loader

Etkileyici bir mat makyaj için ihtiyacın olan tek rehber!

Favoriye Ekle

Mat makyaj, makyaj trendleri arasında popülerliğini her geçen gün daha da artırıyor. Mat fondöten, mat ruj ve mat farlarla yapacağın bir makyajla çok etkileyici bir görünüm elde edebilirsin.

Hem doğal mat, hem kusursuz bir ten görünümü elde etmek ve tüm makyajda mat etkiyi yakalamak aslında tahmin ettiğinden daha kolay! A'dan Z'ye mat bir makyaj için ihtiyacın olan tek rehberi hazırladık! Keyifli makyajlar!

Mat fondöten önerisi

Mat fondöten önerisi

Mat makyajın ilk adımı, mat bir ten makyajı. Bu yüzden mat bir fondötenle makyajına başlamalısın. Eğer cildindeki mat etkiyi tüm gün boyunca korumak istiyorsan, matlaştırıcı bir makyaj bazını fondötenden önce kullanabilirsin. Lancôme'un Prep & Matte matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazı, bu konuda en büyük yardımcın olacak. Hem gözenekleri gizleyen hem de fondötenin kalıcılığını artıran bu makyaj bazı, cildindeki yağlanmayı kontrol altına alarak parlamaları da engelliyor.

Mat fondöten önerisi olarak da Lancôme'un Teint Idole Ultra Wear fondöteninden daha iyisi olamaz! Yoğun kapatıcılığa sahip bu mat fondöten, yüzde pudralı bir görünüme sebep olmadan tüm gün konforlu bir kullanım sağlıyor. Mat ten makyajın için iyi bir fondöten arıyorsan, 40 renk seçeneği ile cildine mükemel bir şekilde uyacak bu fondöteni mutlaka denemelisin.

Editörün Önerisi: Mat görünümü tüm gün boyunca yüzüne sabitlemek için makyajın son adımında Lancôme'un Fix It & Forget It makyaj sabitleme spreyini de uygulayabilirsin. 

Mat göz makyajı

Mat göz makyajı

Gelelim nasıl bir mat göz makyajı yapabileceğine: Doğal tonlarda mat bir far paleti ile çok etkileyici bir sonuç elde edebilirsin. Kahverengi ve bej tonlarıyla gözlerine vereceğin derinlik, etkileyici bakışlara sahip olmanı sağlayacak.

Mat göz makyajında kullanabileceğin Lancôme Hypnôse Palette'lerden 108 Beige-Brule rengi, doğal tonlarıyla çok ideal. Özellikle mat kahverengi farlarla gözlerinin dış köşelerini belirginleştirip, alt kirpik diplerine uygulayarak buğulu bir etki elde edebilirsin.

Hacimli ve dolgun kirpikler için maskara önerisi

Hacimli ve dolgun kirpikler için maskara önerisi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerinde mat ve doğal tonlarda farlar kullandığında, kirpiklerinin çok daha hacimli ve dolgun görünmelerini sağlayıp, çekici etkiyi ikiye katlayabilirsin. Bunun için önerimiz Lancôme Hypnôse Drama maskara! En popüler maskaralar arasında olan Hypnôse Drama'nın kirpiklere anında verdiği hacimli ve dramatik etki zaten dillere destan, sen de ilk denemende etkisine vurulacaksın! 

Mat ruj önerisi

Mat ruj önerisi

Mat ruj olmadan, tabii ki mat bir makyaj asla düşünülemez! Mat ruj trendinin her zaman en sevilen ve vazgeçilmeyen bir makyaj trendi olduğunu düşünürsek, senin de eminiz ki bir çok mat rujun vardır. Etkileyici bir görünüm için ise sana harika bir mat ruj önerimiz var: Lancôme'un L'Absolu Rouge Drama Matte rujlardan, her cilt tonuna uyacak bir nude tonu olan 510 Ardent Sand, şiddetle önerimiz. Tüm makyajlarında rahatça kullanabileceğin bu nude mat ruj favorin olacak. Eğer kırmızı mat ruj önerisi istersen de 505 Adoration'ı denemeni öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/