loader

En İyi 8 Makyaj Bazı

Favoriye Ekle

Makyaj bazının durdurulamaz yükselişi bizi adeta baz bağımlısı yaptı! Eskiden sadece bir veya iki tane makyaj bazı bulurken, artık güzellik marketlerde sadece makyaj bazı için ayrılmış bölümler var! Hal böyle olunca biz de makyaj.com editörleri olarak en sevdiğimiz makyaj bazlarını belirlemek için iş başına koyulduk.

Makyaj altı bazı olarak da bilinen bazların görevleri, 'makyaj bazı nedir?' sorusunun cevabını da yazımızın içine yerleştirdik. En iyi makyaj bazları ve makyaj bazı kullanımını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun. 

Maybelline New York Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı

En İyi 8 Makyaj Bazı_2

Cildini kuru hissettiğin günlerde nemlendirici etkili makyaj bazı kullanmalısın. Kuru cildinin üzerine direkt olarak fondöten uyguladığında, fondötenin pul pul kaldığını görebilirsin. Nemlendirici etkili makyaj bazları ise cildinin daha sağlıklı, nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. 

Bizim en sevdiğimiz makyaj bazlarından olan Maybelline New York Face Studio Prime serisindeki Nemlendirici özellikli olan makyaj bazı cildi anında nemlendirerek makyajın kalıcılığını arttırıyor, cildimizi daha pürüzsüz gösteriyor. Eğer problemli bir cildin varsa Face Studio Prime serisindeki diğer makyaj bazlarına da göz atmalısın. 

NYX Professional Makeup Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

En İyi 8 Makyaj Bazı_3

Geniş gözenekler ve ince kırışıklar kusursuz ten makyajını gölgede bırakmasın. Makyaj yaptıktan sonra gözeneklerin daha belirgin bir hale geliyor veya fondötenin kırışıkların arasına doluyorsa sana harika bir makyaj bazı önerimiz olacak. 

NYX Professional Makeup Pore Filler makyaj bazı, gözenek görünümünü küçültüyor ve kırışıkların daha az belirgin olmasını sağlıyor. Özellikle göz çevresi, alın, dudak kenarları gibi bölgelerdeki ince çizgileri gizleyen, burun kenarlarımızdaki gözenekleri yok eden bu makyaj bazını biz çok seviyoruz! Pore Filler makyaj bazını dilersen gün içinde makyajına rötüş yapmak için de kullanabilirsin. 

L'Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı 

En İyi 8 Makyaj Bazı_4

Bazı günler sen de bizim gibi cildinin çok mat, gergin ve kuru olduğunu düşünüyor musun? Cildinin soluk ve cansız görünümünü bir anda aydınlatmak istersen sana en iyi aydınlatıcı makyaj bazını tanıştıralım. 

L'Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı cildin mat ve solgun görünümünü alır ve yerine aydınlık, canlı ve ışıltılı bir cilt bırakır. Özellikle bizim gibi ıslak makyaj trendini yakından takip edenler bu makyaj bazını çok sevecek. Makyajında doğal bir ıslaklık ve aydınlık bir etki için hemen Infaillible Aydınlatıcı baz ile tanışmalısın. Cildindeki ışıltıyı arttırmak istiyorsan bu makyaj bazını fondöteninle karıştırarak da uygulayabilirsin. 

Lancôme Prep & Matte Matlaştırıcı Makyaj Bazı 

En İyi 8 Makyaj Bazı_5

Yağlı bir cildin varsa en çok makyajının parlamasından şikayet ettiğini tamin edebiliyoruz. Gün içinde yağlanan T bölgesi kadınların korkulu rüyalarından birisidir - en azından bizim için öyle!-

Makyaj yaptıktan sonra cildindeki parlamayı kontrol altına almak, mat bir bitiş sağlamak için sana Lancôme Prep & Matte matlaştırıcı makyaj bazını öneriyoruz. Makyaj altı bazını, makyajdan önce cildine uyguladığında gün içindeki parlamanın önünü kesebilir ve risk almadan kusursuz makyajının keyfini çıkarabilirsin. Prep & Matte makyaj bazı aynı zamanda gözeneklerini de gizleyecek ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. 

Maybelline Fit Me Makyaj Bazları

Maybelline Fit Me Makyaj Bazları

Cildinin kusursuz ve pürüzsüz, makyajının da gün boyu kalıcı olmasını istiyorsan, önereceğimiz diğer makyaj bazları ise Maybelline Fit Me makyaj bazları. Normalden yağlıya bir cilde sahipsen, Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştıran Makyaj Bazı'ı kullanabilirsin. Kil içeren formülü ile ciltteki parlamayı kontrol altına alan, gözenek görünümünü gizleyen ve mat bir bitiş veren bu makyaj bazı, son derece hafif bir dokuya sahip.

Eğer normalden kuruya bir cilde sahipsen, fondöteninin kuruluğa yol açmaması ve parça parça durmaması için Maybelline Fit Me Luminous + Smooth Nemlendiren Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin. E vitamini içeren formülü ile cildi nemlendiren bu makyaj bazı, nemli bir bitişe sahip ve cildin gün içerisinde kurumasına engel oluyor. Bu her iki Maybelline Fit Me Makyaj Bazı da SPF 20 içeren formülleri ile cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı oluyor.

Lancome Advanced Genifique Serum

En İyi 8 Makyaj Bazı_7

Eğer makyajının doğal görünmesini, aynı zamanda da cildinin gençlik ışıltısıyla parlamasını istiyorsan Lancome Advanced Genifique serum tam sana göre demektir! İçeriğindeki pro ve prebiyotiklerle cildi onaran bu serum, düzenli kullanıldığında cildin gençlik ışıltısını geri kazandırıyor. Ayrıca verdiği etki, makyaj bazı olarak kullanmak için ideal! 

Hem makyaj bazı kullanmak ve aynı zamanda cildine bakım yapmak istiyorsan sen de en kısa zamanda Lancome Advanced Genifique Serum ile tanışmalısın. 7 günde cildine gençlik ışıltısı veren bu onarıcı serumu bir daha bırakmak istemeyeceksin. Tampon hareketlerle yüzüne uygula, sonrasında yuvarlak hareketlerle makyaj bazını cildine iyice yedir. Oldukça hafif bir ürün olduğu için cildin saniyeler içinde emilecek. 

Armani Beauty Luminous Silk Makyaj Bazı

En İyi 8 Makyaj Bazı_8

Bir makyaj bazından hem makyajını kusursuz göstermesini hem de sağlıklı bir bitiş sağlamasını bekliyorsan, bu bazı alışveriş listene acil eklemelisin: Armani Beauty Luminous Silk makyaj bazı!

Cildinde sanki içten gelen bir ışıltı ve aydınlık etki bırakan Armani makyaj bazını biz severek kullanıyoruz. Yoğun bir şekilde nemlendiren, cildini makyaja hazırlayan bu fondöteni hem günlük hem de gece makyajlarında kullanabilirsin. Bu makyaj bazını kullandıktan sonra cildindeki ipeksi his için bize çok teşekkür edeceğini hissedebiliyoruz.

YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer Makyaj Bazı

En İyi 8 Makyaj Bazı_1

Makyaj bazı kullananların bir diğer sevdiği makyaj bazı YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer. Ciltteki ince çizgi görünümünü azaltan, kusurları gizleyen ve aynı zamanda cilde aydınlık bir etki kazandıran bu makyaj bazını kim sevmez ki?

Cildini bir anda daha sağlıklı göstermek ve cilt kusurlarının görünümünü en aza indirmek için sen de YSL makyaj bazını kullanabilirsin. İçerisinde altın ışıltıları barındıran bu makyaj bazını en çok makyajımızın uzun saatler kalıcı ve pürüzsüz olmasını istediğimiz günlerde kullanıyoruz. 

BONUS: Urban Decay Primer Potion Far Bazı 

En İyi 8 Makyaj Bazı_9

Ten makyajı için makyaj bazı var da, göz makyajı için yok mu sanıyorsun? Farının kalıcılığını arttırmak ve farınn göz kapağının katlanma çizgisine birikmesini önlemek için far bazı kullanmalısın. 

Bizim yıllardır severek kullandığımız Urban Decay Primer Potion Far Bazı hem göz makyajının bozulmasını engelliyor hem de göz kapağındaki rengi eşitleyerek daha kusursuz bir görünüm sağlıyor. Yok gibi makyaj yaptığımız günlerde göz makyajında sadece far bazı ve maskara kullandığımız doğrudur. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön