loader

En iyi 12 strobing makyajı

Favoriye Ekle

Yaz makyajı denince akla ilk olarak strobing geliyor. Işıl ışıl görünen strobing tekniğinden daha aydınlık bir makyaj düşünemiyoruz. Makyaj.com editörleri olarak bir araya geldik ve son zamanlarda beğendiğimiz en iyi 12 strobing makyajını belirledik. Sen de bu makyajlardan ilham alarak ister gündüz ister gece makyajını yapabilirsin. 

En iyi 12 strobing makyajı

 

En iyi 12 strobing makyajı_1

Strobing makyajının en sevdiğimiz özelliği tamamen doğal görünmesi! Yaz aylarında yoğun ten makyajına ihtiyaç duymadan strobing tekniğini uygulayabilirsin. 

En iyi 12 strobing makyajı_2
Strobing makyajını yaptıktan sonra sadece maskara ve dudak balmı uygulayarak ideal yaz makyajını tamamlayabilirsin. Strobing yaptığın günlerde, zaten yüzünün yüksek yerlerini ön plana çıkarmış olacağın için, yoğun kontür makyajından uzak durmanı öneriyoruz. 

En iyi 12 strobing makyajı_3

Kontür yapmak yerine sadece bronzer kullanarak strobing makyajını sonlandırabilirsin. İçinde parlaklık bulunan bir bronzer seçerek aydınlık ten makyajına uyum sağlayabilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_4

Islak ten makyajının popülerliği günden güne yayılıyor. Sen de bu trendi yakalamak için şampanya tonlarında bir aydınlatıcı ve krem ten ürünleri kullanmalısın. Krem allık, krem far ve ıslak bitişli fondöten strobing makyajının en yakın arkadaşlarıdır. 

En iyi 12 strobing makyajı_5

Tatile gidecek olanlar makyaj çantalarına mutlaka aydınlatıcı eklemeliler. Deniz veya havuz sonrası pratik makyaj yapmak istediğinde aydınlatıcı senin en büyük yardımcın olacaktır. Elmacık kemiğinin üzerine, burnunun ucuna, üst dudak çizgine ve çene ucuna aydınlatıcı sürerek bronzluğunu ön plana çıkarabilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_6

Aydınlatıcı sürmek için illa cildindeki kusurları gizlemek zorunda değilsin. 2017 yılında doğal ten görünümleri çok popüler! Hatta bazı bloggerlar, ten makyajının üzerine  göz kalemiyle sahte çil bile yapıyorlar. Güneşte yandıktan sonra beliren çillerinle barış imzalayıp, strobing tekniğiyle cildinin doğal güzelliğini ön plana çıkarabilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_7

Strobing makyajının avantajları saymakla bitmiyor ama en sevdiğimiz bir başka özelliğiyse, dudakları olduğundan daha dolgun göstermesi. Üst dudağının üzerine hafifçe aydınlatıcı uygulayarak daha dolgun görünen dudaklara kavuşabilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_8

Strobing tekniği en çok hangi göz makyajıyla yakışır diye sorarsan, cevabımız kesinlikle bronz tonlar olacaktır. Bronz krem farı, göz kapağına uygula ve alt kirpik dibine de ince bir şerit şeklinde sür. Bu makyajı denedikten sonra diğer makyaj stillerini bir süre denemek dahi istemeyebilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_9

Kim demiş plajda makyaj yapılmaz diye? Sen de deniz kenarında aydınlatıcını sürerek ışıl ışıl görünebilirsin. Strobing yaptıktan sonra makyaj sabitleme spreyini sıkarak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin.

En iyi 12 strobing makyajı_10

Aydınlatıcını göz pınarına uygulayarak gözlerini daha iri gösterebileceğini biliyor muydun? Makyajını tamamladıktan sonra göz pınarına aydınlatıcını sür ve farkı gör.

En iyi 12 strobing makyajı_11

Strobing tekniğinin en önemli aşaması aydınlatıcı seçimidir. Eğer açık tenliysen şampanya ve sedef tonlarındaki aydınlatıcıları kullanmalısın. Buğday ve esmer tenliler de şeftali, fuşya ve altın tonlarındaki aydınatıcıları kullanarak kusursuz görünebilirler.

En iyi 12 strobing makyajı_12

Strobing tekniğine yakından bakıp, nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan seni bu yazımıza alalım.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön