loader

En Trend 10 Date Fikri

Favoriye Ekle

İlişkini hareketlendirecek, partnerini daha yakından tanımanı sağlayacak en trend ve romantik buluşma fikirlerini bir araya getirdik!

Flörtünle buluşacaksınız ama klasik randevular yerine daha keyifli ve eğlenceli bir şeyler mi yapmak istiyorsun? O zaman doğru yerdesin… Partnerini daha yakından tanımak, keyifli zaman geçirmek ve eğlenmek için en iyi 10 buluşma fikrini bir araya getirdik. Hem romantik, hem eğlenceli hem de karşılıklı ilgilere dayanan bu date fikirlerimiz çok işine yarayacak!

1. Romantik müze gezisi

1. Romantik müze gezisi

Sevgiliyle ilk buluşmada müzeye gitmek, sanatın büyüleyici etkisi sayesinde romantik zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Birlikte öğrenmek, fikirleri paylaşmak ve keşfetmek için mükemmel bir seçenek olacak. Galata kulesi, Arkeoloji Müzesi ve Modern Sanat Müzesi en popülerler arasında.

2. Gastronomi workshop’ları

2. Gastronomi workshop’ları

Sevgilinle dünya mutfaklarına dair bir gastronomi dersi almak, çıkacağınız en keyifli date fikirlerinden biri olabilir. Asya, İtalya, Fransız veya Meksika gibi mutfaklara ilginiz varsa, sevdiğiniz tarifleri öğrenip birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Son zamanlarda en popüler gastronomi derslerinin başında dondurma, vegan tarifler ve artizan ekmek tarifleri geliyor. 

3. Parkta yoga yapmak

3. Parkta yoga yapmak

Spor yapmak, enerji dolu ve keyifli bir etkinlik olabilir. Yoga ise sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemenize ve birlikte zaman geçirmenize yardımcı olacak. Güzel bir parkta birlikte katılabileceğiniz bir yoga seansı, rahatlamak, sağlıklı bir aktivite yapmak ve birlikte vakit geçirmek için harika bir fırsat.

4 Stand-up gösterisine gitmek

4 Stand-up gösterisine gitmek

Son zamanlarda trend olmaya başlayan buluşma fikirlerinden biri de komedi gösterilerine gitmek. Birkaç komedyenin birlikte sahne aldığı bir gösteriye gidebilir ve gece boyu eğlenebilirsiniz. Birlikte gülmek sizi yakınlaştıracağı gibi, partnerinizin espri anlayışı hakkında da epey bir bilgi edinmiş olacaksınız. Gösteride unutamadığınız anlar da aranızda espri olmasını sağlayacak!

5. Kitap kafede romantik date

5. Kitap kafede romantik date

Son derece rahat ortamlara sahip olan kitap kafeler, huzurlu ve keyifli bir date için mükemmel bir seçim. Partnerinizle kahve eşliğinde kitap okuma keyfi gerçekten de romantik bir buluşma fikri. Kitap kafeden seçeceğiniz kitaplar, kitaplığınızda her zaman romantik bir anı olarak yerini alacaktır.

6. Taş-kağıt-makas date’i

6. Taş-kağıt-makas date’i

Spontane bir date’in size vereceği keyif ve heyecanı yaşamak istersen, sevgilinle taş-kağıt-makas date’ine çıkabilirsiniz. Bunun amacı, her aşamayı bu oyunda kazananın belirlemesi. İşin içine rekabet girince işler çok daha eğlenceli bir hale gelebilir. Restoran seçimi, yemek seçimi, içecek seçimi, film seçimi gibi birçok konuda kararı taş-kağıt-makas yöntemine bırakarak keyifli bir buluşma geçirebilirsiniz.

7. Evde sushi gecesi

7. Evde sushi gecesi

Evde sushi yapmak her ne kadar ilk bakışta zor görünse de, sevgiliyle yapılabilecek en eğlenceli date fikirlerinden biri. Eğer ikiniz de sushi seviyorsanız, evde farklı sushi tariflerini deneyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Mutfakta birlikte tarifler denemek, çiftleri her zaman birbirine yakınlaştırır, sushi de evde denenecek en eğlenceli yemeklerden biri!

8. Arcade salonlarına gitmek

8. Arcade salonlarına gitmek

Küçükken çıkmak bilmediğimiz atari salonlarına ilk buluşma için gitmeyi hiç düşünmüş müydün? Son zamanlarda popülerleşmeye başlayan bu buluşma fikri, çiftlerin inanılmaz eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. Küçükken oynadığımız atari oyunlarını yetişken oynamak, araya giren o tatlı rekabet gerçekten de çok eğlenceli. Üstelik kazandığınız kuponlarla peluş oyuncak alabilir ve o günün sevimli bir anısı olarak her zaman hatırlayabilirsiniz.

9. Bit pazarına gitmek

9. Bit pazarına gitmek

2. el ve bit pazarları son dönemin yükselen trendlerinden. Hem sürdürülebilirlik sağlamak için mükemmel, hem de sevgiliyle yapılacak bir aktivite olarak son derece keyifli. Eski eşyalar arasında gezerken çocukluk anılarından bahsederek birbirinizi daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. 

10. Eski bir film izlemek

10. Eski bir film izlemek

Nostaljik, romantik ve keyifli bir date fikri olarak sevgiliyle eski bir film izlemek mükemmel bir aktivite olabilir. 50’lerden veya 60’lardan siyah-beyaz bir aşk filmi izlemek, o dönemin aşk hikayelerine tanıklık etmek romantik zaman geçirmenizi sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler