loader

En Sevdiğimiz Kırmızı Mat Rujlar

Favoriye Ekle

En sevdiğimiz, en iyi kırmızı mat rujları senin için bir araya getirdik

Kırmızı mat rujlar, herkesin makyaj çantasında olması gereken, makyajı tek başına çekici bir hale getiren olmazsa olmazlardan. Biz de durum böyle olunca, en sevdiğimiz, en iyi kırmızı mat rujları bir araya getirdik!

Her makyajında kırmızı ruj kullanıyor olabilir, belki de “Kırmızı ruj bana yakışmıyor.” gibi bir önyargıya sahip olabilirsin. Eğer böyle düşünüyorsan, bugüne kadar doğru tondaki kırmızı mat ruju bulamamış olma ihtimalin yüksek. Hem doğru bitişte hem de doğru alt tona sahip bir kırmızı rujun sana yakışacağına %100 garanti ediyoruz! Bu yazımızda bize göre en iyi kırmızı mat rujları bir araya getirdik, hem sana ilham olsun hem de sana yakışacak doğru kırmızı mat ruju bul diye!

1. L’Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 346 Rouge Determination

L’Oréal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj 346 Rouge Determination

Kırmızı mat rujlar arasında hayatımıza yeni giren ve dener denemez vurulduğumuz bir ruj ilk sıralarda yer alıyor: L’Oréal Paris’in Color Riche Intense Volume rujlardan 646 Rouge Determination, mükemmel bir kırmızı renge sahip. Gün boyu kalıcı, dudakları kurutmayan ve daha dolfun görünmelerini sağlayan bu kırmızı mat ruj herkese yakışacak bir tona sahip.

2. Maybelline Color Sensational Made For All – 382 Red For Me

Maybelline New York Color Sensational Made For All – 382 Red For Me

İşte “Kırmızı ruj bana yakışmıyor” diyenlerin önyargısını kıran evrensel bir kırmızı: Maybelline New York Color Sensational Made For All ruj koleksiyonundan 382 Red For Me. 50 farklı cilt tonunda denenmiş ve herkese yakıştığı kanıtlanmış bu mat kırmızı ruj, ne sıcak ne de soğuk, tamamen nötr bir alt tona sahip. Mat bitişli olmasına rağmen dudağı kurutmayan yapısı ise diğer bir artısı. Eğer kırmızı ruj kullanmaya biraz olsun mesafeliysen, bu ruj aranızdaki tüm buzları eritecek.

3. YSL Beauty The Slim Matte - No:21 Rouge Paradoxe

YSL Beauty The Slim Matte - No:21 Rouge Paradoxe

En çekici, en karizmatik kırmızı tonuna hazır mısın? YSL Beauty’nin The Slim Matte serisinden 21 numaralı Rouge Paradoxe, resmen “Ben buradayım” diyen bir mat kırmızı ruj. Kare kesimli formu ile kusursuz kırmızı ruj sürmeye imkan sağlayan The Slim Matte No. 21, soğuk alt tonlu zengin bir kırmızı. Özellikle siyah dumanlı göz makyajları ile gece makyajlarında çok çekici bir etki bırakan bu rengi bir an önce denemelisin.

4. Maybelline Ultimatte - 299 More Scarlet

4. Maybelline Ultimatte - 299 More Scarlet

Son zamanlarda elimizden düşüremediğimiz, en sevdiğimiz kırmızı rujlardan bir diğeri de Maybelline Ultimatte 299 More Scarlet rengi. Soğuk alt tonlu bu kırmızı ruj, dudakların inanılmaz çekici görünmesini sağlıyor.

Ekstrem mat bitişi yanında, kremsi formülü ile çok kolay sürülüyor ve dudakların pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Tek sürüşte rengi veren yoğun pigmentli formülü, çok konforlu bir kullanım sağlıyor. Mat bitişli olmasına rağmen dudakları kurutmadığı gibi, dudaklardaki çizgi çizgi görünüme de engel oluyor. Daha iyisi olamazdı!

Editörün Önerisi: Kırmızı ruj nasıl sürülür ve kalıcılığı nasıl artırılır merak ediyorsan, “Kırmızı ruj sürme teknikleri” makalemize göz atmayı unutma!

5. Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte 505 Adoration

Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte 505 Adoration

Kırmızı ruj konusunda Lancôme’un ikonik L’Absolu Rouge serisinin üzerine tanımayız. Şimdi de, mat bitişli Drama Matte ruj serisiyle bu harika kırmızı tonlarının mat versiyonları makyaj çantalarımıza girdi. Serideki 505 Adoration, yumuşacık mat bitişi ile vazgeçilmez bir kırmızı mat ruj olarak listemize dahil oldu.

6. NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Likit Mat Ruj - Stamina

NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Likit Mat Ruj - StaminaTüm zamanların favori likit mat rujlarından olan NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Likit Mat Ruj'ların Stamina rengi, en iyi kırmızı ruj listemizin en popüler üyelerinden biri. Tiktok'ta viral olan bu likit mat rujlar, incecik formülleri ile dudakta yokmuş hissi yaratırken, aynı zamanda 16 saate kadar da kalıcılar. Transefere dayanıklı bu rujlarla istediğin kadar yemek yiyebilir, bir şeyler içebilir, hatta maske bile takabilirsin. Bulaşmadığını, içlerden çıkmadığını ve yenilemeye ihtiyaç bırakmadığını görünce sen de bizim gibi elinden düşüremeyeceksin!

7. Maybelline Super Stay Matte Ink 25 Pioneer

Maybelline Super Stay Matte Ink - Pioneer

Gelelim herkesin makyaj çantasında bulunması gereken bir kırmızı ruja. Maybelline Matte Ink rujların ilk çıktığı günden beri favorimiz olan Pioneer rengi, bize göre gelmiş geçmiş en iyi kırmızı mat rujlardan biri. Kırmızı tonunun güzelliği bir yana, ok şeklindeki aplikatörü ile dudak kalemine gerek kalmadan, taşırmadan uygulaması çok kolay. Tek katta rengini verdiği için defalarca üstünden geçmeye gerek kalmıyor ve en güzel kısmı 16 saate kadar kalıcı olduğu için bir kere sürdükten sonra bozuldu mu diye kontrol etmeye gerek kalmıyor. Kırmızı bir ruj sürüp istediğin gibi yemek yediğini, dans ettiğini, denize bile girdiğini düşünsene, üstelik hiç bozulmadan!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler