loader

En Pratik Mezuniyet Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Mezuniyet zamanı geldi çattı! Yıllardır birlikte güldüğün, eğlendiğin arkadaşlarınla ayrılma zamanı geldi geliyor. Mezuniyet döneminde hem okulu bitirmenin tatlı gururu hem de arkadaşlarından ayrılmanın burukluğunu yaşayabilirsin. Fakat ne olursa olsun hiçbir şeyin mezuniyet gününü etkilemesine izin vermemelisin.

Mezuniyet makyajı yaparken karakterini ortaya çıkaracak renkler seçmelisin. Ne de olsa yıllardır zaman geçirdiğin arkadaşlarını son defa aynı ortamda göreceksin. Bugüne hazırlanırken kendini doğru yansıtacak, karakterinle örtüşen makyaj stillerini bulmalısın. Böylece gün boyu kendini çok daha güvende hissedecek ve mezuniyet gününün keyfini doyasıya çıkarabileceksin. Peki, mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Online mezuniyet makyajında nelere dikkat etmen gerektiğini adım adım anlatıyoruz! Bu makyaj tüyoları sayesinde mezuniyet makyajını evde yapmak çok kolay olacak...

1. Siyah dumanlı mezuniyet makyajı

Siyah dumanlı mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Dumanlı göz makyajları, mezuniyet makyaj modelleri arasında en popülerlerden biri. Hem çok çekici hem de çok etkileyici görünen siyah dumanlı göz makyajını, mezuniyet makyajında denemek istersen sana çok pratik birkaç önerimiz var. Öncelikle kolay dağılan ama akmayan bir siyah göz kalemine ihtiyacın olacak. Kalemi kirpik diplerine uyguladıktan sonra bir far fırçası ile hafifçe dağıtabilirsin. Aynı işlemi alt kirpik diplerine de uyguladıktan sonra kalemi göz içinde de çekmelisin. Bunun için Maybelline Tattoo Liner Gel Göz Kalemi 900 Deep Onyx siyah rengi en iyi seçeneklerden biri. Hem yumuşacık formülü ile çok kolay uygulanıyor ve dağılıyor, hem de sabitlendikten sonra hiçbir yere kıpırdamıyor. Üstelik göz içine sürüldüğünde de hiç akmıyor.

Daha sonra, dumanlı görünümü artırmak için koyu kahverengi veya siyah bir farı göz kapaklarına uygulayarak göz makyajını tamamlayabilirsin. Kirpiklerinde ise bu görünümü destekleyecek, limitsiz uzunluk ve hacim etkisi verecek Maybelline Sky High Maskara'yı şiddetle öneririz. Böylece göz makyajın iyice belirgin ve çekici görünecek.

Ten makyajı:

Mezuniyet makyajında ten makyajının kalıcı olmasını istiyorsan, bulaşmaya, transfere ve suya dayanıklı formülü ile Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten'i tercih edebilirsin. Bu fondöten hem cildinin kusursuz görünmesini sağlayacak, hem de 30 saate varan kalıcılığı ile asla bozulmayacak.

Cildine aydınlık bir etki vermek, yorgun görünümü gizlemek için de Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanabilirsin. Tek seferde göz altı morluklarını ve izleri gizleyen bu kapatıcının koyu rengini de kontür yapmak için kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Işıltılı mezuniyet makyajı

Işıltılı mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında ışıltılı nude renklerini tercih edebilirsin. Böylece fotoğraflarda ışıltını ön plana çıkaracaksın. Işıltılı bir göz makyajı için L'Oréal Paris Emotions of Nude far paletini kullanabilirsin. Paletteki ışıltılı nude ve altın tonlarını karıştırma fırçasıyla uygulayarak sıcak ve buğulu bir görünüm yakala.

Dudak makyajı:

Ruj olarak önerimiz ise parlak bitişi, dudakları dolgunlaştırma özelliği ve pembe rengi ile L'Oréal Paris Infaillible 2-Step 24 Saat Kalıcı Likit Rujlar'dan 801 Toujourss Toffee rengini sürerek mezuniyet partisi makyajını tamamlayabilirsin.

Ten makyajı:

Aydınlık ve canlı ten makyajı için L'Oréal Paris Infaillible 32H Fresh Wear C Vitaminli Fondöten'i uygulayabilirsin. Terlemeye, bulaşmaya, transfere dayanıklı bu fondöten, tüm gece boyunca ten makyajının kalıcı olmasını sağlayacak ve cildindeki tüm kusurları da incecik bir katta gizleyecek. Üstelik C vitaminli formülüyle cildinin parlak ve ışıltılı görünmesini de sağlayacak.

Kırmızı rujla mezuniyet makyajı

Kırmızı rujla mezuniyet makyajı

Ten makyajı:

Mezuniyet gününün en havalı kızı olmak için porselen ten makyajı yapabilirsin. Yüz hatlarını ortaya çıkaracak kontür tekniğini ve aydınlatıcı sürmeyi de unutmamalısın. Kusursuz ten makyajı için mutlaka Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten'i kullanmalısın. Gün boyu kalıcı, kapatıcı ve bulaşmaya dayanıklı bu fondöten, mezuniyet fotoğraflarında kusursuz çıkmanı sağlayacak.

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında kırmızı ruj kullanmayı düşünüyorsan, göz makyajında feminen ve kusursuz bir eyeliner görünümü tercih edebilirsin. Mezuniyet makyajında dayanıklı, bozulmayan ve akmayan bir eyeliner için önerimiz Maybelline Tattoo Liner Liquid Ink eyeliner olacak. Suya dayanıklı formülü ile asla akmayan bu eyelinerı, ince ucuyla uygulaması son derece kolay.

Kırmızı ruj önerisi:

Mezuniyet makyajında hem mat hem de süper kalıcı, tazelemene bile gerek kalmayacak bir ruj kullanabilirsin. Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlardan Pioneer rengi, hem tüm cilt tonlarına yakışacak harika bir kırmızı tonu, hem de o kadar kalıcı ki tazelemene bile gerek kalmayacak.

Pembe rujlu mezuniyet makyajı

Pembe rujlu mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında pembe veya fuşya gibi canlı renkte bir ruj kullanmayı düşünüyorsan, göz makyajında metalik doğal tonları tercih edebilirsin. Böylece dudakların daha da ön plana çıkacaktır. L'Oréal Paris Emotions of Nude allık ve far paletindeki ışıltılı nude tonlarını gözlerinde kullanarak hem çok doğal bir görüntü elde edebilir, hem de mezuniyet heyecanını cildine yansıtaiblirsin. Bu paletteki renklerin aynı zamanda allık olarak da kullanıldığını ekleyelim. Böylece cildinde bir renk bütünlüğü yakalamış olacaksın.

Pembe ruj önerisi:

Mezuniyet makyajında canlı bir pembe ruj kullanmak istiyorsan, L'Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 100 Pink Worth It rengini tercih edebilirsin. Pudramsı mat bitişi ile dudakları daha dolgun gösteren bu rujlar 16 saate kadar kalıcı formüle sahipler. Böyle canlı bir pembe rengi, enerjik ve eğlenceli görünmeni sağlayacak.

Cut crease mezuniyet makyajı

Cut crease mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında, makyaj becerilerini sergilemek ve dikkat çekici bir etki bırakmak istiyorsan, cut crease makyajını deneyebilirsin. İlk olarak ince ve kuyruklu bir eyeliner çektikten sonra, açık kahverengi tonlu bir farla göz kapağına cut crease yapabilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlardan mat kahverengi tonlu Dusk Doll rengi ile çok kolay bir cut crease yapabilirsin. Tek ihtiyacın olan kesik uçlu bir far fırçası. Color Tattoo krem farların kremsi yapısı ile hiç zorlanmadan göz kapağının katlanma bölgesine cut crease yapabilirsin. Far sabitlendikten sonra bütün gün bozulmadan kalacak ve herkes göz makyajına hayran olacak. Ayrıca kirpiklerini belirginleştirmek ve kirpik liftingi etkisi elde etmek için Maybelline Falsies Lash Lift Ultra Siyah maskarayı da uygulayabilirsin.

Dudak makyajı:

Mezuniyet makyajında cut crease göz makyajı yaptığında tüm dikkatler gözlerinde olacağı için, dudaklarında nude tonlarda bir lip gloss tercih edebilirsin. Maybelline Lifter Gloss dudak parlatıcıları dudaklarına nemli ve parlak bir görünüm verirken aynı zamanda daha dolgun görünmelerini sağlayacak. Renk önerimiz ise nude-pembe tonuyla 04 Silk!


Turuncu tonlarında mezuniyet makyajı

Turuncu tonlarında mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında sıcak ama bir yandan da canlı renkler kullanmayı istiyorsan, turuncu tonlarında bir göz makyajı yapabilirsin. L'Oréal Paris Emotions of Nude paletindeki turuncu ve bakır tonları, mezuniyet heyecanını yansıtmana ve sıcacık bir etki elde etmene yardımcı olacak. Paletteki Optimist rengini tüm göz kapağına uygulayabilir, metalik bakır tonlu Confused rengi ile de ışıltı katabilirsin.

Dudak makyajı:

Dudaklarında ise turuncu göz makyajına uyacak, sıcak alt tonlu bir nude ruj kullanabilirsin. Saten bitişli L'Oréal Paris Color Riche Satin rujlardan 107 Seine Sunset rengini deneyebilirsin. Hafif satin bitişi sayesinde bu ruj dudaklarını nemli ve bakımlı gösterecek.

Renkli mezuniyet makyajı

Renkli mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Son zamanlarda renkli göz makyajları ve sahte çil makyajı çok popüler. Sen de mezuniyet makyajında böyle renkli ve enerjik bir görünüm deneyebilirsin. Sadece göz pınarlarına uygulayabileceğin canlı renkleri, dolgun ve uzun kirpik görünümü ile birleştirebilirsin. Maybelline Sky High Maskara bu konuda tam bir uzman. Kirpiklerine limitsiz uzunluk ve hacim etkisi vererek göz makyajının daha da ön plana çıkmasını sağlayacak.

Sahte çil makyajı:

Makyajla çil yapmak uzun süredir çok popüler bir trend. Peki mezuniyet makyajında nasıl çil yapabilirsin? Bunun için harika bir önerimiz var: Maybelline Tattoo Brow Gel Tint kaş jelini bir kürdan yardımıyla cildine uygulayabilir ve bekletebilirsin. Böylece jeli temizledikten sonra gün boyu kalıcı ve bozulmayan çillere sahip olacaksın!

Romantik mezuniyet makyajı

Romantik mezuniyet makyajı

Göz makyajı:

Mezuniyet makyajında romantik bir görünüm de son derece etkili olabilir. Bunun için gözlerinde pembe ışıltılı bir far kullanabilir, kirpiklerinin mega hacimli görünmesini sağlayabilirsin. İlk olarak L'Oréal Paris Color Queen tekli farlardan 26 Stunner rengini tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Bu farların kremsi formülü çok kolay uygulanmalarını sağlıyor. Stunner farın uçuk pembe rengi ve metalik bitişi romantik bir etki elde etmek için ideal. Maskara olarak ise kirpiklerini ağırlaştırmadan mega hacim verecek L'Oréal Paris Air Volume Mega Maskara'yı tercih edebilirsin. Bu maskara kirpiklere yoğun hacim verirken son derece hafif bir formüle sahip, bu yüzden kirpikleri asla ağırlaştırmıyor. Ayrıca akma ve bulaşma da yapmıyor!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler