0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

En sevilen Disney Prensesleri'nin ikonik makyajları

Favoriye Ekle
En sevilen Disney Prensesleri'nin ikonik makyajları

Çocukluğumuzdan beri hayran olduğumuz Disney Prensesleri, kusursuz görünümleriyle biraz gerçeklikten uzak olsalar da, yine de onları çok seviyoruz. Külkedisi'nden, Pamuk Prenses'e, hatta yeni nesil Disney Prensesleri'nden Elsa'ya kadar Disney karakterlerinin makyaj stillerine daha yakından bakmaya ne dersin?

1.Cinderella (Külkedisi)

Camdan ayakkabısıyla meşhur Cinderella, Peri Anne onu güzel bir prensese çevirince, pembe ruju, upuzun kirpikleri ve kuyruklu eyeliner görünümüyle adeta büyülüyor. Sen de ten rengine uygun fondötenle pürüzsüz bir tene, hacim veren bir maskara ile upuzun kirpiklere ve tüm hünerlerini sergileyerek oluşturacağın kuyruklu eyeliner'a ulaşabilirsin.

 

2.Snow White (Pamuk Prenses)

Üvey annesi, kötü kraliçeden kaçarken kendini 7 tane cücenin evinde bulan Pamuk Prenses, aynı ismi gibi pamuk gibi beyaz bir tene sahip. Bu kadar beyaz bir teni tabii ki renklendirmek gerekir! Yanaklarına bolca allık uygulayıp, dudaklarına da kırmızı rujunu sürerek yüzüne canlılık katmış sevgili Pamuk! Şaka bir yana sen de beyaz ten rengine sahipsen kırmızı rujunu makyaj çantandan eksik etmesen iyi edersin.

3.Denizkızı Ariel

Ariel denizaltında yaşayan bir denizkızı olmasına rağmen makyajı akmadığına göre galiba çok kuvvetli bir makyaj sabitleyici kullanıyor! Mercan kayalıklarından ilham aldığını düşündüğümüz mercan tonundaki ruju ise dudaklarından asla eksik olmuyor.

4.Pocahontas

Özgür ruhlu, efsanevi Kızılderili prensesi Pocahontas, minik gözlerini büyütmek adına kajal göz kalemlerinden kullanıyor gibi görünüyor! Sen de küçük gözlerini daha belirgin kılmak için, siyah göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinin dışına doğru uygulayıp parmak uçlarınla hafifçe dağıtabilirsin.

5.Prenses Yasemin

Alâeddin, sihirli lambasının peşinde koşarken Prenses Yasemin de belirgin kaşları, dumanlı göz makyajı ve kahve tondaki rujuyla halkı büyülüyor! Esmer bir tene sahipsen sen de kaş kaleminle kaşlarını belirginleştirdikten sonra siyah tonlarda göz farıyla dumanlı göz makyajı oluşturabilir, kahve renkte mat rujunla Arap güzeli Yasemin'e dönüşebilirsin.

 

6.Kraliçe Elsa

Disney'in yeni nesil güzellerinden Buzlar Kraliçesi Elsa, mor tondaki göz makyajının mavi gözlere ne kadar yakıştığını acaba Makyaj.com'dan mı öğrendi! Mavi gözlerini belirginleştirmek için göz kapaklarına ışıltılara sahip mor göz farını uygulayıp, siyah eyeliner uyguladıktan sonra bolca maskara uygulayarak Elsa'nın meşhur göz makyajını elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön