loader

En İyi Taşlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır, İşte Tüm Fikirler

Favoriye Ekle

Parlak ve ışıltılı makyaj modası günden güne yükselmeye devam ediyor. Işıltı makyaj trendine son olarak göz taşı eklendi! Göz taşı kullanılarak yapılan makyajların çekiciliğine kapılmamak elde değil. Sen de bizim gibi taşlı göz makyajı modellerine hayran hayran bakıyorsan doğru yerdesin.

Göz makyajı taşlı modellerin nasıl yapıldığını araştırdık ve hemen kaleme aldık. Hemen ışıltılı makyaj malzemelerini hazırla ve ayna karşısına geç. Bugünkü makyajının taşlı göz makyajı pinterest örneklerine benzeyeceğine neredeyse eminiz!

Taşlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Taşlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı taşlı modelleri hazırlamak ilk bakışta zor görünse de zamanla alışacağını söyleyebiliriz. Taşlı farlar ve göz makyajı taşları, cilde kolay uygulanıyor ve gün boyu kalıcılığını koruyor.

Göz taşlı makyajı yapmak için ilk önce far bazı veya glitter yapıştırıcısı kullanmanı öneririz. Göz taşlarını yapıştırmak için pigment primer kullanmak, göz taşlarının kalıcılığını koruyacaktır. NYX Professional Makeup Glitter Primer, göz taşlarının, simlerin ve glitter makyajını kolay uygulamanı sağlıyor. Glitterin dökülmesini önleyen ve gün boyu göz taşlarının kalıcı olmasını sağlayan NYX makyaj bazını göz kapağına veya tüm vücuduna uygulayabilirsin. Sivri aplikatörlü tüp yapısı sayesinde fırçaya gerek kalmadan taşlı göz makyajını tek adımlda uygulayacaksın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Taşlı göz makyajı sade görünümler için ilk önce nude veya toprak tonlarda farını göz kapağına sürmeli, sonra göz taşlarını yapıştırmalısın. Maybelline The Burgundy Eye Shadow Far Paleti'ndeki açık kahve renk, ışıltılı göz farı için harika bir baz oluşturur. Yoğun pigmentasyona sahip olan bu far rengi, ilk uygulamadan itibaren sıcacık bir renk veriyor. göz kapağının tamamına açık kahve rengi uyguladıktan sonra ışıltılı göz farına geçebilirsin. Glitter veya taşlı farını dilersen göz kapağının katlanma çizgisine veya gözlerinin dış köşelerine uygulamalısın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Taşlı göz makyajları için simli, metalik veya ışılıtılı göz farlarını veya göz pigmentlerini tercih etmelisin. Işıltısına aşık olduğumuz NYX Professional Face & Body Glitter göz taşı makyajı için ideal bir makyaj malzemesi! Hayalindeki ışılıtılı göz makyajlarına kavuşmanı sağlayan bu yüz ve vücut glitterinde kırmızı, mor, altın ve kahverengi tonları yer alıyor. Makyajına uygun bir rengi seç ve glitteri göz makyajında kullanmaya başla.

Göz taşı nasıl uygulanır? Göz taşını istersen parmağına veya kalın far fırçasına alabilirsin. Tampon hareketlerle gözlerinin dış kısmına uygula. Daha yoğun bir görünüm için fırçana daha fazla ürün alabilirsin. Eğer büyük yapışkanlı göz taşları kullanıyorsan tek tek göz makyajına yapıştırabilirsin. Bu uygulama için makyaj artistler kozmetik cımbızları kullanıyorlar ama sen ellerinle de büyük göz taşlarını yapıştırabilirsin.

Taşlı Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılır?

1. Glitter yapıştırıcısı

Taşlı Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılır?

Göz taşlarının kalıcı olması için makyaj primerı kullanmalısın. Eğer pigment kullanıyorsan NYX Professional Makeup Pigment Primer adeta göz makyajında pigment yapıştırıcısı görevi görüyor. Düğün, festival veya festival makyajlarında ışıltılı makyaj tercih edeceksen ilk olarak NYX Pigment Primerı edinmelisin. Sıvı formdaki bu primeri göz kapağına veya yüzüne uygulayabilirsin. Kolay sürülebilir yapısı sayesinde taşlı makyajını kolayca yapabilirsin. Primerdan sonra ışıltılı farını göz kapağına uygula.

2. Glitterli göz farı

2. Glitterli göz farı

Taşlı göz makyajı pinterest modellerine baktığımızda genellikle metalik, ışıltılı veya glitterli göz farları kullanıldığını görüyoruz. Bu farlar arasında kuşkusuz bizim favorilerimizden biri NYX Professional Glitter Goals Cream Pro Palette oluyor. Cesur ve çarpıcı renklere sahip olan bu far sayesinde Pinterest'te gördüğün taşlı göz makyajlarını uygulayabilirsin. NYX Glitter Far Paleti'ndeki renkleri karıştırmak yerine tek başına kullanmanı öneririz. Gözlerinin dış kısımlarına renkli farını uygula. Dağıtma veya karıştırmana gerek kalmadan tek adımda oldukça eğlenceli görünümler yapabilirsin. Daha çarpıcı görünmek için alt kirpik dibine de glitter farı sürmeni tavsiye ederiz.

3. Krem göz farı

3. Krem göz farı

Taşlı göz makyajı sade bir model yapmayı düşünüyorsan Maybelline New York Color Tattoo 24HR 250 High Flyer krem farı kullanmanı öneririz. Sade dediğimize bakma! Bu canlı, ışıltılı far rengi sayesinde tüm gözlerin senin üzerinde olacağına emin olabilirsin. Günlük makyajında da kullanabileceğin ışıltılı göz makyajı modeli arıyorsan krem farını göz kapağına uygula ve iyice dağıt. Dilersen mor ışıltılı farını bronz rengiyle karıştırarak dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Göz taşlı makyajını yoğunlaştırmak için mor farının üzerine gri renkli göz taşları yapıştırmayı unutma.

Yüz Süsleme Taşı Nasıl Kullanılır?

Yüz Süsleme Taşı Nasıl Kullanılır?

Yüz süsleme taşlarını elmacık kemiklerinin üzerine, dudaklarına ve yanaklarına uygulayabilirsin. Taşlı makyaj modellerini uygularken yüz taşlarını asimetrik olarak yapıştırmaya özen göstermelisin. Yüzünün iki yanına uygulayacağın taşlar eşit olmalı.

Eğer elmacık kemiğine yüz süsleme taşı uygulayacaksan ilk önce aydınlatıcını uygulamalı sonra yüz taşlarını yapıştırmalısın. Böylece yüz taşlarının ışıltısı daha belirgin olacak.

yüz süsleme taşı

Yüz süsleme taşları dudaklarda da harika görünüyor. Dudak parlatıcısının üzerine uygulayacağın taşlar sayesinde dudakların gecenin yıldızı olacak. Bu görünüm için ilk önce dudaklarına Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı uygula. Dudakları dolgun gösteren ve uzun süre nemli tutan bu dudak parlatıcısıyla makyajın daha fresh görünecek. Üzerine de glitter farını veya yüz süsleme taşlarını yerleştir. Yüz için yapışkanlı kristaller de dudak makyajında rahatlıkla kullanılabilir.

Taşlı Göz Makyajı Fikirleri

Sade Taşlı Göz Makyajı

Sade Taşlı Göz Makyajı

Sade renkleri tercih ederek de taşlı göz makyajları yapabilirsin. Bu görünüm için en sevdiğimiz farların başında L'Oréal Paris Color Queen Mono Eyeshadow 20 Queen geliyor. Şampanya tonlarındaki bu tekli far, göz kapağına metalik bir ışıltı kazandırıyor ve gözlerini daha aydınlık gösteriyor. Dilersen farının üzerine yapışkanlı yüz süsleme taşlarını yerleştirebilirsin.

Şık Taşlı Göz Makyajı

Şık Taşlı Göz Makyajı

Özel bir davete giderken şık taşlı göz makyajı yapmayı denemelisin. Cesur göz makyajlarını seviyorsan seni en güzel farlardan olan L'Oréal Paris Chroma Morphose Tekli Göz Farı Dark Celestial rengi ile tanıştıralım. Canlı mor tonlarındaki bu göz farı kremsi bir formüle ve metalik yansımalara sahiptir. Parmağınla kolaylıkla metalik farını göz kapağına sürerek yayabilirsin.

Işıltılı ve Renkli Taşlı Göz Makyajı

Işıltılı ve Renkli Taşlı Göz Makyajı

Işıltılı göz makyajına kim hayır diyebilir? Taşlı göz makyajlarında öne çıkan altın rengini mutlaka denemelisin. Bu görünüm için altın glitter farlarını ortaya çıkarma zamanı!

Taşlı Gece Makyajı

Taşlı Gece Makyajı

Yüz taşı makyajları bu sene çok popüler! Göz makyajında lacivert far ve yıldızlı yüz süsleme taşı kullanmaya ne dersin? Yapışkanlı taşlar sayesinde makyajını kolayca daha dikkat çekici bir hale getireceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler