loader

Evde Her Gün Aynı: Renkli Bir Cuma İçin Makyaj Tüyoları

Favoriye Ekle

Evde geçirdiğimiz günleri canlandırmak ve her günü keyifli bir Cuma günü gibi geçirmek için bildiğimiz en iyi makyaj tüyolarını ve makyaj trendlerini bir araya getirdik!

Uzun bir süredir vaktimizin çoğu evde geçiyor. Özellikle bu dönemde evden çalışan ve online eğitim alanların tüm günleri birbirine karıştı! Neredeyse evde geçen her gün birbirinin aynı olmaya başladı, tıpkı Cuma gibi hissettiren Perşembe günleri gibi… Bu rutinden çıkmak ve evde geçirdiğimiz günleri biraz olsun renklendirmek için son zamanların en popüler makyaj stillerini araştırdık. Evde makyaj yapmıyorsan, bu canlı ve renkli makyaj önerilerimizle enerjine enerji katacak ve çok daha iyi hissedeceğine bahse varız!

Turuncu göz makyajı

Turuncu göz makyajı

Son zamanlarda renkli göz makyajları tekrar yükselişte! Bu kış içimizi ısıtacak ve enerji verecen en güzel tonlardan biri de turuncu. Maybelline The Countdown far paletindeki sıcacık far tonlarını gördükten sonra, biz de evde turuncu göz makyajının enerjisine kapıldık. Countdown paletteki turuncu, bakır, pembe ve kahve tonlarıyla bir makyaj yapabilirsin. Üstelik farların yapısı son derece yumuşak ve kolay dağılıyor. Yani böyle parlak renklerde bile hata yapman gerçekten çok zor :)

Maybelline Countdown far paleti

Böyle canlı ve renkli bir makyajı, makyajla çil yaparak daha da eğlenceli bir hale getirebilirsin. Bunun için biz kaş kalemimizden yardım alıyoruz! Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemiyle kaşlarını belirginleştirdikten sonra, incecik ucu sayesinde yanaklarına çil de yapabilirsin. Kalemin ucu çok ince olduğu için çok doğal görünecek.

Böyle renkli makyajlar yaptığın zamanlarda, yanaklarına doğal bir renk vermek için likit allıkları tercih edebilirsin. Maybelline Cheek Heat likit allıklardan Nude Burn rengi, yanaklarına çok doğal ve kendiliğinden kızarmış gibi bir etki verecek ve cildinin çok daha canlı görünmesini sağlayacak. Bu canlılığı desteklemek ve ışıltı katmak için son dokunuş olarak Maybelline Master Strobing Stick aydınlatıcılardan 100 Light / Iridescent rengini kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kırmızı ruj makyajı

Kırmızı ruj makyajı

Haftanın hangi günü olursa olsun, evde olsak bile kırmızı rujun bize verdiği enerji tartışılmaz! Bu yüzden ne zaman modumuz düşse, kendimizi iyi hissetmek için kırmızı ruj sürüyoruz ve bir anda modumuz değişiyor. Bu yüzden sana da anında canlandıracak bir kırmızı ruj önerimiz var: Maybelline Super Stay Matte Ink 20 Pioneer rengi, bugüne kadar denediğimiz en kalıcı ve güzel kırmızı rujlardan. 16 saate kadar kalıcı, yemeye içmeye dayanıklı ve süper mat bitişli bu likit ruj ile kırmızı ruj sürmek alışkanlık olacak.

Maybelline Falsies Lash Lift Maskara

Kırmızı ruj makyajı yaptığında, gözlerine ince bir eyeliner çekebilirsin. Maybelline Hyper Precise All Day Eyeliner, ince kalem ucuyla ince bir eyeliner kuyruğu çekmeyi çok kolaylaştırıyor. Üzerinde bir de kirpik liftingi etkili Maybelline Falsies Lash Lift Maskara’yı uygulandın mı, gözlerin çok çekici görünecek.

Ten makyajında ise kırmızı ruja, pürüzsüz bir bitiş yakışır: Bunun için öncelikle gözenek görünümünü gizlemek için Maybelline Baby Skin makyaj bazını uygulayabilirsin. Anında blur etkisiyle cildin porselen gibi görünecek. Sonrasında doğal-mat bir bitiş için Maybelline Fit Me fondöteni tercih edebilirsin. Hem cildindeki tüm kusurları gizleyecek hem de cilt tonunla harika bir uyum yakalayacak.

Renkli eyeliner makyajı

Renkli eyeliner makyajı

Renkli göz kalemlerini eyeliner olarak kullanmak, en sevdiğimiz makyaj tüyolarından biri. Canlı, enerjik ve eğlenceli bir görünüm elde etmek için sen de farklı renkte göz kalemleriyle eyeliner çekebilirsin. Maybelline Tattoo Liner Jel göz kalemleriyle eyeliner çekmek son derece kolay. Yumuşacık formülleri sayesinde çok pratik bir şekilde uygulanıyorlar ve suya dayanıklı formülleri sayesinde sabitlendikten sonra da asla kıpırdamıyorlar. Renk önerilerimiz: Mor renkli 940 Rich Amethyst, koyu yeşil 932 Intense Green ve gümüş renkli 961 Sparkling Silver.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Renkli eyeliner makyajında, çok daha enerjik ve kusursuz görünmek için göz çevrende Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı kullanabilirsin. En koyu göz altı halkalarını bile tek seferde kapatan bu kapatıcı, asla ağırlık yapmıyor. Üstelik yorgun görünümü anında yok ederek pürüzsüz bir etki veriyor. Cildini biraz daha canlandırmak ve sağlıkla ışıldamasını sağlamak için Maybelline Affinitone fondöteni kullanabilirsin. Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde bu fondötenle cildin çok canlı ve sağlıklı görünecek.

Son adımda, aynı canlılığı dudaklarına taşımak için nemlendirme etkili bir nude bir ruj tercih edebilirsin. Maybelline Color Sensational rujlardan 133 Almond Hustle rengi, herkese yakışacak sıcak tonlu bir ruj. Ayrıca Shea yağı içeren formülü sayesinde dudakları nemlendiriyor ve canlı görünmelerini sağlıyor. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler