loader

Sadece Bir Makyaj Malzemesiyle İnanılmaz Sonuç: Likit Allığın Gücü!

Favoriye Ekle

Doğal ten makyajlarını sevenler için en iyi 5 likit ve krem allık önerimizi listeledik!

Krem allıklar hem verdikleri doğal etki hem de kalıcılıklarıyla en sevdiğimiz makyaj malzemelerimiz arasında. Ciltte yarattığı içten gelen sağlıklı ve canlı görünüm sayesinde elimiz sık sık likit allıklara gidiyor. Biz de dedik ki bugüne kadar denediğimiz en iyi krem ve likit allıkları bir araya getirelim ve seninle paylaşalım. Sen de bu doğal etkiyi keşfet!

“Şimdi konumuz krem allık mı likit allık mı?”, “Hangisi neyi ifade ediyor?”, “Krem allık ne demek? O zaman likit allık ne? En kalıcı allık hangisi oluyor? (...)” Konuya  girdiğimiz sırada kafan bu gibi pek çok soru işaretiyle dolmuş olabilir. Şöyle ki, likit allık ne demek sorusuna bazı durumlarda çok amaçlı tintler ve serum formundaki sıvı allıklar da yanıt olarak sunulabiliyor. Ancak genellikle krem allık ve likit allık farkı diye bir durum söz konusu olmuyor. Yani bu iki ifade çoğu durumda birbirinin yerine kullanılıyor. 

İşte karşında en iyi krem allık önerilerimiz… Bir diğer ifadeyle, bizim için en iyi likit allık markaları!

1. Hafif Doku, Doğal Bitiş: Maybelline Cheek Heat Likit Allık

Maybelline Cheek Heat Likit Allık

Likit allık önerilerimize, en iyi krem allık markaları denince bizim nezdimizde akan suları durduracak bir isimle başlıyoruz: elbette Maybelline! Maybelline Cheek Heat’i deneyip krem allık mı toz allık mı ikilemine artık bir son verdiğimiz günleri daha dün gibi hatırlıyoruz. Yani evet; Maybelline Cheek Heat Likit Allık’ı denediğimiz gün, en iyi allıklar hangileri sorusunun yanıtı pek çoğumuz için o andan itibaren krem allıklar oldu. 

Yanaklarına taptaze bir sıcaklık vermek istersen Maybelline Cheek Heat Likit Allık en iyi seçeneklerden biri. Kremsi dokusu ve hafif formülü sayesinde cilde çok doğal, içten gelen sağlıklı bir etki veren bu krem allıklar ciltte çok kolay dağılıyor. Sadece parmaklarınla bile rahatlıkla dağıtabileceğin Cheek Heat Krem allıkların etkisini de istediğin gibi artırabilirsin. Pembe, şeftali, nude ve mercan tonlarındaki bu allıklar, tüm cilt tonları ile uyumlu çok doğal tonlara sahip.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Yoğun Pigment, Kalıcı Etki: NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allık

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allık

Konu likit allık olur da bizde öneri biter mi? Doğru cevap! Sırada, kalıcı allık önerisi denince aklımıza ilk gelen markalardan biri var. Keza NYX Professional Makeup’ın Sweet Cheeks krem allıkları uzun süreli performansıyla bizi o kadar etkiledi ki bu konuda aklımızda yer etti. Bu sözümüzden sonra aklında artık krem allık kalıcı mı endişesi kalmamıştır diye umuyoruz. Çünkü NYX Professional Makeup yanıtı çoktan vermiş!

Yoğun pigmentasyonlu, ciltte çok kolay dağılan ve uzun süre kalıcı olan NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar, en sevdiğimiz diğer bir krem allık. Kremsi formülü uygularken ciltte kayıp gidiyor ve pudramsı bir bitişe dönüşüyor. Bu krem allıklar yoğun renk etkisine sahip ve kolay dağılıyorlar fakat etkilerini artırmak da son derece kolay. Parmaklarınla, makyaj süngeriyle veya allık fırçasıyla rahatlıkla uygulayabileceğin bu allıkları biz dudaklarımızı renklendirmek için kullanmayı da çok seviyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Fark Yaratan “Yok Gibi” Görünüm: Armani Beauty Neo Nude A-Blush Likit Allık

Armani Beauty Neo Nude A-Blush Likit Allık

Sence bir ten makyajı ürünü hem “En kalıcı likit allık hangisi?” hem de “En iyi allık markası nedir?” sorusuna tek başına yanıt verebilir mi? Armani Beauty yaptıysa evet. Bu övgüye değer makyaj ürünü, Armani Beauty Neo Nude A-Blush’tan başkası değil. Hatta denediğimiz tüm toz, krem ve stick allıklar arasında, Armani Beauty Neo Nude A-Blush için en kalıcı allık önerimiz bile diyebiliriz. 

Ciltte etkisi yokmuş gibi olan, bu sayede de tamamen içten gelen, kendiliğinden kızarmış gibi görünen yanaklar için Armani Beauty Neo Nude A-Blush Likit Allık’ı deneyebilirsin. Pembe ve şeftali tonları bulunan bu allık, o kadar hafif bir formüle sahip ki sürdükten sonra varlığı hissedilmiyor bile. Çok doğal, sanki cildin kendi sağlıklı rengiymiş gibi bir etki yaratıyor ve tüm fondötenlerle çok iyi anlaşıyor.

4. Canlı Görünüm, Işıltılı Bitiş: NYX Professional Makeup Bare With Me Jelly Cheek Color

NYX Professional Makeup Bare With Me Jelly Cheek Color

En iyi likit allık için çıktığımız keşif turunda yolumuzun dönüp dolaşıp NYX Professional Makeup’tan geçmesi sence tesadüf mü? Hayır, çünkü başarı tesadüf olamaz. NYX Professional Makeup, bu yönüyle en iyi likit allık markaları arasına girmeyi fazlasıyla hak ediyor. Çünkü markanın ikinci bir seçeneği olarak, Bare With Me Jelly Cheek Color serisi de en iyi likit allıklar listemizde. Bu likit allığın yanaklara verdiği canlılığı ve doğal görünümlü ışıltıyı bizce sen de çok seveceksin. 

Yokmuş gibi makyaj görünümlerini seviyorsan, NYX Professional Makeup Bare With Me Jelly Cheek Color Allıklar tam sana göre demektir. Işıltılı bitişi ve jel dokusu sayesinde yanaklara çok doğal bir renk veren bu allıklar, taptaze ve canlı bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Kenevir tohumu yağı içeren formülü ve hafif yapısı sayesinde yokmuş gibi ve doğal bir etki veriyor. Tüm bu özellikleriyle bizce, likit allık mı toz allık mı sorusunu kendi içinde hala yanıtlayamayanları tekrar düşündürebilir.

5. Kremsi Formül, Yoğun Aydınlık Bitiş: YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick

YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick

Işıltılı toz allıkları çok seven, yanaklarında saydam bir ışık yansımasından ziyade yoğun parıltı görmek isteyen makyajseverler için işte son kozumuz! Likit allık mı toz allık mı sorusuna hala peşin peşin toz allık olarak yanıt veriyorsan, YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick’i daha denememiş olman muhtemel. Aslında kendisi bir stick allık. Ama dokusu o kadar yumuşak ki biz onu direkt en iyi krem allıklar listemize dahil ettik. Işıltılı ve parlak ten makyajlarını seviyorsan, YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick’leri sen de mutlaka denemelisin. 

Normalde stick aydınlatıcı olan YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick serisindeki 05 Copper rengi, bakır tonlu bir allık olarak kullanmak için son derece uygun. Cilde verdiği simsiz ışıltı ve kremsi formülü ile çok doğal bir etki yaratıyor. Özellikle yaz aylarında bronzlaştığında kullanabileceğin bu stick’i çok seveceğinden eminiz. Şunu da söylemeden geçmeyelim: Bu YSL stick allığı kullanan pek çok kişi şimdiye kadar denedikleri en kalıcı allıklar arasında yerini aldığını söylüyor. Sen de yoğun günlerde ışıltını ve yanaklarının canlı rengini korumak için bu allığı tercih edebilirsin.


Yanaklara damgasını vuracak birbirinden cazip beş allığı birlikte inceledik. Şimdi deneme sırası sende! Acaba senin favori allığın hangisi olacak?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler