loader

En Kolay 10 Göz Makyajı Modeli

Favoriye Ekle

Herkesin hızlı yapabildiği ve elinin alıştığı kolay göz makyajı modeli vardır. İki dakikada yaptığın 'o' klasik göz makyajını biraz daha geliştirmeye ne dersin? Kolay göz makyajı modellerini öğrendikten sonra farklı farklı göz makyajları yaparak arkadaşlarını şaşırtabilirsin.

Kolay göz makyajı yapmak için pratikliğine güvendiğin makyaj malzemelerine ve ilham alacağın makyaj fotoğraflarına ihtiyacın olacak. Gözlerini ön plana çıkarmak için artık tek bir makyaj modeli yapmayı unut! Makyaj.com editörlerinin yardımıyla bugünden itibaren 10 farklı kolay göz makyajı yapmaya başlayabilirsin.

Islak bitişli göz makyajı

Islak bitişli göz makyajı

Yaz kış demeden yapabileceğin en kolay göz makyajlarından biri ıslak bitişli görünümlerdir. Çünkü ıslak göz makyajında yapacağın minik hatalar belli olmaz, ne yaparsan yap kötü görünmez:)

Islak bitişli göz makyajı için krem göz farına ihtiyacın var. Maybelline New York Color Tattoo On and On Bronze rengiyle göz makyajında kolay ıslak görünüm karatabilirsin. Color Tattoo krem farların en sevdiğimiz özelliği ise tek parmakla uygulanabilir olması! Evet, krem farı sürmek tahmin ettiğinden çok daha kolay. Farını sadece göz kapağına uygula ve dış köşelere doğru dağıt. Farını hafif dışarı doğru taşırmak gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek.

Belirgin eyeliner

Belirgin eyeliner

Belirgin ve iddialı eyeliner modellerini görüp 'bu kesin çok zordur' diye düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Kalın eyeliner modellerini yapmak her zaman incelere göre daha kolay! O yüzden acelen olduğunda veya hızlı makyaj yapmak istediğin kalın eyeliner modellerine yönelmelisin.

Renkli göz makyajlarını seviyorsan senin için L'Oreal Paris Le Liner Signature Eyeliner No: 09 mavi eyelinerı öneririz. Akmayan, bulaşmayan ve yumuşacık uygulama kolaylığı olan Loreal mavi eyeliner sayesinde iddialı görünümler yaratabilirsin. Eğer eyeliner sürerken minik hatalar yapıyorsan hiç endişelenme, üzerinden tekrar geçerek eyelinerı kalınlaştırabilirsin.

Grafik eyeliner

Grafik eyeliner

Grafik eyeliner modeli en kolay ve en hızlı yapılan göz makyaj modellerinden biri! Gözlerinde modern, trend ve havalı görünümler isteyenler renkli grafik eyelinerları deneyebilirler.

NYX Professional Makeup Epic Wear Likit Eyeliner'ın farklı renklerini kullanarak pratik eyeliner görünümleri oluşturabilirsin. Suya dayanıklı ve 48 saate kadar dayanıklılığını koruyabilen bu eyelinerı kullanmak çok rahat! Gün içinde yenileme ihtiyacı duymayacak, canlı görünümü gün boyu koruyabileceksin.

Toprak tonlarında göz makyajı

Toprak tonlarında göz makyajı

Tekli göz farı kullanmak pratik makyajın ilk kurallarından biridir. Tek renk farla pratik, hızlı ve çekici göz makyajları yapabilirsin. Bizim tekli farlarda en çok tercih ettiğimiz renkler toprak tonları oluyor. Risksiz, her göz rengine yakışan nude tonlarla makyaj yapmak gerçekten çok kolay!

En çok sevilen ışıltılı tekli farların başında YSL Beauty Sequin Crush Mono 06 Confident Nude Göz Farı geliyor. Yoğun renk verme özelliğine sahip olan YSL tekli farlar, zahmetsiz göz makyajı için ideal! Tek bir parmak dokunuşu ile ışıltılı bakışlara sahip olabilir, farının yoğunluğunu arttırarak toprak renk tonlarını ayarlayabilirsin.

Kirpiklerini daha dolgun göster

Kirpiklerini dolgun göster

Pratik göz makyajı için kolay sürülen ve iddialı etki gösteren bir maskaraya ihtiyacın var. Bizim son günlerde elimizden düşürmediğimiz Maybelline New York Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara'yı sana da öneririz. Kirpiklerimizde anında profesyonel lifting etkisi yaratan Maybelline maskara, kirpikleri uzatırken aynı zamanda daha dolgun gösteriyor. Ultra siyah yapısıyla pratik göz makyajını bir anda ortaya çıkarıyor ve bütün bakışları gözlerinde topluyor. Kolay ve basit bir göz makyajı yapsan dahi iyi bir maskarayla bu görünümü çok daha belirgin bir hale getirmen mümkün.

Pembe göz makyajı

Pembe göz makyajı

Kolay göz makyajı yapmak istiyorsan pembe farın gücüne güvenmelisin. Bir anda daha fresh ve canlı bir görünüm kazandıran pembe farı göz kapağına hafifçe uygula ve göz kapağının katlanma çizgisine doğru yay.

En iyi pembe göz farını soracak olursan sana L’Oréal Paris Color Queen farlardan Persistence rengini öneririz. Koyu pembe ve şeftali tonları arasında yer alan bu pembe far özellikle bronz tende harika görünüyor. Tek sürüşte yoğun ve zengin bir renk veren Color Queen tekli farlardan beğendiğin renkleri alarak kolay göz makyajı konusunda uzman olabilirsin.

Buğulu göz makyajı

Buğulu göz makyajı

Düğün, nişan veya parti gibi organizasyonlara hazırlanırken en çok tercih edilen makyaj modellerinden biri de buğulu göz makyajı oluyor. Kolay buğulu göz makyajı modeli arıyorsan sana kızıl tonlarındaki makyajları tavsiye ederiz.

NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette Warm Neutrals rengi bize göre herkesin makyaj koleksiyonunda olması gereken far paletlerinden biri. İçeriğindeki ışıltılı ve mat renkler sayesinde hem gündüz hem de gece makyajlarını kolaylıkla yapabilirsin. Kolay buğulu göz makyajı için açık bordo rengini al ve göz kapağına sür. Katlanma çizgisine ise koyu kızıl rengini sürerek gözlerini daha derin göster. Son olarak göz makyajına ışıltı kazandırmak için parlak kızıl rengini göz kapağının tam ortasına uygulayabilirsin.

Renkli maskara kullan

Renkli maskara kullan

Bir yandan hızlı göz makyajı yapmak istiyor, bir yandan da zamanla yarışıyorsan sana önereceğimiz makyaj modellerinden biri renkli maskara görünümleri! Klasik maskaraların dışına çıkarak mavi maskara, mor maskara sürdüğünde göz makyajın bir anda daha enerjik ve iddialı görünmeye başlıyor.

YSL Beauty Volume Effet Faux Cils Maskara'nın Bleu Extrême rengi, bugüne kadar denediğimiz en iyi mavi maskaralardan biri. Adeta takma kirpik etkisi yaratan bu maskara, kirpiklerini daha uzun gösteriyor ve yoğun mavi rengi sayesinde makyajına farklı bir dokunuş ekliyor.

Klasik eyeliner modeli

Klasik eyeliner modeli

Klasikten vazgeçemeyenler için kuyruklu eyeliner modelini öneririz. 'Eyeliner nasıl çekilir?' diye sorarsan ilk olarak yumuşak uçlu bir eyeliner keşfetmelisin. Maybelline New York Hyper Easy eyeliner, göz makyajına yeni başlayanlar için ideal! Simsiyah etkisi ve yumuşacık ucu sayesinde tek adımda pürüzsüz eyeliner çizgisi oluşturabilirsin.

Eyelinerını kirpik dibine yerleştir ve ilk olarak kuyruk bölümünü oluştur. Kuyruk bölümünden sonra gözlerinin dış kısmından başlayarak eyelinerını kirpik dibinden göz pınarına doğru ilerlet. İlk denemeden sonra eyeliner çekmenin kolay olduğunu kavrayacaksın.

Dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajı

Kolay dumanlı göz makyajı yapmak için kolay dağılan ve tozutmayan bir far paletine ihtiyacın var. Biz dumanlı göz makyajı yaparken L'Oréal Psris Eye Go Wild Far Paleti'ni kullanıyoruz. Mat ve ışıltılı far renklerine sahip olan bu far paleti, kırmızı ve turuncu tonlarıyla modern göz makyajları yapmamızı sağlıyor.

Göz farını uyguladıktan sonra temiz far dağıtma fırçasıyla farını adım adım karıştırarak ilerlemelisin. Böylece profesyonel görünen kolay dumanlı göz makyajları yapacaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler