loader

En Kapatıcı Fondöten Önerileri

Favoriye Ekle

Ciltteki tüm kusurları tek seferde gizleyen en kapatıcı fondöten önerilerimizi bir araya getirdik!

Yüzümüzde olan kusurlar, sivilce izleri, lekeler ve renk eşitsizlikler için, kapatıcılığı yüksek fondötenler en büyük kurtarıcılarımız. Eskiden yoğun kapatıcılıkta fondöten dendiğinde akla kalın yapılı, yüzde maske gibi duran ve varlığını oldukça belli eden fondötenler gelirdi. Şimdi ise durum farklı, artık yüksek kapatıcı fondötenler ciltte ağırlık yaratmıyor, doğal görünüyorlar ve cildin nefes almasını sağlıyorlar. Eğer sen de ten makyajında yüksek örtücülük arıyorsan, en kapatıcı fondöten önerilerimize mutlaka kulak vermelisin!

1. Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten

Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten

Kusursuz bir ten görünümü ve yüksek kapatıcılık dendiğinde aklımıza ilk gelen fondötenlerden biri Maybelline Super Stay Active Wear fondöten. Ciltteki tüm kusurları tek seferde gizleyen bu yüksek kapatıcı fondöten, hafif formülü sayesinde ciltte asla ağırlık yaratmıyor, varlığı hissedilmiyor.

Maybelline Active Wear fondötenin en sevdiğimiz özelliklerinden biri suya, tere, transfere ve maskeye bulaşmaya dayanıklı olması. Tüm gün boyunca koruyuculuğunu koruyan bu fondöten, saatler boyu ilk uyguladığımız gibi bozulmadan kalıyor. Ne kıyafetlere bulaşıyor, ne de maskeye, fondöten lekesi görmeden rahatlıkla kullanabiliyoruz.

Ayrıca doğal-mat bitişi ile cildi çok kusursuz gösteriyor ve yüksek kapatıcılık özelliğine rağmen ciltte varlığı belli olmuyor. Hem yüksek kapatıcılıkta hem de doğal bitişli bir fondöten arıyorsan, Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten'i mutlaka denemelisin.

2. Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Ten makyajında hem tam kapatıcılık hem de kadife gibi bir bitiş arıyorsan, Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöteni mutlaka denemelisin. 24 saat kalıcı bu fondöten, resmen günün tüm zorluklarına karşı dayanıklı: Suya, neme, tere ve bulaşmaya dayanıklı bu fondöten yüzündeyken spor yapabilir, yağmura yakalanabilir, maske takabilirsin. Bunları yaparken de kapatıcılıktan ve kalıcılıktan ödün vermene gerek kalmaz.

Lancome Tient Idole fondötenin en sevdiğimiz tarafı, tek katta ciltteki tüm kusurları gizlemesinin yanında, cilde adeta bir kadife etkisi vermesi ve cilde nefes aldırarak son derece konforlu bir kullanım sağlaması. Fondöteni uyguladıktan sonra varlığını unutmak gerçekten de harika bir his!

3. L’Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten

L’Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten

Cildinde yüksek kapatıcılık ile sağlıklı-mat bir bitişe ihtiyaç duyuyorsan, önerebileceğimiz en iyi kapatıcı fondötenlerden biri de L’Oréal Paris Matte Cover Fondöten. 24 saate kadar kalıcı ve yüksek kapatıcılığa sahip bu fondöten, ne kadar yoğun kapatıcı olursa olsun, ciltte ağırlık yaratmıyor. Cildin sağlıklı-mat görünmesini sağlarken, özel pudra içerikli formülüyle ciltteki yağlanmayı da kontrol ediyor. Cildin parlamasına engel olduğu gibi suya, tere ve bulaşmaya da dayanıklı.

4. NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Fondöten

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Fondöten

Yüksek kapatıcılık, uzun süre kalıcılık ve doğal bitiş bir arada olsun istiyorsan, diğer bir seçeneğin ise NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Fondöten. 24 saate kadar kalıcı ve vegan formüllü bu fondöten, porselen makyaj için birebir. Hem en yoğun gece makyajlarını kaldıracak kadar kusursuz, hem de günlük kullanılabilecek kadar doğal bitişli bu fondöten, bulaşmaya ve transfere dayanıklı. Üstelik 45 farklı renk seçeneği sayesinde cildinle birebir uyacak rengi de kolayca bulabilirsin.

5. YSL Beauty All Hours Fondöten

5. YSL Beauty All Hours Fondöten

Ten makyajın saatlerce pürüzsüz görünsün, cildindeki tüm kusurlar kapansın ama aynı zamanda da cildinde hiç ağırlık olmasın ve doğal-ışıltılı bir bitiş istiyorsan, YSL Beauty All Hours fondöteni denemelisin.

YSL All hours fondötenin en güzel tarafı ise artırılabilir bir kapatıcılığa sahip olması. Daha yoğun kapatıcılık istediğin bölgelere ikinci katı uygulayabilirsin. Yapısı hafif olduğu için ağırlık yaratmadan istediğin kapatıcılığı elde edebilirsin. Cilde nefes aldıran, hyaluronik asit içeren yenilenen formülü ile cildi nemlendiren bu fondöten, ciltteki tüm kusurları gizlediği gibi ışıltılı ve doğal bir bitiş de sağlıyor. Hem de kesintisiz!

6.Armani Cosmetics Power Fabric Fondöten

Armani Cosmetics Power Fabric Fondöten

16 saate kadar kalıcı, cilde kadife hissi veren, varlığını hissettirmeden yoğun bir kapatıcılık sağlayan Armani Power Fabric Fondöten, en kapatıcı fondötenler listemizin favorilerinden. Armani’nin Mico-fil teknolojisiyle üretin bu fondötenin en iyi özelliği, en yüksek kapatıcılığı en ince katmanla veriyor oluşu. SPF 25 ile cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyor ve bu harika formülü sayesinde ikinci bir ten hissi yaratıyor.

Bonus: Maybelline Super Stay Pudra Fondöten

Bonus: Maybelline Super Stay Pudra Fondöten

Pudra fondötenler hayatımıza girdiğinden beri, ten makyajımız farklı bir seviyeye taşındı. Pudranın matlaştırıcı ve parlamayı önleyici özelliği ile yüksek kapatıcılıktaki bir fondötenin ciltteki tüm kusurları gizleme özelliğini bir arada barındırdan pudra fondötenler gerçekten de çok işlevli.

Maybelline Super Stay Pudra Fondötenler, ciltte kusursuz matlık sağlarken aynı zamanda mükemmel bir kapatıcılık sağlıyor. Ciltte asla ağırlık yaratmıyor, nefes almasını sağlıyor ve 24 saate kadar da kalıcılık sağlıyor. Tere, suya ve bulaşmaya dayanıklı formülü gerçekten de süper bir etki bırakıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler