loader

Evde Deneyebileceğin Farklı Makyaj Modelleri

Favoriye Ekle

Evde makyaj denemeleri yapmak kimin hoşuna gitmez ki? Boş zamanlarında veya kendini daha güzel hissetmek istediğin dönemlerde ayna karşısında farklı makyaj modelleri deniyorsan sen de bizdensin!

Yeni makyaj modelleri denemek hem kendini iyi hissettiriyor hem de dışarı çıkarken 'hangi makyajı yapsam?' ikilemine son veriyor. Son zamanlarda bizim evde denediğimiz pratik, eğlenceli ve en moda makyaj stillerini seninle paylaşıyoruz. İçinde makyaj ürünü yorumlarını da bulabileceğin yazımızı okuduktan sonra, kendini ayna karşısında bulacaksın, şimdiden uyaralım!

Kedi gözü makyajını öğren

kedi gözü makyajı

Evde mutlaka pratik yapman gereken makyaj konusu, kedi gözü eyeliner stilidir. Dışarı çıkarken 5 dakikada eyeliner çekmek için evde boş zamanlarında 'kedi gözü eyeliner nasıl çekilir?' denemeleri yapmalısın. Eyeliner çekmek için öncelikle iyi bir eyelinera ihtiyacın var. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner, esnek ve ince ucu, altıgen tutuşu sayesinde tek seferde kusursuz eyeliner çekmeni sağlar. Kedi gözü eyeliner için önce kuyruk bölümünü tasarla. Eyeliner kuyruğunu ne kadar uzun tutarsan göz makyajın o kadar dramatik görünür. Bizim tavsiyemiz ince ve kısa bir kuyruktan yana. Daha sonra istersen kuyruğunu daha uzatabilirsin. Kuyruk kısmı bittikten sonra elini kaldırmadan kirpik diplerine doğru ilerle. Son olarak göz pınarından başlayarak Hyper Easy Eyeliner ile baştan sona doğru eyelinerının üzerinden geç.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Nude tonlarda dumanlı göz makyajı

Nude tonlarda dumanlı göz makyajı

Evde göz makyajı yapmayı çok seviyoruz. Sen de bizim gibi ayna karşısında farklı farklı göz makyajı denemeleri yapıyorsan sana harika önerilerimiz olacak. Evde göz makyajı yaparken kendini sınırlandırma. Denemek istediğin ve bugüne kadar kullanmadığın far renklerine öncelik ver. Tabii aynı zamanda en sık kullandığın nude makyaj stillerini de geliştirmeyi unutma.

Biz evde göz makyajı yaparken elimiz hep en sevdiğimiz far paleti olan Maybelline New York Nudes of New York far paletine gidiyor. İçinde açık ve koyu nude tonları bulunduran bu far paletiyle en çok dumanlı göz makyajı yapmayı seviyoruz. Evde olduğumuz için altın ve bronz tonlarını abartarak da dumanlı göz makyajı denemeleri yapıyoruz. Nudes of New York far paletinin içindeki kahve ve şampanya renklerini karıştırarak göz yapına en uygun dumanlı göz makyaj stilini keşfetmelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Renkli göz kalemi

renkli göz kalemiİtiraf edelim, her ne kadar renkli göz kalemleri alsak da çok sık kullanma fırsatı bulamayız. Evde duran mavi, yeşil, mor göz kalemlerini ortaya çıkarma zamanı geldi. Evde zaman geçirdiğimizde enerjimizi yükseltecek yeni makyaj stilleri denemeliyiz. Renkli göz makyajı yaparken, dilersen siyah göz kalemi ile renkli kalemleri kombinleyebilir ya da sadece renklerin gücünden ilham alabilirsin. Renkli göz kalemi kullanırken mutlaka kolay dağılabilen kremleri tercih et. Böylece renkli buğulu göz makyajları ortaya çıkarabileceksin.

Renkli göz kalemi önerisi: Göz kalemi alırken yumuşak uçlu, kolay yayılan ve canlı renklere sahip olan göz kalemlerini kullanmalısın. Bizim bugüne kadar kullandığımız en iyi renkli göz kalemi Maybelline New York Tattoo Liner Gel. Tattoo Liner Gel kalemlerden 940 Rich Amethyst ve 932 Intense Green renklerini kullanarak iddialı renkli göz makyajı denemeleri yapabilirsin.

Bronz göz makyajı

Bronz göz makyajı

Bronz makyaj bu yazın en popüler makyaj trendi olacak. Eğer sen de bu yazın en popüler kızlarından biri olmak istiyorsan bronz makyajın sırlarını öğrenmelisin. Bronz makyaj için ışıltılı, kolay sürülebilen ve kremsi bir yapıya sahip olan fara ihtiyacın olacak. Bizim favori farlarımızdan biri olan Maybelline New York Color Tattoo On and On Bronze krem far tam da bronz makyaj için ideal!

Krem far nasıl sürülür?: Color Tattoo farını parmağınla kolayca uygulayabilirsin. Parmağının ısısıyla kolayca yumuşayan bu farı göz kapağının üzerine sür ve parmağınla dış köşelere doğru dağıt. Dilersen krem farını, dumanlı göz makyajının üzerine de sürebilirsin.

Limonata tonlu yaz makyajı

Limonata tonlu yaz makyajı

Evde yaz makyajı yapmak en keyifli aktivitelerden biri! Keyifli bir yaz şarkısı, güneş alan bir oda ve yazı andıran makyaj malzemeleri bir araya gelince bizden mutlusu olmuyor. Eğer sen de bizim gibi yaz makyajı yapmayı seviyorsan limonatadan ilham alan Maybelline New York Lemonade Craze paleti çok seveceksin. Limonatayı andıran renkleri ve yoğun pigmentli yapıları sayesinde bu far paletini biz çok sevdik. Turuncu ve açık pembe renklerini kombinleyerek ideal bir yaz makyajı yapmaya ne dersin? Alt kirpik diplerine de renkli far sürerek göz makyajında bütünlük yakalamayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler