loader

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Eğer gelin makyajını evde kendin yapacaksan, hiç endişe etme! Evde gelin makyajı için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını senin için bir araya getirdik!

Düğün günün sonunda geldi çattı! Bu özel günde makyajını kimselere emanet etmek istemiyorsan, kendi gelin makyajını kolaylıkla yapabilirsin. İstediğin renkleri, daha önceden deneyimlediğin ürünleri kullanarak gelin makyajında kusursuz bir görünüm yakalayabilirsin. Düğün gününden önce sana yakışan renklerin ne olduğuna ve nasıl bir makyaj istediğine karar ver. Gerisini bize ve marifetli ellerine bırak! İşte karşında "Evde gelin makyajı nasıl yapılır?" sorusunun yanıtları!

Gelin makyajı: Kalıcı ten makyajının ipuçları

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?_1

Ten makyajına başlamadan önce cildini makyaja hazırlamalısın. Kalıcı ve kusursuz ten makyajının olmazsa olmazı makyaj bazıdır. Makyaj bazını bütün cildine sür ve birkaç dakika emilmesini bekle. Maybelline Face Studio makyaj bazları, gelin makyajında çok işine yarayacak. Nemlendirici, aydınlatıcı, kızarık giderici ve gözenek gizleyici makyaj bazı seçeneklerinden cildin için uygun olanı seçtikten sonra, fondöten adımına geçebilirsin. Cildine uygun hangi makyaj bazını kullanman gerektiğine emin olamadıysan, bu testimizi çözerek doğru makyaj bazını bulabilirsin.

Gelin makyajı: Kalıcı ten makyajının ipuçları

Gelin makyajı için fondöten seçerken kapatıcılığı yüksek ve uzun süre ciltte kalabilen fondötenleri kullanmalısın. Yüksek kapatıcılıkta, doğal bitişli ve bütün bir düğün boyunca bozulmadan kalacak bir fondöten arıyorsan, Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten'i önerebiliriz. Bu fondöten, cildindeki tüm kusurları tek seferde gizleyecek ve gece boyunca da cildinde bozulmadan kalacak. Özellikle transfere, bulaşmaya ve suya dayanıklı formülüyle bu fondöteni tazeleme ihtiyacı bile duymayacağına emin olabilirsin.

Tabii ki düğün hazırlığının verdiği yorgunluk ve stres yüzünden göz altlarında koyu halkalar oluşmuş olabilir. Bu göz altı morluklarını gizlemek, yüzüne çok daha dinlenmiş ve aydınlık bir etki vermek için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı uygulayabilirsin. Sünger aplikatörü ile çok kolay uygulanıyor ve ince formülü ile ağırlık yaratmadan koyu göz altı morluklarını tek seferde kapatıyor.

Editörün Önerisi: Ten makyajının kalıcılığını artırmak, düğün boyunca yüzünde sabit bir şekilde kalmasını sağlamak ve parlama yapmasını önlemek için makyaj sabitleme spreylerinden yardım alabilirsin. Maybelline Lasting Fix Makyaj Sabitleme Spreyi, makyajın kalıcılığını 16 saate kadar çıkarırken aynı zamanda cildinin yağlanarak parlamasına da engel olacak.

Gelin makyajında göz makyajı nasıl olmalı?

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?_2

Gelin makyajını yaparken göz makyajında kullanacağın renkler çok önemli. Göz makyajın ne çok koyu ve yoğun, ne de çok sade olmalı. Sana en çok yakışan rengi bulup, göz makyajında bu rengin tonlarına yer vermelisin. Kahverengi, somon ve inci renginin tonları, en sık kullanılan gelin makyajı renklerindedir. Göz makyajı yaparken katlanma çizgisine bir geçiş farı uygulamalı, göz kapağının üzerine de ışıltılı tonları uygulamalısın. Daha sonra bu iki rengi iyice birbirine karıştırarak göz makyajını tamamlayabilirsin. Gözlerinin dış köşelerine, mat kahve tonları uygulayarak bakışlarını boyutlandırabilirsin. Tüm farları sabırla birbirlerine karıştırarak yumuşak bir geçiş elde etmeye dikkat et, işin tek püf noktası bu.

Maybelline Nudes of New York Far Paleti'ni

Gelin makyajında kullanabileceğin bu doğal tonları içeren bir far paleti önerisi istersen, Maybelline Nudes of New York Far Paleti'ni öneririz. İçerisindeki nude tonlardaki mat ve ışıltılı tonlar gelin makyajına çok uyacağı gibi, farların pigmentli ve yumuşak yapılarıyla göz makyajı yapmanı çok kolay bir hale getirecek.

Gelin makyajında iddialı kirpiklerini konuşturmak istiyorsan ama takma kirpik takmayı beceremeyeceğini düşünüyorsan, sana kirpiklerinde lifting etkisi yaratacak, aynı zamanda simsiyah etki verecek bir maskara önerimiz var. Maybelline Falsies Lash Lift Ultra Siyah Maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından yola çıkarak tasarlanmış fırçasıyla en kısa kirpikleri bile dipten kaldırıyor, kıvırıyor ve hacim veriyor. Böylece gelin makyajında kirpiklerine lifting yaptırmış gibi görüneceksin ve takma kirpiğe ihtiyacın kalmayacak. Üstelik ultra siyah formülüyle kirpiklerinin çok daha belirgin görünmesini sağlayacak. Daha yoğun bir sonuç elde etmek için maskarayı uygulamadan önce istersen kirpik kıvırıcı ile kirpiklerini kıvırabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Hangi renk allık sürmeli?

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?_3

Gelin makyajının en can alıcı konularından biri allık rengidir. Eğer taze ve canlı bir görünüm istiyorsan, tercihini pembe allıktan yana kullanmalısın. Yüzüne doğal ve masum bir etki verecek pembe allık önerisi istersen, Maybelline Fit Me Allıklardan 30 Rose rengini önerebiliriz. Allığını yanaklarına gülümseyerek uygula ve elmacık kemiklerine doğru devam ettir.

Hangi renk allık sürmeli?

Yüzüne hem bir sıcaklık vermek hem de geri plana atmak istediğin noktaları gölgelendirmek için bronzer ile kontür yapabilirsin. Doğal tonlu, turunculuk içermeyen bir bronzer ile yüzünü ısıtabilir ve boyutlandırabilirsin. Bunun için önerimiz, Maybelline City Bronzer bronzlaştırıcı pudralar, doğal tonları ve yumuşacık yapılarıyla kontür için kullanılabiliyorlar.

Bu makyajı yüzünde canlı bir şekilde denemek için tıkla:

Gelin makyajında ruj rengi nasıl olmalı?

gelin makyajında ne renk ruj sürülür?

Gelin makyajında genellikle doğal ve nude tonlardaki ruj rengi tercih ediliyor. Sen de klasik gelin makyajından uzaklaşmak istemiyorsan nude rujunu sürebilirsin. Rujunu uygulamadan önce dudak kalemiyle dudaklarını çerçevelemeyi unutmamalısın. Ayrıca bütün düğün boyunca "Acaba rujum çıktı mı?" diye endişelenmene sebep olmayacak, tazelemene gerek kalmayacak bir mat ruja ihtiyacın olacak.


Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi, gelin makyajına çok yakışacak, sıcak tonlu bir nude ruj. Süper mat ve süper kalıcı bu likit mat ruju uygulayıp, düğün boyunca ruj tazeleme derdinden kurtulabilirsin.

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi

Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat rujlardan 65 Seductress rengi, gelin makyajına çok yakışacak, sıcak tonlu bir nude ruj. Süper mat ve süper kalıcı bu likit mat ruju uygulayıp, düğün boyunca ruj tazeleme derdinden kurtulabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön