loader

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?

Favoriye Ekle

En yakın arkadaşının düğününe gideceksin ama nasıl bir makyaj yapacağını bilmiyor musun? Bu yazın makyaj trendleri ışığında düğün makyajı önerilerimizi listeledik!

En yakın arkadaşının o büyük günü geldi çattı ve sen hem gelini gölgede bırakmayacak hem de “en yakın arkadaş” statüsüne yakışır, iddialı bir makyaj yapmak istiyorsun fakat nasıl yapacağını bilmiyor olabilirsin. Yaz makyaj trendlerinin en popüler stillerini bir araya getirerek, en yakın arkadaşının düğününe giderken kullanabileceğin birbirinden havalı ve iddialı makyaj stili önerilerimizi bir kenara not et!

Eyeliner & Kırmızı ruj ikilisi

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_1

Çekici bir makyaj dendiğinde akla ilk gelenler eyeliner ve kırmızı ruj. En yakın arkadaşının düğününde bu ikili son derece çekici ve iddialı görünmeni sağlayacak. Uzun ve kıvrık kuyruklu bir eyeliner, gözlerini çekik göstereceği için sana Feminen bir hava katacak. Kırmızı ruj ise tüm dikkatleri dudaklarına toplayıp kusursuz görünmeni sağlayacak. İncecik ucu ve uygulama kolaylığı sağlayan Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner, o kusursuz kuyruklu eyelinerın için tek ihtiyacın olan şey. Dudaklarını kurutmadan tüm düğün boyunca harika görünmeni sağlayacak kırmızı ruj önerimiz ise tabii ki Maybelline New York Color Sensational 965 Siren in Scarlet!

Editörün Önerisi: Makyajında böyle ışıl ışıl ve bronz bir görünüm elde etmek için tek bir palete ihtiyacın var. Maybelline New York Master Bronze paleti ile yüzünü ısıtabilir, en açık rengini aydınlatıcı olarak kullanabilir ve koyu tonları ile de gözlerine derinlik katabilirsin.

Kahverengi tonlarda dumanlı göz makyajı

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_2

Dumanlı göz makyajında kahverengi ve ışıltılı tonlar bu yazın favorilerinden. Gözlerine anlamlı bir derinlik verecek dumanlı göz makyajında, kahverengi tonları seçtiğinde, her renk ve stildeki kıyafetine de uyum sağlayacağına emin olabilirsin. Maybelline New York’un The Nudes far paletindeki kahverengi ve ışıltılı bej tonları bu makyaj için ideal. Bu paletteki farların yumuşacık yapısı sayesinde gözünün korkmasına hiç gerek yok. Farlar birbirleriyle çok kolay karıştıkları için düğüne yakışır bir dumanlı makyaj yapman kaçınılmaz.

Eğer daha yoğun ve ıslak bir görünüm elde etmek istersen, krem farları far bazı olarak kullanabilirsin. Bunun için de önerimiz Maybelline New York Color Tattoo farlardan 35 On and on Bronze ve 05 Eternal Gold renklerini deneyebilirsin.

Canlı renklerle parla

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_3

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Biliyorsun ki bu yaz göz makyajları meyvelerden ilham alıyor. Renkli, canlı ve parlak tonlarda bir göz makyajı en yakın arkadaşının düğününde göz alıcı görünmeni sağlayacak. Maybelline New York’un yeni Lemonade Craze paletindeki sarı, pembe ve mercan tonları ile limonatadan ilham alan harika bir göz makyajı yapmaya ne dersin? Özellikle mercan ve sarı tonları kır düğünleriyle son derece uyumlu.

Şeftali tonlarında göz makyajı

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_4

Gelelim makyajımızda ilham alabileceğimiz diğer bir meyveye: Şeftali! Bu yaza damgasını vuran renklerden biri de şeftali. Sıcak tonların kullanıldığı bu göz makyajı ışıltılı altın tonlarla birleştiğinde gerçekten göz kamaştırıcı görünüyor. Eğer en yakın arkadaşının düğününde uçuş uçuş ve çiçekli bir elbise giymeyi planlıyorsan ve henüz fazla bronzlaşmadıysan göz makyajında şeftali tonlarına yer verebilirsin. Maybelline New York’un Total Temptation far ve aydınlatıcı paletindeki şeftali tonlarını, koyu tonlarla kombinleyerek düğüne yakışır bir makyaj elde edebilirsin. Aynı tonları ten makyajında da tamamlamak için paletteki aydınlatıcı ideal!

Siyah göz kalemi ile dumanlı gözler

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_5

Hem günlük, hem gece ve düğün makyajımızda tek bir göz kalemi ile yaptığımız göz makyajları her zaman arkadaşlarımız tarafından iltifat yağmuruna tutuluyor. Son derece pratik olan bu yöntem çok fazla efor harcamadan mükemmel bir göz makyajı elde etmemizi sağlıyor. Maybelline New York’un Master Drama Khol Liner Ultra Black göz kalemini kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uygula ve kalem uçlu bir far fırçası ile dağıt. İstediğin yoğunluğu elde edene kadar birkaç kere daha tekrarlayabilirsin. Son adımda da aynı siyah kalemi göz içlerine çek ve makyajını tamamla.

Editörün Önerisi: Siyah dumanlı göz makyajında dramatik bir etki elde etmek için maskara seçimi de çok önemli. Maybelline New York’un The Colossal Big Shot Daring Black maskarası hem kirpiklerine yoğun siyah bir etki verecek hem de tek seferde devasa bir hacime kavuşmalarını sağlayacak.

Bordo ve altın tonlarının uyumu

En Yakın Arkadaşının Düğününe Giderken Nasıl Bir Makyaj Yapmalısın?_6

Göz makyajında bordo tonlarının popülerliği hala etkisini devam ettiriyor. Eğer en yakın arkadaşının düğününde daha dikkat çekici ve yoğun bir makyaj yapmak istiyorsan bordo tonlarına mutlaka bir şans vermelisin. Özellikle de siyah bir elbise giymeyi planlıyorsan, gözlerinde de siyah yerine bordo tonlarını tercih edersen çok daha şık ve göz alıcı görüneceğini unutma. Maybelline New York’un The Burgundy Bar far paletindeki bordo ve altın renklerini bir arada kullanarak dumanlı bir göz makyajı yapabilirsin. Altın tonlarını göz pınarlarına da uygulayarak gözlerinin daha ışıltılı ve buğulu görünmesini sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön