0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

En Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Favoriye Ekle

En hızlı tırnak uzatma yöntemleriyle karşındayız!

Tırnaklarını uzatmak istiyor ama bir türlü başaramıyorsan, doğru yerdesin. Tırnaklarının kırılmadan hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için bildiğimiz her şeyi anlatıyoruz! İşte karşında bilmen gereken hızlı ve kolay tırnak uzatma yöntemleri

1. E vitamini ile tırnak uzatma

E vitamini ile tırnak uzatma

Evde hızlı tırnak uzatma yöntemleri arasına E vitamini kapsülleri çok sık tercih ediliyor. E vitamini kapsüllerini açıp el-tırnak kremine karıştırabilir, tek başına da tırnaklarına masaj yapabilirsin. Düzenli olarak E vitamini kürü uyguladığında, tırnaklarının sağlıklı bir şekilde uzadığını göreceksin.

2. Zeytinyağı ile tırnak uzatma

Zeytinyağı ile tırnak uzatma

Zeytinyağı kürü, tırnakların hızlı uzamasını sağlayan diğer bir yöntem. Ayrıca tırnağı ve tırnak etlerini nemlendirdiği için ellerin çok daha bakımlı görünmesini sağlıyor.

Zeytinyağını bir pamuğa damlattıktan sonra tırnaklarına masaj yapabilirsin. Zeytinyağı kürünü yaptıktan sonra ellerine bir eldiven geçirerek bir süre beklemesini sağlayabilirsin.

3. Hindistan cevizi yağı ile tırnak uzatma

Hindistan cevizi yağı da tıpkı zeytinyağı gibi tırnakların beslenmesini ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor. Ayrıca tırnakları güçlendirerek kırılmalarını da engelliyor.

Hindistan cevizi yağı ile tırnak uzatmak için tırnaklarına masaj yapabilir ve sonrasında eldiven takabilirsin. Bu küre aynı zamanda E vitamini de ekleyebilirsin.

4. Biotin ile tırnak uzatma

Biotin, saç ve tırnak uzamasını destekleyen keratin üretimini destekleyen bir içerik olarak karşımıza çıkıyor. Tırnaklarının hızlı uzaması için biotin takviyesi kullanabilir (öncesinde eczacıya veya doktora danışmalısın) veya biotin içeren besinler tüketebilirsin. Biotin içeren yiyecekler havuç, yumurta, somon ve kuruyemişlerdir. Daha detaylı bilgi almak için biotinin faydaları içeriğimize göz atabilirsin.

5. Sirke kürü ile tırnak uzatma

Sirke kürü ile tırnak uzatma

Evde hızlı tırnak uzatma yöntemi olarak sirke kürü de çok sık tercih ediliyor. Beyaz sirke aynı zamanda tırnaktaki sararmaların da önüne geçiyor. Tek yapman gereken bir kaseye beyaz sirke koyduktan sonra tırnaklarını 5 dakika içinde bekletmek. Daha sonra ellerini temizleyip nemlendirici uygulayabilirsin.

6. Limon ile tırnak uzatma

Limon ile tırnak uzatma yöntemi, evde uygulanan doğal tırnak uzatma tekniklerinden en popüleri. C vitamini açısından çok zengin olan limon, tırnakların hızlı uzamasını sağlarken, beyazlatma özelliği ile de tırnak sararmalarını gideriyor. Tırnaklarını direkt limon suyu ile ovup yıkayabilirsin.

Haftalık tırnak bakım kürü yapmak için evde manikür yapmadan önce, biraz zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp tırnaklarına masaj yapabilir ve 10-15 dakika kadar tırnaklarında beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Doğal tırnak uzatma yöntemleri ile birlikte, aşağıdaki adımlara da dikkat ederek tırnaklarının daha hızlı uzamasını sağlayabilirsin. İşte karşında nasıl hızlı tırnak uzatılır sorusunun yanıtı:

Oje bazı kullan

Tırnaklarının daha güçlenmesi ve kırılmaması için oje bazı kullanabilirsin. Oje bazlarında genellikle kalsiyum ve E vitamini bulunur ve tırnağı güçlendirmeye yardımcı olur.

Sık sık nemlendir

Tırnaklarının beslenmesi ve daha hızlı uzaması için nemlendirmelisin. El ve tırnak kremlerini gün içerisinde ihtiyaç duydukça uygulayabilirsin.

Fazla sudan uzak tut

Elleri temizlik veya ev işleri yaparken sık sık suda tutmak, hatta deterjan gibi kimyasallara maruz bırakmak daha kolay kırılmalarına neden olabilir. Bu yüzden ev işleri yaparken eldiven kullanmayı unutmamalısın.

Sert törpüleme

Tırnakları sert bir şekilde törpülemek tırnak yatağına zarar verebilir. Bu yüzden tırnaklarını törpülerken tek yöne doğru, nazik hareketlerle törpülemelisin.

Fazla aseton kullanımı

Tırnaklara çeşitli kimyasalların değmesi, tırnak sağlığını negatif yönde etkileyebilir. Tıpkı temizlik malzemeleri gibi fazla aseton da tırnaklara zarar verebilir. E vitamini içerek ve tırnağı besleyen asetonları tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler