loader

En İyi Allık ve Bronzer Önerileri

Favoriye Ekle

En iyi allık ve bronzer önerilerimizi listeledik!

En iyi bronzer ve en iyi allık, kusursuz bir makyajın olmazsa olmazlarıdır! Farklı formlarda ve renklerde bulabileceğimiz bu makyaj ürünlerini, canlı ve enerjik bir görünüm için makyaj çantandan eksik etmemen gerek.

Doğal ve sağlıklı bir makyaj görünümü elde etmek istiyorsan, doğru yerdesin! Yeni sezonda alabileceğin bütçe dostu allık önerileri ve bronzer önerileri ile karışındayız. Bu ürünlerle hem harika görünüp, hem de ekonomini koruman mümkün. Krem allık, terracota allık, bronz allık, likit allık ve pembe allık gibi en sevilen allık ve bronzer çeşitlerini senin için mercek altına alıyoruz.

En İyi Allık Önerileri

en iyi allık önerileri

Allık tavsiyesi istenler buraya! En güzel allıkları senin için tek tek araştırdık. Ten rengine uygun allıklarla istediğin kadar canlı ve enerjik görünebilirsin. Allık seçerken cilt yapına, ten rengine ve makyaj stiline uygun tercihler yapmalısın. Allık çeşitleri arasında kaybolduysan makyaj.com imdadına yetişti! Sana uygun allığı seç ve güzellik marketinin yolunu tut.

1. Bronz Allık

1. Bronz Allıklar

Bu sene allıkların senesi! Bu nedenle makyaj alışverişi yaptığın günlerde allık ve bronzerdan birkaç farklı ton edinmeni öneriyoruz. Günlük ten makyajında, BB krem sürüp üzerine bronz allığını uygulayarak ideal sonbahar görünümünü elde edebilirsin. Bronz allık önerisi isteyenler için L'Oréal Paris Sunrise in Paradise Bronzer'ı önerebiliriz. Bu bronzerı allık olarak da kullanabilir, bronz görünümünü öne çıkarabilirsin. Yumuşacık yapısı sayesinde çok kolay uygulanıyor ve çok doğal bir etki veriyor.

2. Terracotta Allık

terracotta allık

Terracota allık, turuncu-bronz allığa benzeyen bir tondadır. İçinde hafif ışıltılar bulunan terracotta allık, özellikle gece makyajına çok yakışır. Allığını mutlaka ten rengine göre almalı ve yüzünde çizgi oluşturmayacak şekilde uygulamalısın. Yuvarlak allık fırçası ile allığını doğal bir şekilde dağıtmayı unutma.

3. Likit Allık

likit allık

Likit allıklar, son zamanlarda makyaj çantamıza giren favori allık çeşitlerinden biri! Sıvı allık, yüzde doğal bir ışıltı bırakması ve doğal bitişi ile ünlüdür. Yüzünde doğal, aynı zamanda ışıltılı bir görüntü olmuşmasını seviyorsan Maybelline Cheek Heat likit allıkları mutlaka denemelisin. Kremsi jel dokusuyla çok kolay dağılan bu allıklar, artırılabilir bir etkiye sahipler. Pembe tonlarındaki 6 renk seçeneği tüm cilt tonlarıyla uyumlu. Cheek Heat likit allıklar hakkında daha çok detay almak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

4. Şeftali Allık

şeftali allık

Şeftali tonlu allıklar, cilde doğal bir sıcaklık vermek için en kullanışlı renklerden biri. Pembe allık kullanmak istemiyor ama yine de yanaklarına renk vererek enerjik bir etki elde etmek istiyorsan, şeftali allıkları kullanabilirsin. Maybelline Fit Me allıklardan 40 Peach rengi ise önerimiz.

5. Pembe Allık

pembe allık

Pembe allıklar, yanaklara kendiliğinden kızarmış etkisi verdikleri için cildinin sağlıklı ve doğal görünmesini sağlarlar. Eğer sen de böyle doğal ve romantik bir etki elde etmek istiyorsan, L'Oréal Paris Melon Dollar Baby allığı deneyebilirsin. Üstelik bu allık karpuz kokuyor!


6. Işıltılı Allık

Işıltılı Allık

İçerisinde ışıltılar barındıran allıklar aynı zamanda aydınlatıcı bir etkiye de sahip oluyorlar. Maybelline Fit Me Allık'lardan 45 Plum rengi, mürdüm tonu ve içerisindeki doğal yansımalarla ciltte hem sıcak bir canlılık hem de parlaklık yaratıyor. Doğal bitişi ve rengi sayesinde cilde çok enerjik bir etki veriyor.

7. Mat Allık

1. Bronz Allıklar

Uygun fiyatlı allık ararken mat allıklara da bakmayı unutmamalısın. Mat ten makyajına çok yakışan mat allıklar porselen makyaj için harika bir seçenek oluyor. Mat allığını dağıtmakta zorluk çekersen mutlaka büyük allık fırçasını denemelisin. Önerimiz: NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Allık'lardan mat bitişli Totally Chill rengi.

8. Kırmızı Allık Trendi

kırmızı allık

Pembe allığın biraz daha koyusu olan kırmızı allıklar buğday tenlilere çok yakışıyor. Kırmızı allığını yoğun bir şekilde değil tam tersi arttırarak uygulamalısın. Allığını fazla kaçırdığında çekici görünmek yerine komik bir görüntü oluşturabilirsin. Kırmızı allık en çok nude ruj ile yakışıyor.

9. Kahverengi Allık

kontür allığı

Kahverengi allıklar bronzer allıkların daha kahve alt tonlusu olanıdır. Bronzer allıklar daha çok kızıl ve turuncu alt tonlu olurlar. Kahvrengi allık, esmer kadınlara çok yakışıyor. Soğuk tonları ise kontür yapmak için çok kullanışlılar. Özellikle NYX Professional Makeup Sweet Cheeks allıklardan So Taupe rengi, kontür yapmak için çok kullanışlı bir renk.

10. Krem Allık

krem allık

'Allık benim yüzümde durmuyor, uçup gidiyor' diyorsan sana önerimiz krem allıklar. Uzun süre tende kalıcılığı sayesinde bizim gönlümüzde taht kuran bu allıklar, hem renkleri hem de fiyatıyla bizi mutlu ediyor. Özellikle kuru ciltlilerin krem allık önerilerine mutlaka bakmasını öneririz.

Editörün önerisi: Krem allıkları ıslak makyaj süngeri veya duo fiber allık fırçasıyla uygulamanı öneriyoruz.

Bronzer Önerileri

Bronzer Önerileri

Bronzer önerileri isteyenler ten rengine ve makyaj stiline göre bronzer seçimi yapmalılar. Bronzer seçerken yapısına, kalıcılığına ve tabii ki bütçene göre karar vermelisin.

1. Beyaz Tenliler İçin Bronzer

beyaz tenliler için bronzer önerisi

Beyaz tenliler bronzer seçerken açık ve sıcak tonlardaki bronzerları tercih edebilirler. Yüzlerinde doğal bir sıcaklık elde etmek için Maybelline City Bronzer'lardan 100 Light Cool rengini önerebiliriz. Hem yüzü ısımak için hem de boyutlandırmak için son derece kullanışlı olan bu renk, beyaz tenliler için ideal.

Kış aylarında daha doğal ve canlı bir görünüm için turuncu allık, bronzer allık gibi yumuşak geçişlerlerle bronz bir görünüm sağlamalılardır.


2. Açık Tenliler İçin Bronzer

Açık Tenliler İçin Bronzer

Açık tenliler dikkat! Bronz görünmek istersen sahte bir görünüşe sahip olmayın. Açık renkli bronzerlar açık tene çok yakışır. Bronzer ile allığını karıştırarak cilt rengine uygun bronzer yaratabilirsin. Bronzerının ışıl ışıl parlaması için aydınlatıcı paletini de bronz makyaj adımlarına dahil etmelisin. Allık ve bronzer nasıl sürülür biliyor musun?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/