loader

En tatlı makyaj akımı: Çikolata dudaklar

Favoriye Ekle

90lı yıllar moda ve güzellik dünyasına hızlı bir #throwback yaptı. Ne yalan söyleyelim bizden mutlusu yok! Mat bir cilt, hacimli saçlar, bukleler! Kesinlikle biz de bu moda akımında varız! 

90'larla beraber gelen kahverengi dudak akımını ise biraz daha yavaş kabullendik.  Kırmızı halıda karşımıza çıkan kahverengi dudak makyajlarını, gündelik hayata adapte etmesi biraz zor oldu. Ancak kahverengi rujunu mükemmel şekilde gündelik hayatına adapte etmeni sağlayacak bu tavsiyelerle sen de bizim gibi fikrini hemen değiştireceksin! 

Pembeyle karıştır

Tüm kahve tonları aynı şekilde yaratılmadı. Eğer bu trende hafif bir geçiş yapmak istiyorsan, pembe barındıran bir kahve tonunu tercih edebilirsin. 

Dudak kalemini doğru uygula

Kahverengi dudak kaleminin Pam Anderson gibi durmasına gerek yok. Eğer zengin bir ton seçersen ve doğru şekilde dağıtırsan, dudak kalemin dudaklarına harika bir biçimde boyut kazandıracaktır. Dudak çizgine sadık kalacak şekilde dudak kalemini çek ve dudaklarının iç kısımlarına doğru dağıt. Şimdi rujunu uygulayabilirisin. 

Dağıt

Eğer kahve ruj senin için biraz fazla yoğunsa, parmağın yardımıyla rujun bir kısmını alıp dudağına uygula. Bu hafif kahverengi geçiş buğulu bakışlarla da kusursuz bir uyum yakalayacak. 

Bakıra güven!


Eğer geleneksel kahverengi tonları sana göre değilse, bakır içeren kahverengilere yönel. Böylece sezonun bir diğer trendi metalik dudaklara da göz kırpmış olacaksın. 

Parla

Eğer kahverengi rujları denemeye henüz cesaret edemiyorsan, kahverengi bir lip gloss'la da akıma hafif bir dokunuşla sen de katılabilirsin. 

Koyult


Eğer daha da cüretkarsan, kahverengi rujunu biraz daha koyu bir tonda tercih et. 

Önce hangisini deneyeceksin?

Kaynak: Stylecaster.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler