiç de zor değil. Kaş dövmesi etkili kaş kalemleri ile çok uzun süre kalıcı ve dayanıklı bir kaş makyajı elde edebilirsin.

Eğer kaş makyajımızın çok dayanıklı olmasını istiyorsak, Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi ilk tercihlerimizden biri. 36 saate kadar* kalıcı bu kaş kalemi, suya ve bulaşmaya dayanıklı formülü ile resmen dövme etkili bir kaş makyajı elde etmemizi sağlıyor. Biz aksini isteyene kadar kaşlarımızda bozulmadan kalıyor.

Yumuşak formülü ile kaşlara çok kolay uygulanan bu kalem, aynı zamanda arkasındaki kaş fırçası ile de pratik bir kullanım sağlıyor. Bu fırça kaşları yukarı doğru taramak, ürünün ekisini doğallaştırmak ve kaşlara belirgin bir görünüm vermek için inanılmaz kullanışlı.

Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi'nin formülü ise son derece yumuşak. Kaşlara verdiği renk son derece doğal ve etkisi artırılabiliyor. Uygular uygulamaz çok yoğun bir renk vermiyor, bu yüzden kontrolü de son derece kolay, hata yapmaya izin vermiyor. Sabitlendikten sonra da, makyaj temizleyiciyle temizleyene kadar bir yere kıpırdamıyor. Eğer evde kalıcı bir kaş makyajı yapmak istiyorsan, dövme etkili bu kaş kalemini bir an öncde denemelisin!

*Tüketici testi, 148 kişi


Eğer kaşların seyrekse ve daha belirgin bir görünüm arıyorsan, Maybelline Express Brow

Maybelline Express Brow Kaş Kalemi

Eğer kaşların seyrekse ve daha belirgin bir görünüm arıyorsan, Maybelline Express Brow Kaş Kalemi'ni deneyebilirsin. Çift taraflı bu kaş kalemi, seyrek kaşların gün içinde bozulmadan çok daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlıyor. Damla şekilli ucu olan kaş kalemi ile kaş şeklini belirlemesi son derece kolay. Sonraki adımda da sünger aplikatörlü kaş farı kısmı ile kaşlarındaki boşlukları doldurabilirsin. Uzun süre kalıcı bir formüle sahip olduğu için gün içerisinde bozulmayan, kalıcı bir kaş modeli elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/