loader

En İyi 12 Göz Altı Kapatıcısı: Asla Yorgun Görünmeyeceksiniz!

Favoriye Ekle

Tüm yıl boyunca bayılarak kullandığımız, göz altı halkalarımızı bize unutturan en iyi 12 göz altı kapatıcısı ile karşındayız!

Göz altı kapatıcısı makyajımızın sihirli elemanları, olmazsa olmazlarımızdan. Yorgun görünümü, koyu göz altı morluklarını en iyi şekilde gizleyen ve anında aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veren en iyi 12 göz altı kapatıcısını bir araya getirdik. En iyi kapatıcı hem göz altımızda göz kremi gibi doğal bir dokunuş bıraksın istiyoruz hem de göz altı morluğunu gizlesin. Bu özellikleri bir araya getiren en iyi concealer dosyasını açıyoruz. Eğer aklında “Hangi kapatıcıyı alsam?” gibi bir soru varsa, bu yazımıza göz atman yeterli! Eğer hazırsan, kusursuz göz altlarıyla porselen makyajın kapılarını aralıyoruz! Daha hızlı makyaj yapmak için iyi bir göz altı kapatıcısı edinmelisin.

Kapatıcı ne işe yarar?

Kapatıcı, yani diğer bir adıyla concealer, göz altındaki morlukları, göz çevresindeki ve ciltteki renk eşitsizliklerini, kızarıklıkları ve ciltteki lekeleri gizlemek için bölgesel olarak uygulanan bir ten ürünüdür. En büyük görevi cilt kusurlarını gizlemektir fakat cildi aydınlatmak ve yüzü boyutlandırmak için de kullanılabilir.

Kapatıcı nasıl uygulanır?

En iyi kapatıcı önerilerimize geçmeden önce, doğal bir görünüm için kapatıcının nasıl uygulandığına da değinelim:

Göz altı morluklarını gizlemek için: Morlukların en yoğun olduğu noktalara uygulayıp, doğal bir görünüm için nemli makyaj süngeri veya kapatıcı fırçası ile dağıtabilirsin.

Lekeleri ve renk eşitsizliklerini gizlemek için: Cildinde gerekli gördüğün kusurlu noktalara bölgesel olarak uygulayıp dağıtabilirsin.

Yüzü boyutlandırmak ve aydınlatmak için: Gözlerinin altına ters üçgen şeklinde, kaş altlarına, burun çizgisine, çenenin uç noktasına ve alnının ortasına uygulayıp yine iyi bir şekilde dağıtarak yüzünü aydınlatarak boyutlandırabilirsin.

En iyi kapatıcı önerileri

1. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Tüm zamanların en sevilen kapatıcılarından Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı henüz denemediysen çok şey kaçırıyorsun. Önceleri adını Maybelline Age Rewind olarak bildiğimiz bu kapatıcı şimdi "Instant Anti Age Eraser" adıyla makyaj çantlalarımızın vazgeçilmezi olmuş durumda.

İncecik yapısına rağmen göz altındaki koyu halkaları bir çırpıda gizleyen, aydınlık görünüm veren, çizgilere dolmayan bu kapatıcıyı bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceğine eminiz. Üstelik şimdi yenilenen formülü ile 12 saate kadar nemlendirici bir etkiye sahip.

Bu kapatıcı bizim için o kadar vazgeçilmez oldu ki, cilt kusurlarımızı ve göz altı morluklarımızı gizlemekle beraber açık renklerini yüzümüzü aydınlatmak, 149 Deep Bronze rengini de kontür yapmak için kullanıyoruz. Bu çok amaçlı kapatıcıyı bir an önce denemelisin!


2. L’Oréal Paris True Match Kapatıcı

L’Oréal Paris True Match Kapatıcı

L'Oréal göz altı kapatıcı önerileri bize en çok gelen isteklerden biri. Göz altlarında eğer iyi kapatıcılık ve aydınlık bir görünüm arıyorsan L’Oréal Paris’in True Match kapatıcısı tam sana göre. Likit formda, ince yapılı ama örtücülüğü yüksek olan True Match, göz altındaki koyu halkaları gizlerken aynı zamanda aydınlatıyor. Çizgilere dolmayan ve göz çevresini kurutmayan bu kapatıcıyı denemeni öneriyoruz!

Mükemmel uyum için L'Oréal Paris True Match Fondöten ile birlikte kullanmanı öneriyoruz. Böylece ten makyajında pürüzsüz bir bitiş yakalayacaksın.

3. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer

L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer

Cilt kusurlarını tamamen kapatan, cildi kurutmayan, esnek formülüyle kolayca dağılan ve kocaman aplikatörü ile pratik bir şekilde uygulanan L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer, aslında bir kapatıcıdan daha fazlası. Tüm yüze uygulanabilen Infaillible kapatıcıyı istersen sadece göz altlarında kullanabilir, istersen de tüm yüzündeki izleri gizleyebilirsin. Yoğun pigmnetli yapısıyla göz altı morluklarını anında kapatan, sivilce ve lekeleri hiç yokmuşçasına gizleyen bu kapatıcı, en iyi kapatıcılar listemizin vazgeçilmez üyesi!

4. Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı

4. Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı

30 saate kadar kalıcı, yüksek kapatıcılığa sahip ama asla ağırlık yaratmayan, cilde nefes aldıran Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı, bugüne kadar denediğimiz en kalıcı kapatıcılardan. Suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı formülü ile gün içerisinde güçlü kapatıcılığından bir gram bile kaybetmiyor. Göz çevresinde kuruluğa neden olmadığı gibi çizgilere de dolmadığını deneyimledik. Eğer tek seferde yoğun kapatıcılık ve hafif formül arıyorsan, Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı'yı mutlaka denemelisin.

5. Lancome Teint Idole Ultra Wear All Over Kapatıcı

Lancome Teint Idole Ultra Wear All Over Concealer

Tam kapatıcılığı olan ama aynı zamanda tamamen doğal bir bitiş veren iyi bir kapatıcı arıyorsan, Lancome Teint Idole Ultra Wear Kapatıcı'yı mutlaka denemelisin. Çizgilere dolmayan, pul pul ve kuru görünüme neden olmayan, yüksek kapatıcılık verirken asla ağırlık yaratmayan bu kapatıcı, cildi 24 saate kadar nemlendirmeye de yardımcı oluyor.

Moringa özü, bitkisel gliserin, gül özü ve nilüfer özü içeren formülü ile cilde bakım yapan Lancome kapatıcı, yorgunluk izlerini tek seferde siliyor, kızarıklıkları ve renk eşitsizliklerini harika bir şekilde gizliyor ve ince çizgi / gözenek görünümünü de gizlemeye yardımcı oluyor. En iyi kapatıcıdan beklediğimiz tüm özelliklere sahip!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

6. YSL Beauty Touche Eclat High Cover Kapatıcı

ysl beauty touche eclat high cover kapatıcı

Yorgun görünümü ve göz altındaki morlukları anında gizleyen ve göz çevresine aydınlık bir etki veren YSL Beauty Touche Eclat High Cover kapatıcı, hem yüksek kapatıcılık hem de doğal etkiyi bir arada arayanlar için en iyi kapatıcı seçeneklerinden biri. YSL Beauty Touche Eclat aydınlatıcının daha yüksek kapatıcılığa sahip olan bu versiyonu ile makyajda hem aydınlık etki hem de kapatıcılık etkisi bir arada. Bitişi son derece doğal olan bu kapatıcı, en iddialı cilt kusurlarını bile tek seferde gizleyebiliyor.

Formülündeki ışığı yansıtan pigmenlerle, uygulandığı bölgeye aydınlık bir etki veren bu kapatıcı favorimiz!

7. NYX Professional Makeup Bare With Me Conceal and Calm Serum Kapatıcı

NYX Professional Makeup Bare With Me Conceal and Calm Serum Kapatıcı

Nemli bitişli ve yüksek kapatıcılığa sahip bir kapatıcı arıyorsan, NYX Professional Makeup Bare With Me Kapatıcı tam sana göre. Göz altındaki koyu halkaları, ciltteki renk eşitsizlikeri, sivilce izleri ve kızarıklıkları ufacık bir miktarla bile tamamen kapatan bu kapatıcı, son derece nemlendirici bir formüle sahip.

Bare With Me Kapatıcı'nın formülündeki Tremella Mantarı, CICA ve yeşil çay özleri cildin nemlenmesini sağlıyor. CICA, sık sık kullandığımız onarıcı bakım kremlerinin de içinde bulunan bir içerik. Böylece göz çevresi gibi kuru bölgelerde bakım yaparak ve nemlendirme sağlayarak kuru görünümün önüne geçiyor. Canlı, sağlıklı ve taze bir görünüm veriyor. Yüksek kapatıcılığa sahip olmasına rağmen, serum etkisiyle cilde bakım yaparak sağlıklı görünmesini sağlıyor.

8. Maybelline Fit Me Kapatıcı

8. Maybelline Fit Me Kapatıcı

Makyaj bloggerlarının en sevdiği kapatıcılardan biri de Maybelline Fit Me kapatıcı. Göz altı kapatıcısı makyajın gizli kahramanlarından biridir. Kusurları gizleyen aynı zamanda göz altında canlı bir bitiş sağlayan kapatıcı arıyorsan Maybelline New York Fit Me kapatıcıya bir şans vermelisin. 

Biz bu kapatıcıyı uygularken en iyi sonucu parmaklarla alıyoruz. Parmaklarınla tampon hareketlerle kapatıcını yayarak sen de mükemmel sonuca ulaşabilirsin.

9. Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı

9. Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı


Göz altı morlukları, sivilce izleri, kızarıklıklar ve renk eşitsizliklerini kapatmak için yüksek kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsan ama aynı zamanda da doğallıktan ödün vermek istemiyorsan, Armani Beauty Power Fabric kapatıcıyı mutlaka denemelisin. Yüksek pigmentli formülü sayesinde yoğun kapatıcılık verirken, tüm gün boyu kalıcı olan bu kapatıcı, yüzde hiç ağırlık yaratmadan doğal bir etki veriyor.

10. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı

Tüm kusurları, izleri, göz altı morluklarını kusursuz bir şekilde kapatan hem de gün boyu kalıcı olacak bir kapatıcı arıyorsan, NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stap Kapatıcı tam sana göre. Vegan formüllü bu kapatıcı, günün en zorlu anlarında bile kalıcılığını koruyabiliyor. Eğer kapatmakta zorlandığın bir sivilce veya iz varsa, Can't Stop Won't Stop Kapatıcı ile gün içerisinde tazeleme ihtiyacı bile duymayacaksın!

11. YSL Beauty All Hours Kapatıcı

YSL Beauty All Hours Kapatıcı

Kadifemsi mat bir bitiş ve yüksek kapatıcılık arıyorsan, YSL Beauty All Hours kapatıcı ile mutlaka tanışmalısın. 16 saate kadar kalıcılık sağlayan bu kapatıcıyı bir kere uyguladıktan sonra hem göz altı halkalarına hem de ciltteki diğer kusurlara veda etmek istiyorsan, bir şans vermeyi düşünebilirsin. Mezuniyet partisi veya özel davetlerde gece boyu göz alıcı görünmek için artık aradığın kapatıcıyı buldun! Tabii concealer kullanımını da öğrenmeyi unutmamalısın.

12. NYX Professional Makeup HD Concealer

nyx professional makeup hd kapatıcı

Ciltteki renk eşitsizliklerini, sivilce lekelerini, göz altı morluklarını ve kızarıklıkları gizleyen, kolayca uygulanan ve kalıcılığını gün boyu sürdüren NYX Professional Makeup HD kapatıcı, ortadan yükseğe kapatıcılık arayanlar için en iyi kapatıcı önerilerinden biri. Ten rengi seçenekleri yanında lavanta, yeşil ve sarı tonlarıyla renk eşitsizliklerini nötrlüyor.

Yorumlar

1 Yorum

Betül 14 Haz 2020 - 00:56

L’Oréal Paris True Match Kapatıcı, L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer ikisinide kullanıyorum ve çok memnunum kapatıcılıkları harika

22 Kişi faydalı buldu
Faydalı Buldum
22 Kişi faydalı buldu
14 Haz 2020 - 00:56

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler