loader

En İyi 12 Göz Altı Kapatıcısı: Asla Yorgun Görünmeyeceksiniz!

Favoriye Ekle

Tüm yıl boyunca bayılarak kullandığımız, göz altı halkalarımızı bize unutturan en iyi 12 göz altı kapatıcısı ile karşındayız!

Göz altı kapatıcısı makyajımızın sihirli elemanları, olmazsa olmazlarımızdan. Yorgun görünümü, koyu göz altı morluklarını en iyi şekilde gizleyen ve anında aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veren en iyi 12 göz altı kapatıcısını bir araya getirdik. En iyi kapatıcı hem göz altımızda göz kremi gibi doğal bir dokunuş bıraksın istiyoruz hem de göz altı morluğunu gizlesin. Bu özellikleri bir araya getiren en iyi concealer dosyasını açıyoruz. Eğer aklında “Hangi kapatıcıyı alsam?” gibi bir soru varsa, bu yazımıza göz atman yeterli! Eğer hazırsan, kusursuz göz altlarıyla porselen makyajın kapılarını aralıyoruz! Daha hızlı makyaj yapmak için iyi bir göz altı kapatıcısı edinmelisin.

1. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Tüm zamanların en sevilen kapatıcılarından Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı henüz denemediysen çok şey kaçırıyorsun. Önceleri adını Maybelline Age Rewind olarak bildiğimiz bu kapatıcı şimdi "Instant Anti Age Eraser" adıyla makyaj çantlalarımızın vazgeçilmezi olmuş durumda.

İncecik yapısına rağmen göz altındaki koyu halkaları bir çırpıda gizleyen, aydınlık görünüm veren, çizgilere dolmayan bu kapatıcıyı bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceğine eminiz. Hatta bizim için o kadar vazgeçilmez oldu ki, cilt kusurlarımızı ve göz altı morluklarımızı gizlemekle beraber açık renklerini yüzümüzü aydınlatmak, 149 Deep Bronze rengini de kontür yapmak için kullanıyoruz. Bu çok amaçlı kapatıcıyı bir an önce denemelisin!

2. L’Oréal Paris True Match Kapatıcı

L’Oréal Paris True Match Kapatıcı

L'Oréal göz altı kapatıcı önerileri bize en çok gelen isteklerden biri. Göz altlarında eğer iyi kapatıcılık ve aydınlık bir görünüm arıyorsan L’Oréal Paris’in True Match kapatıcısı tam sana göre. Likit formda, ince yapılı ama örtücülüğü yüksek olan True Match, göz altındaki koyu halkaları gizlerken aynı zamanda aydınlatıyor. Çizgilere dolmayan ve göz çevresini kurutmayan bu kapatıcıyı denemeni öneriyoruz!

Mükemmel uyum için L'Oréal Paris True Match Fondöten ile birlikte kullanmanı öneriyoruz. Böylece ten makyajında pürüzsüz bir bitiş yakalayacaksın. 

3. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer

l'oreal paris infaillible more than concealer

Cilt kusurlarını tamamen kapatan, cildi kurutmayan, esnek formülüyle kolayca dağılan ve kocaman aplikatörü ile pratik bir şekilde uygulanan L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer, aslında bir kapatıcıdan daha fazlası. Tüm yüze uygulanabilen More Than Concealer kapatıcıyı istersen sadece göz altlarında kullanabilir, istersen de tüm yüzündeki izleri gizleyebilirsin. Yoğun pigmnetli yapısıyla göz altı morluklarını anında kapatan, sivilce ve lekeleri hiç yokmuşçasına gizleyen bu kapatıcı, en iyi kapatıcılar listemizin vazgeçilmez üyesi!

4. YSL Beauty Touche Eclat High Cover Kapatıcı

ysl beauty touche eclat high cover kapatıcı

Yorgun görünümü ve göz altındaki morlukları anında gizleyen ve göz çevresine aydınlık bir etki veren YSL Beauty Touche Eclat High Cover kapatıcı, hem yüksek kapatıcılık hem de doğal etkiyi bir arada arayanlar için en iyi kapatıcı seçeneklerinden biri. YSL Beauty Touche Eclat aydınlatıcının daha yüksek kapatıcılığa sahip olan bu versiyonu ile makyajda hem aydınlık etki hem de kapatıcılık etkisi bir arada. Bitişi son derece doğal olan bu kapatıcı, en iddialı cilt kusurlarını bile tek seferde gizleyebiliyor.

Formülündeki ışığı yansıtan pigmenlerle, uygulandığı bölgeye aydınlık bir etki veren bu kapatıcı favorimiz!

5. L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada

5. L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada

Göz çevresinin yorgun ve koyu görünmesinin en önemli sebeplerinden biri de yeteri kadar nemlendirilmemesi. Peki sana hem göz çevresindeki kusurları gizleyecek, hem de nemlendirecek, göz kremi etkili bir kapatıcı olduğunu söylesek? L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı, formülündeki 0.5% hyaluronik asit ile tıpkı bir göz kremi gibi bakım yaparken, kusurları gizliyor ve göz çevresini aydınlatıyor.

Orta kapatıcı formülüyle göz altındaki morlukları gizleyen bu kapatıcı, düzenli kullanıldığında içerisindeki hyaluronik asit ile göz çevresini nemlendirerek ince çizgi görünümünü ve yorgun görünümü azaltıyor. Bir taşla iki kuş!

6. NYX Professional Makeup Born To Glow Kapatıcı

nyx professional makeup born to glow kapatıcı

Hem cildindeki kusurları ve göz altı morluklarını gizlemek hem de aydınlık bir etki elde etmek istiyorsan, NYX Professional Makeup Born To Glow kapatıcıyı deneyebilirsin. Süngerli aplikatörü ile çok kolay uygulanan ve kremsi yapısı çok kolay dağılan bu kapatıcı, formülündeki mikro kapsüller sayesinde hem kusurları gizliyor hem de cilde ışıltılı, aydınlık bir etki veriyor.

7. Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage Kapatıcı

lancome teint idole ultra wear camouflage kapatıcı

En koyu göz altı morluklarını ve en kapanmaz dediğin cilt kusurlarını bile tek seferde, ufacık bir miktarla gizleyecek güçlü bir kapatıcı arıyorsan, Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcıyı mutlaka denemelisin. Yoğun pigmentli formülü sayesinde çok az bir miktarı bile çok yüksek bir kapatıcılık veriyor ve işin en güzel tarafı çizgilere dolmadan gün boyu kalıyor.

8. Maybelline New York Fit Me Kapatıcı

maybelline fit me kapatıcı

Makyaj bloggerlarının en sevdiği kapatıcılardan biri de Maybelline New York Fit Me kapatıcı. Göz altı kapatıcısı makyajın gizli kahramanlarından biridir. Kusurları gizleyen aynı zamanda göz altında canlı bir bitiş sağlayan kapatıcı arıyorsan Maybelline New York Fit Me kapatıcıya bir şans vermelisin. 

Biz bu kapatıcıyı uygularken en iyi sonucu parmaklarla alıyoruz. Parmaklarınla tampon hareketlerle kapatıcını yayarak sen de mükemmel sonuca ulaşabilirsin.

9. Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı

9. Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı


Göz altı morlukları, sivilce izleri, kızarıklıklar ve renk eşitsizliklerini kapatmak için yüksek kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsan ama aynı zamanda da doğallıktan ödün vermek istemiyorsan, Armani Beauty Power Fabric kapatıcıyı mutlaka denemelisin. Yüksek pigmentli formülü sayesinde yoğun kapatıcılık verirken, tüm gün boyu kalıcı olan bu kapatıcı, yüzde hiç ağırlık yaratmadan doğal bir etki veriyor.

10. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı

10. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı


Renk skalasının zenginliğine vurulduğumuz iyi kapatıcılardan biri de NYX Profesisonal Makeup’ın Can't Stop Won't Stop kapatıcısı. Eğer göz altlarında aydınlık ve parlak bir bitiş arıyorsan, mutlaka denemelisin. Hem iyi bir kapatıcılığa sahip, hem çizgilere dolmuyor, hem de gün boyu bir yere kıpırdamıyor! Bu kapatıcıyı anında canlı denemek için aşağıdaki butona basabilirsin.

11. YSL Beauty All Hours Kapatıcı

YSL Beauty All Hours Kapatıcı

Kadifemsi mat bir bitiş ve yüksek kapatıcılık arıyorsan, YSL Beauty All Hours kapatıcı ile mutlaka tanışmalısın. 16 saate kadar kalıcılık sağlayan bu kapatıcıyı bir kere uyguladıktan sonra hem göz altı halkalarına hem de ciltteki diğer kusurlara veda etmek istiyorsan, bir şans vermeyi düşünebilirsin. Mezuniyet partisi veya özel davetlerde gece boyu göz alıcı görünmek için artık aradığın kapatıcıyı buldun! Tabii concealer kullanımını da öğrenmeyi unutmamalısın.

12. NYX Professional Makeup HD Concealer

nyx professional makeup hd kapatıcı

Ciltteki renk eşitsizliklerini, sivilce lekelerini, göz altı morluklarını ve kızarıklıkları gizleyen, kolayca uygulanan ve kalıcılığını gün boyu sürdüren NYX Professional Makeup HD kapatıcı, ortadan yükseğe kapatıcılık arayanlar için en iyi kapatıcı önerilerinden biri. Ten rengi seçenekleri yanında lavanta, yeşil ve sarı tonlarıyla renk eşitsizliklerini nötrlüyor.


Yorumlar

1 Yorum

Betül 14 Haz 2020 - 00:56

L’Oréal Paris True Match Kapatıcı, L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer ikisinide kullanıyorum ve çok memnunum kapatıcılıkları harika

11 Kişi faydalı buldu
Faydalı Buldum
11 Kişi faydalı buldu
14 Haz 2020 - 00:56

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön