loader

Erkek Cilt Bakımı Önerileri: Daha Bakımlı Görünmenin En Kolay Yolları

Favoriye Ekle

Cilt bakımı, hem kadın hem de erkekler için dikkat edilmesi gereken bir konu. Daha bakımlı görünmek için erkek cilt bakımına dair en pratik önerilerimizi bir araya getirdik!

Cilt bakımı, kadın veya erkek fark etmeden herkesin ihtiyaç duyduğu bir konu. Cilde ihtiyacı olan nemi vermek, kuru ve yağlı cilt tiplerine uygun bakım önerilerini dikkate almak, çok daha bakımlı görünmek için önemli. Erkek cilt bakımında kullanılabilecek ürünlerle cildinin nemlenmesini sağlayabilir, sakal bakımı ve tıraş sonrası bakımlarla çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Sakın gözünde büyümesin! En pratik erkek cilt bakımı tüyoları ve erkek cilt bakımı ürünleri önerilerimizle karşındayız!

Erkek Cilt Bakımı: Yüz Temizleme

Erkek Cilt Bakımı: Yüz Temizleme jeli

Erkekler cilt bakımında genellikle çok fazla adımdan kaçar, uzun vakitler ayırmak istemezler. Bunun için de pratik ve etkili ürünler kullanmak önem taşıyor. Cilt bakımına başlarken de yapılabilecek en iyi şeylerden biri de yüz temizleme adımına vakit ayırmak. Erkek cilt bakımında, yüz temizlerken sabun kullanmak yerine, cildin PH dengesini koruyacak ve kurumasına engel olacak yüz temizleme jellerini kullanabilirsin. L’Oréal Paris Men Expert erkek cilt bakım setlerinden Hydra Energetic Wake Up Boost Yüz Temizleme Jeli, cildi ferahlatırken de ihtiyaç duyacağın yoğun arınmayı da sağlayacak. İçeriğindeki Guarana ve C Vitamini ile cilde canlı bir görünüm veren ve tertemiz olmasını sağlayan bu yüz temizleme jelini özellikle sabahları uyandıktan sonra kullanırsan, güne çok enerjik bir şekilde başlayabilirsin.

Erkek Cilt Bakımı: Yüz Temizleme 2

Problemli bir cilde sahipsen, cilt temizleme konusunda, lekeler, siyah noktalar ve pürüzlere odaklanan bir bakım uygulayabilirsin. L’Oréal Paris Men Expert Pure Charcoal Cilt Problemlerine Karşı Savaşan Yüz Yıkama Jeli, kömür formülünün arındırıcı etkisiyle leke, siyah nokta, pürüzler ve izlerle savaşıyor. Cildi fazla yağdan arındırarak cilt problemlerinin azalmasını sağlayan bu yüz yıkama jelini günlük olarak kullanabilirsin.

Erkek Cilt Bakımı: Nemlendirici

Erkek Cilt Bakımı: Nemlendirici

Yüzü temizlemek ve arındırmak kadar nemlendirmek de son derece önemli. Bunun için hafif yapılı ama aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan nemi tek seferde verecek nemlendiricileri kullanabilirsin. L’Oréal Paris Men Expert Hydra Energetic serisindeki 24 Saat Etkili Yorgunluk Karşıtı Nemlendirici, cilt konusunda duyduğun birçok endişeni giderecek. Yorgunluğun sebep olduğu koyu halkalar, matlık, yorgun yüz hatları, esneklik kaybı ve pürüzler canını sıkıyorsa, cilt bakım rutinine bu nemlendiriciyi dahil edebilirsin.

İçerisindeki Guarana ve C Vitamini ile yorgunluğun sebep olduğu bu negatif etkileri gidermeye yardımcı olurken, aynı zamanda da cildin bütün gün boyunca canlı ve enerjik görünmesini sağlıyor. Bu krem uygulanır uygulanmaz hafif yapısı sayesinde cilt tarafından anında emildiği için geride yağlı ve yapışkan bir his de bırakmıyor.

Erkek Cilt Bakımı: Sakallı Erkekler İçin Cilt Bakımı Önerileri

Erkek Cilt Bakımı: Sakallı Erkekler İçin Cilt Bakımı Önerileri

Erkek cilt bakımında sakalın önemi de sen derece büyük. İster çok kısa kirli sakallara sahip ol istersen de gür sakallara, cildine özel bir bakım ile çok daha bakımlı görünebilir, sakalların sebep olduğu cilt problemlerini de giderebilirsin. L’Oréal Paris Men Expert Barbers Club bakım seti, içerisindeki doğal yağlarla sakal ve cilt bakım ürünleri işine çok yarayacak.

L’Oréal Paris Men Expert Barbers Club Sakal ve Cilt Bakım Yağı, Sedir ağacı esansiyel yağı içeren formülü ile yağlı bir his bırakmadan sakalları güçlendiriyor ve cildi de besleyerek yumuşatıyor. Böylece sakallar yüzünden ciltte oluşan kaşıntı hissi azalıyor ve sakallar da beslendiği için ciltte daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşuyor.

Erkek Cilt Bakımı: Sakallı Erkekler İçin Cilt Bakımı Önerileri 2

L’Oréal Paris Men Expert Barbers Club Sakal ve Cilt Nemlendiricisi ise sert sakalları yumuşatarak cildin de rahatlamasını sağlıyor. Cildin gerginlik hissini azalttığı gibi aynı zamanda da nemlendirdiği için sakallı erkeklerin mutlaka cilt bakım rutinlerinde yer vermeleri gereken bu nemlendiriciyi masaj yaparak uyguladığında ne kadar etkili olduğunu göreceksin.

Erkek Cilt Bakımı: Tıraşın Sebep Olduğu Tahriş için Bakım Önerileri

Erkek Cilt Bakımı: Tıraşın Sebep Olduğu Tahriş için Bakım Önerileri

Gelelim erkeklerin cilt bakımında en çok dertli olduğu konulardan bir diğerine: Tıraş ve sonrasında meydana gelen tahriş, yanma ve kesikler, bakımlı görünen bir cildin önündeki en can sıkıcı sorunlardan. Tıraş sırasında cildinin minimum düzeyde tahriş olmasını sağlamak için buna uygun bir tıraş köpüğü ve tıraş sonrası losyon kullanabilirsin.

L’Oréal Paris Men Expert Hydra Sensitive Tahriş Karşıtı Tıraş Köpüğü, içerisindeki Hydra Glycerin ile cildi koruyarak kolay bir tıraş imkanı sağlıyor. Sakalı kabartarak jiletin ciltte daha kolay kaymasını ve cilde zarar vermesini engellediği için, bu tıraş köpüğünü kullandığında cildinin tahriş olmadığını göreceksin. En iyi tarafı da kesikleri engelliyor olması. Hydra Glycerin formülü sayesinde de tıraş sonrası cildinin nemini koruyarak gerilmesine engel oluyor.

Erkek Cilt Bakımı: Tıraşın Sebep Olduğu Tahriş için Bakım Önerileri 2

Tıraş sonrası cildine yapabileceğin en büyük iyiliklerden biri de nemlendirmek. Bunun için tıraş sonrası losyonlar çok işine yarayacak. L’Oréal Paris Men Expert Hydra Energetic Tıraş Sonrası Losyon’u cildini yatıştırmak, ferahlatmak ve canlı bir görünüm elde etmek için kullanabilirsin. Özel formülü ile tıraş sonrası cildin yanmasına engel olan, ferahlatan ve nemlendiren bu tıraş sonrası losyon ile çok daha bakımlı görünebilir, aynı zamanda da cildini rahatlatabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler