loader

En yeni konturlama tekniği: Strobing

Favoriye Ekle

Sosyal medyada, özellikle de Instagram'da sürekli karşımıza çıkan, klasik konturlama tekniği artık çok geçmişte kaldı! Şimdi yepyeni bir konturlama tekniğimiz var; strobing. Klasik konturlama tekniği gece makyajlarında da hala çok fazla kullandığımız bir yöntem ama strobing bu görünümden daha uzakta ve çok daha doğal bir görünüm amaçlıyor.

Nedir bu strobing?

En yeni konturlama tekniği: Strobing_1

Strobing, aslında aydınlatıcıyı yüzün çıkık noktalarına uygulamaktan ibaret. Klasik konturlama tekniği olan, kapatıcı ve bronzerla yapılan işlemi, fotoğraflarda kalıp gibi duran bir makyaj etkisi veriyor ama strobing tekniği, çok daha natürel ve canlı bir görünüme kavuşmamızı sağlıyor. Yani artık fotoğraflarda doğal güzelliğinle göz kamaştıracaksın!

Hangi ürünü seçmeli?

En yeni konturlama tekniği: Strobing_2

-Işıltılardan kaçın. Strobingde amaç yüzünü simli-parlak göstermek olmadığı için, doğal parlaklık sağlayabilecek bir ürün kullanmalısın.

-Cilt tipine uygun ürün kullan. Eğer cildin yağlıysa, pudra formdaki aydınlatıcılar yerine daha mat bir görünüm için sıvı formdaki aydınlatıcıları kullanmalısın.

-Ten renginle uyuşan bir renk seç. Koyu tende soğuk tondaki aydınlatıcılar, açık tende de sıcak tonlardaki aydınlatıcılar yapay bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle ten renginin alt tonunu vurgulayan renkleri tercih etmelisin.

Nasıl yapılır?

Nasıl yapılır?

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Strobing, makyajındaki en son adım olmalı, yani fondöten, allık gibi malzemelerden sonra en son yapmalısın. Strobing yapmadan önce önemli olan, vurgulamak, parlatmak istediğin noktaları önceden belirlemek ve buna göre belirginleştirmek istemediğin yerleri mat konumda tutmak. Şimdi, nasıl yapıldığını öğrenelim!

En yeni konturlama tekniği: Strobing_3

İlk adım:

Cildinin renk dengesini ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için BB kremini uygula. BB krem cildine hem doğal bir ışıltı katacak hem de cilt rengini eşitleyecektir. 

İkinci adım:

Seçtiğin allığını elmacık kemiklerinin altına uygula. Allık seçerken sezonun trendi olan renkli allıklara öncelik vermelisin. Pembe ve fuşya bu sezonun en popüler renklerinden.

Üçüncü adım:

Geldik en önemli adıma! Cilt rengine uygun aydınlatıcını, elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, burun köprüne ve dudak kıvrımına uygulayıp, parmak uçların veya fırça yardımıyla karıştır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön