loader

En iyi 10 Ruj Önerisi

Favoriye Ekle

Makyaj çantalarımızın vazgeçilmezi, en sevdiğimiz makyaj malzemelerimiz rujlar! İşte sana kullanmaktan vazgeçemediğimiz, bütün arkadaşlarımıza aldırdığımız, en iyi 10 ruj önerimiz!

Hepimizin en az birkaç tane ruju vardır değil mi? Kırmızılar, nude tonları, bordolar, likit matlar, parlak bitişliler derken rujlarımızın sayısı hatırı sayılır bir şekilde artıyor. Ruj videoları izlemek en sevdiğimiz şeyler haline gelirken, arkadaşlarımızla sohbet ederken mutlaka bir ruj önerisinde bulunuruz. E bizim gibi tüm ruj çeşitlerine hakim olmak ve bu işe gönül vermek tabii ki bunu gerektirir! İşte sana öve öve bitiremediğimiz, çevremizdeki herkesin denemesini istediğimiz en iyi 10 ruj önerimiz!

1. L’Oréal Paris Infaillible 2-Step Kalıcı Likit Ruj

L’Oréal Paris Infaillible 2-Step Kalıcı Likit Ruj

Hem parlak bitişli hem de kalıcı likit rujlar, çantalarımızın vazgeçilmez üyeleri. Son zamanlarda keşfettiğimiz ve elimizden düşüremediğimiz L’Oréal Paris Infaillible 2-Step Kalıcı Likit Rujlar'ın bir tarafında kalıcı likit ruj, diğer tarafında da nemlendiren ve parlaklık veren balm bulunuyor. Ruj tarafı herkese yakışacak nude-pembe tonlara sahip. Sürdükten sonra sabitleniyor ve 24 saate kadar kalıcılık gösteriyor. Balm tarafı ise dudakları nemlendirerek parlak, nemli bir etki veriyor. Renk önerimiz ise 801 Toujours Toffee!

2. Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj – 65 Seductress

Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj – 65 Seductress

Maybelline rujlar arasında en sevileni olan Super Stay Matte Ink 65 Seductress rengi, gül kurusu rengine sahip. Her cilt rengine çok yakışan bu ton, 16 saate kadar kalıcı ve süper mat bitişli. Bu rujla yemek yemek, bir şeyler içmek, denize girmek, hatta uyumak bile serbest! Eğer gülkurusu rujlar senin favorinse Maybelline Matte Ink 65 Seductress likit mat ruj tam sana göre.

3. NYX Professional Makeup Shout Loud - Cali

3. NYX Professional Makeup Shout Loud - Cali

İddialı dudak makyajlarını seviyorsan, NYX Professional Makeup'ın Shout Loud rujları tam sana göre demektir. Yoğun pigmentasyonlu formülleri sayesinde tek seferde dudağa yoğun renk veren satin bitişli bu rujlar, aynı zamanda dudakları 4 saate kadar nemlendirme özelliğine de sahipler. Her duruma ve her makyaj stiline uyacak 24 farklı renk çeşidine sahip Shout Loud rujlar, canlı dudak makyajlarını sevenler için en iyi ruj çeşitlerinin başında geliyor. Renk önerimiz ise herkese yakışacak nude tona sahip Cali rengi.

4. Lancome L’Absolu Rouge Drama Matte Ruj – 510 Ardent Sand

4. Lancome L’Absolu Rouge Drama Matte Ruj – 510 Ardent Sand

Tamamen dudak rengine sahip bir nude ruj arıyorsan, sana önerimiz Lancome’un Drama Matte rujlarından 510 Ardent Sand rengi. Özellikle yoğun dumanlı göz makyajları yaptığında, dudaklarını arka planda bırakıp gözlerini vurgulamak için kullanabileceğin mükemmel bir nude tonu. Mat bitişi ve dudağa tek seferde verdiği opak etki sayesinde makyaj koleksiyonumuzun değişmez üyesi haline gelen bu ruju senin de çok seveceğine eminiz.

5. YSL Beauty The Slim Matte Ruj – 21 Rouge Paradoxe

YSL Beauty The Slim Matte Ruj – 21 Rouge Paradoxe

Yenilikçi mat bitişi ile dudakta deri hissi yaratan YSL The Slim Matte rujları ilk denediğimizde inanılmaz etkilenmiştik. Kare şekli ile dudak kalemine ihtiyaç bırakmadan kolayca sürülebilen bu rujların yoğun renkleri çok etkileyici. The Slim Matte rujların en popüleri olan 21 Rouge Paradoxe, çok gösterişli bir kırmızı mat ruj. Tek seferde, ikinci bir kat geçmene gerek kalmadan kolayca uygulayabileceğin bu kırmızı ruj, çekici hissetmek istediğin her an imdadına yetişecek cinsten.

6. L’Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj - 640 Nude Independant

L’Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj - 640 Nude Independant

Nude rujlar her makyaj çantasının olmazsa olmazlarından. Tüm makyajlarla yakışan dudak rengi rujlar gerçek birer kurtarıcı. İlk nude ruj önerimiz ise L’Oréal Paris’in Color Riche Intense Volume Matte Ruj - 640 Nude Independant rengi.

Gül kurusu tonlu bu nude mat rujun yapısı o kadar ince ve hafif ki dudakta varlığı hissedilmiyor. 16 saate kadar kalıcı, ultra mat pudramsı bitişe sahip, hyaluronik asit içeren formülü ile dudaklara hacim veren bu ruj, aynı zamanda dudakları nemlendiriyor.

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris Coor Riche Intense Volume rujların tüm renklerini incelemek istersen bu makalemize göz atabilirsin.

7. Armani Beauty Rouge D’Armani Matte Ruj – 102 Androgino

Armani Beauty Rouge D’Armani Matte Ruj – 102 Androgino

Sıcak tonlu nude mat rujlar dendi mi bizim için akan sular duruyor! Birbirine çok yakın ruj renklerine sahip olsak da, hiçbir zaman yeterli olmuyor. Bu seferki nude ruj önerimiz çok başka: Gül kurusu tonuna sahip bu Armani rujla ilk görüşte aşk yaşayacağına eminiz. Rouge D’Armani Matte rujlardan 102 Androgino rengi, gece, gündüz, davet, özel gün, parti makyajı fark etmeden tüm makyajlara mat bitişiyle çok yakışıyor.

8. Maybelline New York Ultimatte Ruj - 799 More Taupe

8. Maybelline New York Ultimatte Ruj - 799 More Taupe

Peki kahverengi-nude ruj önerisine ne dersin? Yaz-kış fark etmeden her makyajımızda elimizin gittiği kahverengi rujlardan favorimiz, Maybelline Ultimatte rujlardan 799 More Taupe rengi. Ekstrem mat bitişi, dudaklara verdiği pürüzsüz etki, konforlu kullanım ve yoğun renkli formülü ile bu rujları dener denemez favorilerimize ekledik.

Dudaklarda hafif bir his yaratan Maybelline Ultimatte rujlar, tek sürüşte yoğun bir renk veriyorlar ve dudakların pürüzsüz görünmesini sağlıyorlar. Tüm ciltlere uyacak, kusursuz bir nude tonu arıyorsan, Maybelline Ultimatte 799 More Taupe rengine mutlaka göz atmalısın.

9. Maybelline Super Stay Vinyl Ink 35 Cheeky

Maybelline Super Stay Vinyl Ink 35 Cheeky

Hem yüksek parlaklık hem de kalıcı etkisi sayesinde en sevdiğimiz rujlardan biri olan Maybelline Superstay Vinyl Ink 35'i nude ruj sevenlere şiddetle öneriyoruz. 16 saate kadar kalıcı olan bu ruj, yemeye ve içmeye dayanıklı, hatta bulaşmaya bile. Üstelik dudaklarda yapışkan bir his de bırakmıyor. Eğer kalıcı parlak ruj arayışındaysan, Maybelline Vinyl Ink Rujlar'a mutlaka göz atmalısın.

10. Maybelline New York Made For All Ruj – 382 Red For Me

Maybelline New York Made For All Ruj – 382 Red For Me

Eğer aklında “Bana kırmızı ruj yakışmıyor.” Gibi bir düşünce varsa, bu ruj önerimizden sonra fikrin tamamen değişecek. Herkese yakışan kırmızı ruju açıklıyoruz: Maybelline 382 Red For Me. Made For All ruj serisindeki tüm renkler, her cilt tonuna yakışacak tonlardan seçilmiş. Her renk farklı cilt renklerinde denenmiş ve evrensel tonlar olarak çıkarılmış. 382 Red For Me ise herkese yakışan bir kırmızı mat ruj. Bu ruju bir an önce denemeli ve kafandaki önyargıyı yok etmelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler